Jak dlouho stačí přidat ledové orchideje

Pokud vás zajímá, jak dlouho vydrží jen přidání ledových orchidejí, budete potěšeni, že vám tyto jedinečné orchideje poskytnou temperamentní displej po dobu až čtyř měsíců. Ale dalším důvodem, proč zahradníci milují orchideje Just Add Ice, je to, že je relativně snadné se o ně starat ve srovnání s jinými orchidejemi, které kvůli věku nebo vnějším podmínkám ani nekvetou. Použití apolytunnelcan snadno zvládne kolísavé podmínky, jako je teplota, takže jediným aspektem, u kterého mohou zahradníci mít chybu, je údržba.

To je místo, kde se Just Add Ice Orchids stává ještě populárnějším. Tyto orchideje jsou jednoduše orchideje Phalaenopsis prodávané společností Green Circle Growers s předpokladem používat k jejich zalévání kostky ledu. Kvůli minimální a přímé péči se o tyto orchideje zajímá více zahradníků kvůli vyšší šanci na úspěch díky snadné údržbě.

Jak dlouho stačí přidat poslední ledové orchideje a jak je povzbudit, aby znovu kvetly

Jak dlouho vydrží pouze přidání ledových orchidejí?

Bloom po dobu čtyř měsíců

Jednou z nejvýznamnějších charakteristik orchestru Just Add Ice, která je činí milovanými, je jejich dlouhé období květu. Obecně platí, že tyto orchideje kvetou až čtyři měsíce. Nezapomeňte, že Just Add Ice Orchids jsou orchideje Phalaenopsis, o nichž se také ví, že mají dlouhé období květu, které může trvat celý životní cyklus až 14 měsíců.

Životní cyklus 9 až 15 měsíců

Podle Green Circle Growers dokončí orchidej Phalaenopsis svůj životní cyklus od 9 do 14 měsíců. A každých 8 až 12 měsíců se květy mohou jednou rozkvétat, což z nich dělá udržitelnou orchidej, která roste v polytunnel pro marketing. Možná byste měli zvážit jejich pěstování vedle modrých orchidejí, abyste mohli nabízet jedinečné orchideje a vydělávat více od svých zákazníků.

Znovu rozkvétejte 6 až 8 týdnů po prvním cyklu kvetení

Pokud si všimnete, že poslední květ rostliny spadne a zanechá holý stonek, nepředpokládejte okamžitě, že orchideje jsou mrtvé. Je možné přimět orchideje k rebloomu po šesti až osmi týdnech na konci prvního cyklu květu. Mějte však na paměti, že následující květiny budou menší a cyklus květu bude kratší než ten první.

Rostlina orchidejí Just Add Ice nakonec využila svoji energii pro první kvetení. Jakmile druhý cyklus skončí, nezapomeňte nechat vaše rostliny chvíli odpočívat, aby se omladily pro další cyklus květu. To je místo, kde bude apolytunnel užitečný, protože snadno udržuje optimální podmínky pro orchidej Phalaenopsis.

Jak povzbudit vaši orchidej Stačí přidat ledovou k rebloomu

Můžete udělat různé postupy, abyste povzbudili vaše orchideje, aby znovu kvetly poté, co poklesl poslední květ. Pro začátek byste měli odříznout stopku o palec nad druhou listenkou. Tyto zámky chrání uzly, kde můžete očekávat nový růst.

Thepolytunnel vytváří vynikající prostředí pro povzbuzení orchidejí k rebloomu, protože můžete manipulovat se světlem a teplotou rostlin. Například orchideje preferují měkké světlo místo ostrého slunečního světla. Můžete také zajistit, aby orchideje dostávaly chladné noční teploty, které mají rádi.

Aby vaše orchideje pomohly rebloomovat, měly by také získat zpět energii, kterou použili v počátečním cyklu. To zahrnuje aplikaci tekutých hnojiv a jejich zalévání. Již od samotného názvu jsou orchideje Just Add Ice velmi vhodné pro zalévání bez rizika přetečení nebo zalévání, protože každý týden vyžadují pouze tři kostky ledu.

Jak se starat o Stačí přidat ledové orchideje po odkvětu

Orchideje Phalaenopsis nakonec podstoupí období odpočinku, aby se připravily na další cyklus kvetení. Během této doby nezapomeňte rostliny každý týden zalévat kostkami ledu a každý druhý týden je krmit vyváženým hnojivem. Všimněte si, že nikdy nezalijte své orchideje v týdnu, kdy je oplodníte.

Thepolytunnel vám také umožní poskytnout nepřímé sluneční světlo během období odpočinku orchideje. Když jsou v klidu, aby spustili reblooming, musíte udržovat chladnou noční teplotu. Obecně by denní teploty měly být mezi 75 až 85 ° F a v noci by měl být získáván polytunnelcooler.

Kvůli údržbě kontrolujte své orchideje každý týden a odstraňte vyčerpané květy a sušené stonky. Můžete také narazit na šupiny nebo bílé hrbolky, proto ošetřete infikované rostliny alkoholem a izolujte je, aby se zabránilo šíření napadení. Stejný přístup můžete učinit, pokud uvidíte červy, které způsobují na rostlinách načechrané bílé skvrny, a pokud objevíte drobné pavučiny od roztočů, lehce postříkejte zahradnickým olejem.

A konečně, stačí přidat ledové orchideje mohou být náchylné k houbovým chorobám. Pokud si všimnete zápachu, je pravděpodobné, že jde o bakteriální infekci, zatímco žádná změna zápachu nemusí znamenat plísňové onemocnění. U houbové infekce izolujte infikované rostliny a infikovanou oblast odstraňte nůžkami před postřikem fungicidem.

Závěr

Jedním z populárních, které zanechávají nižší pravděpodobnost chyby údržby, je Just Add Ice orchids, pokud chcete pěstovat poutavé a jedinečné orchideje. Okamžitě si můžete myslet, jak dlouho vydrží pouze přidání ledových orchidejí, a budete rádi, že jejich doba květu může trvat až 4 měsíce. Ve skutečnosti celý životní cyklus orchideje trvá 9 až 15 měsíců.

Více je můžete povzbudit k rebloomu po počátečním cyklu. Použijte apolytunnel k udržení optimálního prostředí pro ně a můžete očekávat, že budou později vydávat krásné květiny.