Jak dlouho vydrží látkové květináče a co můžete očekávat

Je jen správné se divit, jak dlouho vydrží látkové květináče, ale měli byste si být jisti, že je můžete používat až pět let. Je rozumné, aby zahradníci zkontrolovali vše, co použijí z hlediska dlouhověkosti. A jedním z nejlepších kontejnerů jsou Smart Pots nebo jakékoli jiné spolehlivé látkové hrnce na trhu.

Zahradnictví je cenné z hlediska udržitelnosti a přínosů pro zdraví. S tímto vědomím vám předpoklad používání kontejnerů s dlouhou životností umožní mít produktivní zahradu bez stresu.

Jak dlouho vydrží květináče Poslední tipy pro péči plus

Obecně můžete od látkových nádob očekávat službu trvající 3 až 5 let. Samozřejmě to bude záviset na značce, kterou jste si vybrali, a ty, které jsou dobře známé, by vám měly zajistit větší jistotu ohledně jejich dlouhověkosti. Tato délka života navíc závisí na opotřebení, kterému procházejí, jak často je používáte a jak efektivně je čistíte a skladujete.

Péče o látkové květináče

Abyste zajistili, že vám látkové květináče vydrží, měli byste si je řádně uložit a pečovat o ně. Za prvé, jak lze skladovat látkové květináče, když se nepoužívají? Polytunnelor jakékoli vnitřní, chladné a suché konstrukce by bylo ideální pro skladování, protože bude chránit hrnce před živly.

Zatímco látkové květináče jsou obecně odolnější než jiné nádoby, degradace je stále možná, pokud jsou v oblasti vystavené drsnému podnebí. Před uložením musíte také řádně vyčistit látkové květináče, abyste si později ušetřili starosti a usnadnili opětovné použití pro příští sezónu.

Krok # 1. Hadice dolů

Chcete-li umýt látkové květináče, začněte je opláchnout, abyste odstranili zbytky půdy a rostlinné hmoty. Nechte nádoby jeden den schnout a před umytím odstraňte zbývající zaschlé materiály. Díky tomu je čištění pohodlnější a je zajištěno, že jste důkladně odstranili chemikálie a jiné materiály.

Krok # 2. Vložte do pračky a poté vysušte na vzduchu

K dalšímu čištění hrnců použijte sódu a bílý ocet nebo organický čisticí prostředek. Použijte nejvyšší nastavení a studenou vodu, ale v případě potřeby možná budete muset provést další cyklus. Poté zajistěte sušení na vzduchu, abyste zabránili plísni, ale nikdy nepoužívejte sušičku k sušení hrnců, aby nedošlo k poškození materiálu.

Proč používat látkové květináče?

Kontejnerová zahrada je obecně výhodná, protože je snazší upravit konkrétní požadavky každé rostliny. Umožňuje také těm, kteří mají omezený prostor, pěstovat rostliny a zvolit si jejich umístění. Látkové květináče však mají oproti vašim typickým nádobám několik výhod.

Použít pro všechny rostliny

Existuje mnoho druhů látkových květináče a najdete je pro konkrétní druhy rostlin nebo květináče pro začínající mladé rostliny nebo pro dospělé rostliny. Tímto způsobem můžete zajistit, že materiál podporuje růst vašich rostlin, včetně rostlin s mělkými kořenovými systémy. Látkové květináče také přicházejí v různých velikostech, abyste mohli pohodlně upravovat svoji polytunnelorskou zahradu.

Usnadňuje údržbu

Běžným problémům s údržbou, jako je přeplňování, se můžete vyhnout použitím látkových květináče. Tyto kontejnery mají lepší odvodnění, aby se zabránilo stojaté vodě, která by způsobila erozi půdy, hnilobu a další nemoci z nadměrné vlhkosti. Materiál na látkovém květináči je také prodyšný, takže můžete zajistit, aby teplota vašich rostlin byla stejná.

Opakovaně použitelné a ekologické

Třetím důvodem, proč jsou látkové květináče výhodou, je to, že jsou šetrné k životnímu prostředí a dokonce neobsahují BPA. Pokud jste v tomto článku, víte, že tyto kontejnery jsou opakovaně použitelné. Proto nejen šetříte peníze tím, že nemusíte nakupovat každé vegetační období, ale také pomáháte životnímu prostředí tím, že přispíváte méně odpadu.

Jak používat látkové květináče

Dalším faktorem, který přispěje k dlouhověkosti vašich látkových nádob, je naučit se je správně používat. Začněte výběrem správné velikosti květináče pro vaši oblast a rostliny a zvažte také médium, které budete používat. Chcete například přidělit prostor oblázkům, pokud potřebujete zlepšit odvodnění svého média.

Naplňte látkový hrnec vhodnou směsí nebo médiem a nahoře ponechejte dva palce prostoru. Poté můžete svou plodinu zasadit v závislosti na její ideální hloubce. Je třeba si pamatovat, že chcete, aby půda úplně zakrývala svůj kořenový bal. Po dokončení, jak byste měli zalévat své rostliny v látkových květináčích?

Neexistují žádné speciální triky, které byste si měli pamatovat, ale někteří zahradníci rádi přidávají propíchnutí na dno pro odvodnění, ale to není nutné ve všech případech. Můžete zalévat stejně jako u jiných nádob, ale ve skleníku by byl pohodlnější odkapávací systém. Po skončení vegetačního období můžete hrnce vyčistit a poté je složit na chladném a suchém místě, protože čekají na příští sezónu.

Závěr

Látkové květináče jsou vynikajícími kandidáty na zahradničení kontejnerů. Někdo by se však mohl zeptat: „Jak dlouho vydrží látkové květináče?“ Dobrou zprávou je, že jsou použitelné po dobu tří až pěti let, v závislosti na jejich použití a způsobu jejich údržby.

Hrnce nejprve hadicí zbavte většiny zbytků média a rostlin. Před vložením do pračky je nechte uschnout, abyste zkontrolovali zbývající sušené materiály. Po usušení na vzduchu je můžete pro příští sezónu uložit na chladném a suchém místě.