Doprovodné rostliny hrachu cukrového hrášku

Může to znít takhle, jako by to vyšlo z textu písně, ale hrach cukrového hrachu je opravdovým řešením a doprovodné rostliny hrachu cukrového hrášku jsou tím, na co byste se měli podívat, abyste vylepšili způsob, jakým zahrádkáte.

Cukrový hrášek je zelenina nacházející se v mnoha pokrmech, jedlý hrášek ve tvaru lusku se zaoblenými lusky a silnými stěnami lusku, a na rozdíl od lusků hrachu sněžného. Recepty, které můžete mít se zeleninou, zahrnují cukrový hrášek s citronem, dušený cukrový hrášek a máslový restovaný cukrový hrášek.

Společná výsadba s hráškem cukrového hrachu

Doprovodná výsadba je technika, která vám dává způsob, jak pěstovat rostliny v jedné z nejdostupnějších, jaké můžete mít. Mnoho plodin je osázeno společníky nebo rostlinami, které mohou doplnit jejich růst a produkovat kvalitnější plodiny.

U hrachového cukru se k nim hodí toto ovoce, zelenina a bylinky:

  • Ředkvičky
  • Špenát
  • Salát
  • Okurky
  • Brambory

Poznámka: Pokuste se tyto doprovodné rostliny chovat odděleně od cibule nebo česneku, protože by mohly být vysazeny společně, aby vytvářely skvělé plodiny.

Jak pěstovat cukrový hrášek?

Cukrový hrášek nabízí skvělé zdravotní výhody. Patří mezi ně výživné látky, jako jsou kalorie, sacharidy, vláknina, vitamin A, vitamin C, vitamin K, bílkoviny a kyselina listová.

Nebudete muset kupovat hrášek z obchodu s potravinami, pokud jej máte ve své zahradě. Kdykoli je potřebujete pro své zdroje potravy, můžete je jednoduše vybrat z polytunnelor nebo na vaší zahradě. Zde je návod, jak vypěstovat tento úžasný hrášek z cukru.

Vezměte na vědomí, že tento hrášek může přijít ve dvou výškách, a to je šplhání a hrach. Využívají výhody podpory rostlin a jsou vysoké dva až tři stopy. Zajistěte materiál, na který by mohli lézt, protože by mohly spadnout na zem.

Když začínáte pěstovat vyšší rostliny, například pólové fazole a hrášek, můžete je zasadit přímo na severní konec vaší vyvýšené zahrady nebo postele, takže je nemusíte sdílet s jinými rostlinami.

Existují varianty hrachu, jako je hrach, který poskytuje jedlé lusky. Jsou shromažďovány z luštěnin, což znamená, že mohou absorbovat dusík z okolí. Děje se to pomocí bakterií rhizobia, které mají schopnost kolonizovat uzlíky svými kořeny a přeměňují je na atmosférický dusík ve své rozpustné formě, kterou mohou tyto rostliny využít.

S těmito bakteriemi je půda, můžete je zakoupit a přidat je do půdy během výsadby. Tyto bakterie mohou být schopné zvýšit jejich vitalitu a zvýšit výnosy hrachu. Půda – v ideálním případě dobře odvodněná půda. Těží z malého hnojiva z doby výsadby, protože může trvat týdny, než uzlíky kořenů mohou produkovat více dusíku.

Tyto hrášky jsou zřídka narušeny chorobami nebo hmyzem, které je třeba spotřebovat asi tři týdny, jakmile začnou ukazovat květiny. Ujistěte se, že jsou sklizeny, jakmile je hrášek zralý, když dosáhne vrcholu, nebo se sníží jeho sladkost.

Může se hrach a fazole vysazovat společně?

Lze fazole vysazovat poblíž hrachu? Hrách, pokud je zasazen společně s doprovodnými plodinami, dodá vaší půdě dusík. Cukrový hrášek je oblíbený v dušených pokrmech s bramborovou kaší.

Tyto fazole patří mezi plodiny, které by s fazolemi mohly dobře růst, vedle mučenky, kukuřice a stejně tak jako vaše brassicas.

Můžete pěstovat cukrový hrášek s rajčaty?

Poté, co se podíváme na to, jak roste cukrová zrna s fazolemi, podívejme se, zda rajčata mohou růst s tímto hráškem.

Se semeny rajčat můžete začít právě ve stejnou dobu, asi čtyři až šest týdnů, než se rozhodnete je mít venku. Všimněte si, že tyto plodiny mohou zrát až na 85 stupňů Fahrenheita, a právě v době, kdy je hrach připraven na finální plodinu, mohou být rajčata dobrá na zemi.

Co jiného se odtud můžeme naučit? Jakmile je hrach zasazen, je na čase nechat ho sbírat, když je ten správný čas. Nezapomeňte, že je nebudete moci okamžitě použít a možná budete muset být v chladničce asi pět dní.

Pokud je chcete delší dobu skladovat, můžete je zmrazit. Hrách může být sušen z dlouhodobého skladování, ale může také ztratit chuť a je chutným doplňkem dušených a zimních polévek.

Co pěstujete po hrášku cukrového? “

S několika možnostmi, které můžete prohledávat, oblíbenou volbou a také výběrem odborníka na to, co zasadit po hrášku s cukrem, jsou okurky. Ty lze trénovat, dokud podobné mříže, které hrách použil. Nejen tyto, ale můžete získat kvalitnější okurky, když provedete tento zahradnický hack.

Rostou ve sklenících s <

Krostrade je váš zdroj, kde najdete ty nejlepší skleníky, stojany na kola, stany a další vybavení, které pro tyto cílené činnosti potřebujete. Chcete-li začít s vašimi rostlinami doprovázejícími cukr, musíte se přesunout do internetového obchodu a vybrat požadovaný produkt pro vaši oblast doma nebo ve vaší nemovitosti.