Jak chovat orchideje. 3 nejlepší způsoby

Můžete se naučit, jak chovat orchideje dělením, cibulkami a odnožemi. Vědět, jak vyrábět květiny, jako jsou orchideje, je jednou z nejlepších dovedností, které může zahradník mít. Koneckonců, je to jistý způsob, jak mít geneticky podobné rostliny a mít zahradu, kterou závidí sousedství nebo vynikne mezi konkurencí.

Stejně jako zakořenění nebo zahájení rostlin můžete využít výhod apolytunnel při chovu orchidejí. Chcete používat zdravé orchideje k chovu a zajistit přežití nových rostlin, čehož je v jejich ideálním prostředí snazší dosáhnout. Orchideje jsou na svém místě docela vybíravé, takže něco, co lze snadno upravit, jako apolytunnelworks ve svůj prospěch.

Jak chovat orchideje, aby byl zaručen úspěch

Divize

U zralých orchidejí, které přerostly svůj kontejner, je můžete rozdělit na chov. Nový růst nebo olovo můžete rozdělit do skupin tří nebo více pseudobulb, zatímco druhou skupinou bez nového vývoje budou vaše zadní žárovky. V tomto článku se o nich budeme podrobněji zabývat později, ale jejich hlavní rozdíl spočívá v tom, že rozdělení je skupina pseudobulb s aktivním vedením a nemusíte nutit oči, aby porušily klidu.

Chcete-li rozdělit orchidej, můžete proříznout oddenky a vyprodukovat jednu divizi a dvě zadní žárovky. Ideální doba k tomu je po květu před přesazením orchideje. Vytvořte zářez, který prořízne oddenek ve tvaru písmene V a dosáhne více než poloviny.

Zadní žárovky

Zadní cibule se běžněji používají k šíření orchidejí. Koneckonců už mohou mít aktivní růst. Proto je můžete okamžitě repotovat, podobně jako u divizí.

Je však důležité zdůraznit, že je to možné pouze v případě, že zadní žárovky mají aktivní oko kolem tří palců pro přesazení. Tuto část používejte k chovu, ale zajistěte, aby byla nad růstovým médiem. Umístěte nádobu do nerušeného polytunnelarea a udržujte vlhkost na listech a cibulích.

K podpoře rozvoje můžete také použít květináče s mechem na vlhkém, teplém a vlhkém místě. Spící oči by se měly po několika týdnech rozbít, ale některým může trvat až dva roky, než se stanou aktivními. Slibným znamením, že žárovky stojí za to čekat, je, pokud jsou cibule i listy zelené.

Pokud se u některé z cibulí objeví hniloba, vyjměte je.

Odnože

Dalším způsobem, jak chovat orchideje, jsou jejich odnože a je to snad nejjednodušší způsob, jak je množit. Odnože nebo keikis jsou dětské orchideje mateřské rostliny a můžete takto chovat druhy jako Dendrobium. Odnože najdete podél kmene a použijete je k okamžitému chovu orchidejí.

Nechte odnože chvíli zrát, než je odříznete od mateřské rostliny. Polytunnelis je užitečný pro zajištění zdravé mateřské rostliny poskytnutím optimálního prostředí pro orchideje. Poté zacházejte s keiki podobně, jako byste zakořenili zadní žárovku.

Požadavky na chov orchidejí

Jakmile pochopíte tři metody šíření, dalším krokem je seznámení s dalšími požadavky na orchideje, aby byl zaručen úspěch chovu. Jak již bylo zmíněno dříve, prostředí produkované apolytunnelis je optimální pro orchideje a vhodné pro údržbu zahradníka. Zbývá zajistit, aby nádoba, kterou používáte, podporovala temperamentní kořenový systém orchidejí.

Pot and media

Mělo by to pomoci při cirkulaci vzduchu a absorpci přebytečné vody k udržení patogenů v šachu. Poté připravte a použijte konkrétní médium pro pseudobulby. Váš místní obchod se zásobami by měl mít mix určený pro orchideje, nebo můžete použít rostoucí médium pomocí perlitu, mechu a kůry.

Teplota a vlhkost

Pokud jde o teplotu a vlhkost, pěstování orchidejí v interiéru by bylo snazší na údržbu. Existuje mnoho druhů orchidejí, které se liší svou zónou pěstování, ale obecně by teplota v noci měla být o 15 stupňů chladnější než den a vlhkost 50 až 70%. Tento stav by měl pomoci vašim orchidejím rozkvétat později.

Krmení a napájení

Nakonec můžete zkontrolovat správný čas na zalévání vložením prstu do média. Stejně jako u jiných rostlin, suchý prst signalizuje, že orchideje potřebují zalévat. A pokud jde o krmení, můžete hnojit jednou nebo dvakrát týdně, protože orchideje právě začínají uvnitř.

Závěr

Existuje mnoho výhod používání mateřské rostliny k produkci geneticky podobné orchideje. Naučit se chovat orchideje pomocí dělení, cibulí a odnoží je tedy dovednost, kterou byste si neměli nechat ujít. Můžete také zajistit zdravé rodiče a mladé rostliny pěstováním ve skleníku.

Chov vlastních orchidejí může být stejně snadný jako použití keikis nebo odnoží rostoucích v mateřském kmeni. Můžete však také použít dělení a zadní žárovky. Ten vyžaduje, aby oči nejprve přerušily klidu ve srovnání s divizemi, které jsou připraveny k výsadbě kvůli jejich aktivnímu olovu.

Orchideje mohou být zastrašující, aby rostly a množily se, ale pochopení metod a požadavků vám pomůže uspět. Kdo ví? Možná až tu příště budete, místo toho se dozvíte o křížení orchidejí.