Jak často byste měli zalévat rostliny pepře v květináčích

Přemýšlejte o tom, jak často byste měli zalévat rostliny pepře v květináčích? Pokud se vám tato otázka stále objevuje ve vaší hlavě, měli byste vědět, že zásobování rostlin vlhkostí nebude stačit, aby se jim dobře dařilo. Pochopení toho, jak můžete správně hydratovat své rostliny drahocenného pepře, by měl udělat každý milovník zelených.

Specifikace frekvence a množství vody jsou zásadní pro růst rostliny, bez ohledu na to, o jaký druh jde. Je však důležité si uvědomit, že rostliny pepře jsou zvláště charakteristické pro své potřeby hydratace. Příliš mnoho nebo příliš málo může výrazně ovlivnit jejich vývoj a kvalitu.

Nejčastější dotazy týkající se základů zalévání rostlin pepře

Pokud jde o rostliny v květináčích, které jsou uchovávány uvnitř, neexistuje žádný jiný způsob, jak přirozeně získávat vodu. Navíc jsou závislé na tom, co poskytnete. Z tohoto důvodu je pro vás nesmírně důležité umístit je na místo s blízkým zdrojem vody, aby vám a vaší rostlině pepře bylo vše jednodušší.

Otázka č. 1: Kolik vody rostliny v květináčích potřebují?

Existuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu, když se snažíte určit, kolik vody vaše rostliny pepře vyžadují. Jelikož určitá činidla mohou ovlivnit potřeby vašich rostlin, množství vody je obvykle nespecifikováno. Mezi tyto látky patří velikost kontejneru, použitá půda a umístění.

Menší hrnce nepotřebují tolik vody jako ty větší, protože nemohou pojmout tolik vody. Pokud nalijete příliš mnoho, nebude to trvat dlouho, než půda ztratí vlhkost, a nechat papriky zůstat ve vlhké zemi může být pro ni nevýhodné.

Bez ohledu na rozměry kontejneru se však doporučuje používat dobře odvodněnou půdu. Pro lepší výsledky můžete také použít mulčování. Kvalita nečistot je zásadní pro regulaci vlhkosti přijímané a zadržované vašimi rostlinami pepře.

Rostliny pepře v květináčích také nezalévejte venku tolik, jako ty doma nebo zakryté stínem. Dosah jejich kořenů je v květináči omezený, takže pokud nemají přirozené zdroje vody, jako je déšť, měli byste je poskytovat častěji.

Otázka č. 2: Jak často byste měli zalévat rostliny pepře v květináčích?

Rostliny pepře v květináčích se obvykle musí zalévat nejlépe každý druhý den nebo dva. Alespoň to platí v případě, že je počasí trochu na stabilní straně, například na jaře nebo na podzim. Během léta to však nemusí stačit.

Když je teplota kolem 65 stupňů F, vaše rostliny pepře by měly být napojeny jednou denně. A když narazí na 80 nebo dokonce vyšší, nebude to dělat dvakrát, protože by to bylo tolik, kolik by vyžadovali.

Bez ohledu na roční období můžete poznat, že je nutné zalévat rostliny v květináčích, pokud je půda již suchá. I v létě, pokud je stále vlhké a promočené, ji již nehydratujte, jinak můžete utopit její kořeny.

Jedním ze známek toho, že své papriky přetékáte, je to, že jejich listy začínají nažloutnout. Je to proto, že živiny, které měly rostlinám procházet, jsou zředěny vodou, která je příliš velká na to, aby je mohly absorbovat.

Nejlepší důvody, proč byste měli své rostliny pěstovat ve skleníku

Jelikož stále více zahradnických nadšenců pěstuje své rostliny v hobby, poloprofesionálním nebo mini skleníku, pravděpodobně vás zajímá, zda byste se měli připojit k rozjetému vlaku. Než ztratíte spánek kvůli počátečním nákladům na založení vlastního skleníku, uvědomte si, že bude jen otázkou času, než tyto náklady vrátíte, a pak ještě něco. Abychom vám ukázali, jak prospěšné je zahrádkářství v tunelech, podívejte se na nejlepší důvody, proč byste měli:

Nebudete se muset starat o terénní úpravy

Přesunout zahradnictví topolytunnel znamená, že nemusíte nic zasazovat přímo do země. To vám usnadní pěstování čehokoli, co chcete, protože nebudete muset přemýšlet o terénních úpravách. S apolytunnelo vaší vlastní nebude přesun vašich rostlin tam, kam chcete jít, problém.

Můžete prodloužit vegetační období

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se nadšenci zahradnictví rozhodnou změnit topolytunnelgardening, je skutečnost, že jim umožňuje pěstovat jejich rostliny déle. Polytunnel vám usnadní udržení ideálního pěstitelského prostředí pro širokou škálu zeleniny, ovoce, květin a bylin. Kromě toho vám umožňuje pěstovat tropické a exotické rostliny, které zahrnují kaktusy a bonsaje.

Chráníte své rostliny před škůdci a nepříznivým počasím

Apolytunnel poskytuje vynikající ochranu před účinky měnících se povětrnostních podmínek a také před neustálou hrozbou ničivých chyb a tvorů. Slouží jako bezpečné útočiště pro všechny vaše děti vzácných rostlin. Naopak vám také umožní zavést do vašich rostlin prospěšný hmyz.

Závěrečné myšlenky

Vědět, jak často byste měli zalévat rostliny pepře v květináčích, není jediným požadavkem při pěstování zdravých produktů. Načasování je zásadní a může mít podstatnější rozdíl, než byste si možná mysleli. Ale co je nejdůležitější, nezapomeňte se vyvarovat nadměrného zalévání a zvažte pěstování rostlin pepře ve skleníku.