Jak dlouho zůstává Eagle 20 v závodě

Pokud chcete vědět, jak dlouho v zařízení zůstane Eagle 20, můžete očekávat, že doba trvání bude asi dva až tři měsíce. Pěstitelé potřebují znát takové informace o fungicidech, které používají pro optimální účinky a bezpečnost. Tento článek vám pomůže dozvědět se více o Eagle 20, takže plísně nejsou jediné houby, které můžete v případě problému vyřešit.

Stabilní podmínky růstu a postupy, jako je používání tunelů, usnadňují prevenci plísňových onemocnění. Budou však existovat případy, kdy budete možná muset použít myclobutanil, jako je Eagle 20, k řešení závažnějších problémů. Přečtěte si pečlivě tento článek a zkontrolujte, zda je Eagle 20 schválen pro použití ve vašich rostlinách a oblastech.

Jak dlouho můžete očekávat, že Eagle 20 zůstane v závodě

Můžete očekávat, že fungicid vydrží v rostlině dva až tři měsíce a uživatelé očekávají, že je bude chránit po stejnou dobu. Může to být proto, že Eagle 20 migruje skrz rostlinu a dokonce pokrývá nový růst. Někteří by však tvrdili, že ochrana, kterou tento fungicid nabízí na nových listech, může trvat pouze 28 dní.

Co je Eagle 20?

Vzhledem k délce ochrany, kterou nabízí, stojí za to pochopit, co je Eagle 20 a co dělá pro rostliny. Nejlepším vysvětlením je, že tento produkt je speciální systémový fungicid, který dokáže vyřešit problémy a zabránit jejich opakovanému výskytu. Mezi takové problémy patří padlí, listové skvrny, velká skvrna, hnědá cesta, rez, prstencová skvrna, dolarová skvrna, jarní mrtvá skvrna, červená nit a další.

Eagle 20 lze použít na krajinu, skleník, okrasné rostliny, trávníky, peckoviny, jablka a hrozny. Musíte však provést průzkum štítku produktu, abyste zajistili seznam chorob a rostlin vhodných pro Eagle 20. Pamatujte, že dlouhý systémový pesticid může vydržet v listové tkáni, takže jeho použití pro pěstování konopí a jiných rostlin není nutné.

Může být také matoucí vidět Eagle 20 označený jako bezpečný pro některé běžné plodiny, ale ne pro jiné produkty, jako je konopí. Důvodem je to, že po absorpci se myklobutanil distribuuje po celé rostlině. Pamatujte však, že zbytky se po několika týdnech nakonec sníží, v závislosti na době nástřiku a rychlosti aplikace.

Jak používat Eagle 20?

Eagle 20 můžete používat stejným způsobem jako u jiných fungicidů. To znamená použití postřikovače s ruční pumpou nebo postřikovače na batoh, podle toho, co je pohodlnější. Musíte však vědět, kolik produktu potřebujete.

Najděte náměstí ve vaší oblasti a postupujte podle doporučené sazby. Měli byste také zvážit štítek a najít částku požadovanou pro typ nemoci, kterou chcete řešit. Formulace se proto může lišit od použití jednoho až tří galonů, aby bylo zajištěno, že můžete pokrýt celou oblast a zajistit, že produkt bude dostatečný.

Smíchejte Eagle 20 a vodu ve stříkacím zařízení, přičemž nejprve naplňte čerpadlo vodou a poté produkt. Roztok můžete použít jako bodové ošetření každých 7 dní nebo jako preventivní sprej jednou měsíčně během vegetačního období, v závislosti na nemoci. Vytvořte plán, kterého se budete držet, a štítek vždy zkontrolujte, abyste předešli problémům.

Co je třeba vzít v úvahu při používání Eagle 20

Podobně jako u jiných fungicidů musí každý zahradník znát další pokyny a bezpečnostní informace při používání Eagle 20. Například je produkt obecně bezpečný, pokud dodržujete pokyny na štítku. Stále však chcete praktikovat bezpečnostní opatření.

Bezpečnostní opatření a kompatibilita

To zahrnuje správné používání OOP při aplikaci Eagle 20 a udržení dětí a domácích mazlíčků z oblasti, kterou jste právě ošetřili. Samotný produkt vyžaduje optimální účinnost. Vyhněte se zalévání nebo sekání oblasti alespoň celý den, aby byla suchá.

Vzhledem k tomu, že Eagle 20 používá myklobutanil, musíte také zajistit, aby nepodstoupil teplo. S kyanovodíkem, který je produktem rozloženého myklobutanilu, souvisejí různé zdravotní problémy. To je jeden z důvodů, proč by konopí poskvrněné myklobutanilem nemělo být nikdy kouřeno nebo vapováno.

Nakonec můžete použít Eagle 20 s jinými produkty? Můžete zkontrolovat štítek s uvedením sazeb a opatření pro kompatibilitu produktu. Nejlepší je také provést malý test kompatibility, abyste zjistili, zda se finální směs úplně zředí.

Závěr

Při správném používání a dodržování štítku byste se neměli cítit zastrašováni fungicidy, které používají myklobutanil. Musíte se však obrátit na to, abyste věděli, jak dlouho zůstane Eagle 20 v závodě. Můžete očekávat, že produkt vydrží dva až tři měsíce, ale může také vydržet na nových listech po dobu 28 dnů, protože migruje po celé rostlině.

Je důležité pečlivě prostudovat štítek produktu, abyste poznali doporučení a požadavky vaší oblasti a nemoci, které chcete řešit. Eagle 20 pak můžete použít jako bodové ošetření nebo k prevenci infekcí. Nezapomeňte však při aplikaci Eagle 20 použít vhodný OOP a poté nechte oblast zcela zaschnout.

Navíc musíte vzít v úvahu nejen tuto chorobu, ale také to, zda je Eagle 20 doporučován pro vaše rostliny. Pamatujte, že produkt nelze použít na určité plodiny kvůli zbytkům. Dodržování požadavku je navíc nezbytné k zajištění účinného a bezpečného řešení.