Jak dlouho trvá, než klíčí okurková semínka

Odpověď na to, jak dlouho klíčí semena okurky, je 3 až 10 dní. Proto jsou tyto rostliny jednou z nejproduktivnějších plodin. Pamatujte však, že toto krátké období klíčení je dosažitelné, pouze pokud jsou semena v ideálních podmínkách.

Například pokud teplota oblasti dosáhne 60 až 70 ° F, semena mohou klíčit déle. Z maximálně 10 dnů jim může klíčení trvat další dva týdny. S ohledem na tento zásadní faktor není divu, že mnoho zahradníků pěstuje ve skleníku okurku, aby zajistilo optimální podmínky pro růst plodů.

Jak dlouho klíčí semínka okurky: Jediný faktor, který ji ovlivňuje

Bude užitečné znát významné faktory, které hrají roli v rychlosti klíčení semen okurky. Když je budete mít na paměti, můžete upravit prostředí tak, aby podporovalo vývoj sazenic okurek.

3 až 10 dní

Podle Michiganské státní univerzity klíčí semena okurky za 3 až 10 dní. Optimální teplota pro jejich růst je však mezi 60 až 105 ° F. Jak lze očekávat, nesplnění tohoto teplotního rozmezí zastaví nebo dokonce zabrání klíčení.

Důležitost teploty pro klíčení

Z tohoto důvodu je nejlepší čas je přímo zasít od konce května do června. Kromě teploty jako významného faktoru pro klíčení můžete také zkontrolovat, kdy máte semena. Mohou být životaschopné pouze od 2 do 5 let, proto je před uložením označte.

Protože teplota a další faktory, jako je vlhkost a cirkulace vzduchu, ovlivňují klíčivost semen, je nejlepší začít okurková semínka uvnitř. Jinak je pro přímé setí zásadní načasování. Nejvhodnější doba k setí je konec dubna v Minnesotě, protože v tento den uplynul poslední den mrazu. Teplota půdy je také kolem 70 ° F, což je ideální pro přežití semen.

Jak urychlit klíčení semen okurky

Pro klíčení je nezbytná teplá půda, ale v některých oblastech je možné vysadit semena v polovině až koncem léta pro podzimní sklizeň. Ve skleníku můžete selat kdykoli, pokud poskytnete ideální podmínky pro růst. Rovněž bude přístupnější kontrolovat teploty a další faktory klíčení uvnitř.

Navíc jste věděli, že nedostatečné podmínky růstu, jako jsou extrémní teploty a nízká vlhkost, mohou způsobit, že okurky začnou být hořké? Proto použití apolytunnelis není přínosné pouze pro růst, ale také pro získání kvalitních okurek.

Pěstování okurek ze semen

Pěstování okurky ze semen je možné uvnitř i venku. Ve skleníku se nemusíte obávat nebezpečí mrazu. Začněte okurky 3 až 4 týdny před jejich výsadbou, ale nezapomeňte nepoužívat plastové semenné buňky pro pozdější snadnou transplantaci. Na druhou stranu můžete zasít přímo poté, co venku prošlo nebezpečí mrazu a když je půda funkční.

Poté můžete okurky přesadit, abyste dosáhli včasných výnosů proti konkurenci. Mějte dvě až tři semena na nádobu a poté je zřeďte na jednu rostlinu na nádobu. Jakmile sazenice vyvinou dva až čtyři pravé listy, můžete je přesadit 2 stopy od sebe v řadách, které jsou od sebe vzdálené 6 stop.

Nezapomeňte přidělit 2 až 3 semena v hloubce palce na každých 12 palců v řadě pro venkovní setí. Pokud se vaše půda stále potřebuje zahřát, doporučuje University of Minnesota použít černý plastový mulč, aby se zvýšila na ideální teploty klíčení. Jakmile vyklíčí, můžete semenáčky ztenčit, takže na 12palcovém intervalu v řadě zůstanou jen ti nejsilnější.

Můžete také trénovat okurkové révy, abyste v tomto bodě růstu vylezli na mřížku vysokou asi čtyři stopy. To je vynikající pro rozestupy a využití zahrady a zároveň získání dokonale rovných okurek. Jelikož však nepoužíváte skleník, nezapomeňte použít kryty řádků, abyste zajistili správnou teplotu a zabránili škůdcům na svých plodinách.

Běžné problémy při pěstování okurek ze semen

Jakmile si uchováte ideální podmínky pro klíčení semen, pěstování okurek je jednoduché. Během celého procesu však můžete občas očekávat problémy. Například škůdci jako roztoči a brouci okurky nebo nemoci jako plíseň, padlí nebo bakteriální vadnutí jsou běžnou nevýhodou při výrobě okurek.

Pokud je deštivé nebo chladné počasí, můžete si také všimnout nízkých ovocných sad, protože ovlivňují opylování. Problémy s pěstováním plodin jsou nicméně součástí této zkušenosti a neměli byste se bát. Tyto problémy vyřeší prevence škůdců a dodržování správné hygieny a čištění.

A co je nejdůležitější, udržujte podmínky růstu stabilní.

Závěr

Okurky jsou jednou z nejproduktivnějších rostlin k pěstování. Ale pokud uvažujete o jejich zahájení ze semen, jak dlouho trvá, než semena okurky vyklíčí? Semena mohou růst 3 až 10 dní, ale je důležité udržovat teploty na 60 až 105 ° F, nebo to bude trvat déle než týdny.

To je důvod, proč ti, kteří žijí v oblasti s krátkým vegetačním obdobím, začnou semena okurky uvnitř a poté je přesadí, když je půda funkční. Stále však můžete setí přímo venku, ale ujistěte se, že nebezpečí mrazu pominulo. Poté udržujte disciplínu a důslednost při monitorování vašich sazenic okurek, aby bylo snadné se vyhnout běžným problémům.