Jak často byste měli měnit vodu ve vašem hydroponickém systému?

Pokud jste v hydroponickém zahradnictví noví, pravděpodobně vás zajímá: „Jak často byste měli měnit vodu ve vašem hydroponickém systému?“ Obecně byste měli měnit vodu ve vašem hydroponickém systému každé dva týdny. To však záleží na vašem systému. Některé mohou vyžadovat častější nebo menší změny k udržení úrovně pH, živin a čistoty.

Aby vaše rostliny rostly zdravě, musíte se ujistit, že dostávají příslušné živiny. I když se může zdát, že vypuštění a nahrazení řešení stojí čas a peníze, je nutné zajistit, aby váš systém udržoval správnou rovnováhu živin, aby se vašim rostlinám dařilo.

Pokud nebudete měnit vodu tak často, jak byste měli, budou z rovnováhy vyhozeny živiny, hodnoty pH a další poměry. Nevyvážený poměr může bránit růstu vašich rostlin a povzbudit vývoj škodlivých organismů a vytvořit prostředí, které by nakonec mohlo vaše rostliny zabít.

Jak doplnit své řešení

Jak vaše rostliny rostou v hydroponickém systému, všimnete si, že voda se každý den pomalu vyčerpává díky odpařování a transpiraci. Chcete-li zabránit úplné ztrátě vody, můžete ji doplnit, takže objem zůstane konzistentní. Do svého roztoku můžete občas přidávat trochu vody, abyste udrželi jeho objem.

Tento proces je běžněji známý jako „doplňování“, kdy zahradníci postupně přidávají vodu do hydroponického roztoku, aby udrželi objem vody. Živiny jako zinek, měď a dusík se rychle neodpařují jako voda. Pokud jsou tyto živiny příliš koncentrované, může to vašim rostlinám ublížit.

Četnost doplňování závisí na vás, ale každé dva až tři dny je vhodné měření. Můžete to dělat každý den, pokud chcete. Pamatujte, že je nezbytné změřit, kolik vody doléváte; jinak riskujete změnu řešení. Například pokud máte 10 l rezervoár a přidáte litr denně, můžete provést úplnou změnu po deseti dnech.

Jak změnit vodu ve vašem hydroponickém systému

Hydroponický systém nemůžete navždy doplnit. Postupem času budete muset provést úplnou změnu, abyste zajistili, že vaše rostliny zůstanou zdravé. Abyste zajistili, že vaše rostliny získávají správné množství živin, musíte pravidelně měnit výživný roztok, místo aby jej doplňoval. Můžete to udělat takto:

Krok # 1.

Vyjměte rostoucí podnos ze své hydroponické zahrady.

Krok č. 2.

Vypusťte předchozí živný roztok do odpadkového koše.

Krok č. 3.

Vyčistěte prázdnou nádobu pomocí pračky, abyste odstranili všechny zbývající zbytky živin.

Krok č. 4.

Umyjte nádobu vodou, abyste dále odstranili usazeniny živin, které mohly být uvolněny při čištění.

Krok # 5.

Naplňte nádobu živným roztokem.

Krok č. 6.

Umístěte své rostliny a podnosy zpět do systému.

Důvody, proč byste měli změnit své hydroponické řešení

Pokud jste provedli významné změny v poměru živin, budete muset důkladně propláchnout nádrž a začít s novým řešením. Dalším důvodem, proč byste měli změnit své hydroponické řešení, je, když vidíte viditelné známky nezdravých rostlin nebo růstu bakterií.

Dávejte pozor na chlorózu nebo na žluté listy rostlin. Měli byste také dávat pozor na nekrózu nebo vadnutí a smrt určitých částí listů a kořenů a purpurování, ke kterému dochází, když na svých rostlinách uvidíte fialový odstín. Dále byste měli také sledovat zakrnění nebo když některé části vaší rostliny rostou pomaleji než ostatní nebo když celá rostlina vykazuje opožděný růst.

Proč byste měli umístit svůj hydroponický systém do skleníku?

Pokud jste provedli malý průzkum hydroponického zahradnictví, zjistíte, že většina zahradníků k tomu používá apolytunnel. Zde jsou některé z důvodů, proč:

Chraňte své rostliny před škodlivými škůdci

U hydroponické zahrady je riziko přitahování škodlivého hmyzu mnohem nižší. Hmyz však stále může zamořit vaši zahradu a jakmile se dostane dovnitř, může být docela náročné situaci napravit. Umístění vaší hydroponické zahrady dovnitř apolytunnel poskytuje další ochranu, která tyto otravné zvířátka udrží.

Ovládejte rostoucí prostředí

Apolytunnel vám umožňuje ovládat klima uvnitř. Budete si moci vytvořit vlastní mikroklima a pěstovat různé druhy rostlin bez ohledu na to, kde žijete. Údržba bude také pohodlnější, protože nebudete muset obdělávat půdu, tahat plevel nebo tlačit kolečka.

Maximalizovat prostor

Hydroponické zahrady v minipolytunnel maximalizují prostor a dokonce zvyšují výnos vašich rostlin. Tento zahradní systém využívá ve srovnání s půdními zahradami méně prostoru, protože můžete pěstovat plodiny blízko sebe.

Navíc standardní velikost minipolytunnelis je asi šest stop. Můžete se dokonce rozhodnout pro menší, pokud chcete ušetřit více místa. Svou minipolytunnelany budete moci umístit kamkoli budete chtít – balkony, terasy, stoly nebo dokonce na stoly.

Závěr: Jak často byste měli měnit vodu ve vašem hydroponickém systému?

Jak často byste tedy měli měnit vodu ve vašem hydroponickém systému? Dobrým pravidlem jsou každé dva až tři týdny, ale záleží to na několika faktorech, včetně toho, jak často se doplňujete a kolik vody dáváte.