Jak čistit polytunnelové sklo

Vědět, jak čistit skleněné tunelové sklo, je nezbytné, aby vás a vaše rostliny byly zdravé. K čištění stěn ze skla z tunelů můžete jednoduše použít teplou mýdlovou vodu a houbu. Rutinní čištění je zásadní pro zabránění tomu, aby plísně, nežádoucí škůdci a nemoci ovlivňovaly vaše rostliny.

Skleníky nejenže poskytují rostlinám ideální prostředí, aby se jim dobře dařilo, ale také nabízejí perfektní podmínky pro prosperitu škůdců, chorob a bakterií. Roztoči a jiný hmyz mohou také přezimovat ve vašem tunelu zimováním v prasklinách a štěrbinách; porostou řasy a rozmnožují se komáři na organických látkách.

Tyto faktory mohou být pro vaše rostliny škodlivé. Z tohoto důvodu je nezbytné skleník vyčistit, dezinfikovat a dezinfikovat.

Jak byste měli čistit YourpolytunnelGlass?

Je důležité vyčistit obě strany vašeho tunelového skla. Vnější část se může zašpinit blátem nebo prachem. Vnitřek může být také znečištěn od výsadby a kvůli vysoké vlhkosti se mohou tvořit řasy.

Naštěstí je snadné vyčistit apolytunnel vyrobený ze skla. Zde je postup:

Čištění vnějšku skleníku

Vyčistěte svůj tunel pomocí teplé až horké vody a houby. Stěny namočte vodou asi na 10 až 15 minut, podle toho, jak je špinavé. Horká voda uvolňuje nečistoty a usnadňuje čištění.

Po uvolnění nečistot přidejte do kbelíku s teplou vodou jemný čisticí prostředek nebo univerzální čistič. Pomocí měkkého houbičky vydrhněte sklo. U špinavějších stěn můžete použít houbičku s větší čisticí schopností. Ujistěte se však, že to nepoškrábe vaše panely.

Nechte své stěny úplně vyschnout. Poté použijte k leštění skleněných panelů přírodní leštičku na sklo.

Čištění vnitřku skleníku

Před zahájením čištění nezapomeňte odpojit veškeré elektrické vedení uvnitř vašeho tunelu, abyste zajistili bezpečnost. Zakryjte všechny vývody, které mohou být vystaveny vodě.

Stejně jako vnější část smíchejte jemný prací prostředek nebo univerzální čistič v kbelíku s teplou nebo horkou vodou. Můžete přidat dezinfekční prostředek (pokud váš univerzální čistič nemá dezinfekční účinky), abyste zabili stávající bakterie, plísně, houby a zabránili jeho růstu.

Nechte své stěny úplně vyschnout – otevřete dveře, větrací otvory atd., Aby bylo možné uschnout na vzduchu. Poté použijte k leštění skla přírodní leštičku na sklo. Pokud potřebujete zasklení zaschnout, použijte suchý hadřík nebo hadr.

Proč byste si měli koupit mini skleník?

Existuje několik důvodů, proč byste si měli koupit mini skleník. Je to nákladově efektivní, pohodlné a funguje to stejně jako běžný tunel za poloviční cenu. Kromě toho je zde několik důvodů, proč mít minipolytunnel skvělý nápad:

Chrání vaše rostliny před nepříznivým počasím

Silný déšť, silný vítr, bouře, krupobití a další mohou vaše úrody okamžitě poškodit. Stačí jen jedna bouře, která zahladí vaši zahradu. Umístění rostlin uvnitř apolytunnel je chrání před nepříznivým počasím, zejména v oblastech s nepředvídatelným podnebím.

Dodává se v různých velikostech

Co vás napadne, když si pomyslíte na skleník? Skleněná mašina od podlahy ke stropu o velikosti malého domu? I když existují některé extravagantní možnosti, skleníky přicházejí v různých tvarech a velikostech. Pro potřeby domácího zahradnictví nepotřebujete vždy obří polytunnel. Pro zahradnické potřeby průměrného majitele domu často stačí minipolytunnel.

Chraňte své rostliny před otravným hmyzem a zvířaty

Housenky, mšice, hlemýždi, králíci a další hmyz a tvorové se rádi hrnou na vašich listech a produkují. Umístěním svých rostlin do minipolytunnelů je udržujete v bezpečí před brouky a zvířaty, která mohou poškodit vaši tvrdou práci. Navíc je jejich udržování v apolytunnel chrání před infekčními chorobami, které se zaměřují na rostliny.

Skvělé pro inpolytunneltechnology pro začátečníky

Pokud se chcete dozvědět více o technologii tunelů, je nejlepší začít experimentovat s mini skleníkem. Jak již bylo zmíněno, mini verze je nákladově efektivní a funguje stejně jako běžný skleník. Můžete se dozvědět o ideálních podmínkách pěstování jednotlivých rostlin a určit, zda byste měli upgradovat na větší polytunnelor, ne.

Ideální pro lidi s omezeným prostorem

Pro majitele domů s omezeným prostorem na zahradě je investice do minipolytunnelů skvělou volbou. V mini skleníku můžete pěstovat téměř cokoli a můžete ho umístit na terasy, paluby, balkony a dokonce i na desky stolu. Nejpopulárnější velikost polytunnelů je kolem 6 stop. Pokud je však pro vás příliš velká, existují i ​​menší. I když jsou tyto skleníky malé, fungují stejně jako skleník běžné velikosti.

Zahajte výsadbu dříve než obvykle

S mini skleníkem můžete začít s výsadbou ještě předtím, než začne chladné období. Když se oteplí počasí, můžete své rostliny přesadit do své zahrady. Díky včasné výsadbě budete moci sklízet plodiny dříve, než hodláte.

Závěrečné úvahy o tom, jak CleanpolytunnelGlass

Nyní, když víte, jak čistitpolytunnelglass, naplánujte (alespoň) půlroční hloubkové čištění, abyste zabránili růstu bakterií, chorob, zvířat a tvorů spolu s vašimi rostlinami. S pravidelnou údržbou si budete moci svůj polytunnel užívat i po další roky.