Co můžete zasadit do mini polytunnelů?

Pokud jste nedávno zakoupili skleník, pravděpodobně jste se zeptali: „Co můžete pěstovat v mini skleníku?“ Dobrou zprávou je, že do mini skleníku můžete zasadit téměř cokoli. Ve skutečnosti ovoce, zelenina a další rostliny rostou lépe ve skleníku.

Rostou rostliny ve skleníku lépe?

Skleníky vám umožní vytvořit kontrolované prostředí specifické pro rostliny, které pěstujete. Za jakéhokoli počasí zůstanou vaše rostliny ve skleníku bezpečné a zdravé. Svůj polytunnel můžete přizpůsobit pěstování plodin v teplé nebo studené sezóně.

Můžete například připojit automatický časovač k vašemu zavlažovacímu systému. To vám umožní ušetřit čas zaléváním rostlin a kontrolou životního prostředí. Můžete také přidat systémy vytápění a chlazení, abyste mohli během chladnější sezóny pěstovat plodiny v teplém počasí a naopak.

Automatické větrání vám umožňuje regulovat vzduch, který proudí dovnitř a ven z vašeho skleníku, čímž vašim rostlinám zajistí stálý přísun oxidu uhličitého. Vaše rostliny potřebují CO2 k výrobě cukru a kyslíku. Tímto způsobem budou moci růst větší listy a silnější stonky. Navíc dostatek Co2 zvyšuje šance na předčasné kvetení nebo plodení.

Jaké rostliny můžete umístit do skleníku?

Skleníkové zahradničení je vzrušující, zejména proto, že můžete pěstovat různé druhy plodin. S tím bylo řečeno, zde jsou některé z rostlin, které můžete umístit do skleníku:

Rajčata

Rajčata se snadno pěstují na zemi a ještě snadněji se pěstují ve skleníku. Milují teplo a nepřežijí mrazivé počasí. Pokud jim neposkytnete dostatek světla, mohou vaše rajčata blednout a křehnout.

Půda vaší rostliny by měla být vlhká, ale ne mokrá, a měla by být dobře okysličená. Pro zdravý růst umístěte do každé nádoby pouze jednu sazenici.

Jahody

Jahody jsou jednou z nejběžnějších rostlin pěstovaných ve skleníku. Ve skutečnosti jsou jahody pěstované na apolytunneltaste lepší než ty z obchodu. Navíc, pokud si pěstujete vlastní jahody, můžete zajistit, aby neobsahovaly škodlivé chemikálie, škůdce a nemoci.

Zasaďte jahody do květináče s dobře odváděnou půdou. Pro kontrolu teploty půdy můžete přidat mulčování. Navíc je nejlepší kapková závlaha, protože jahody mají mělké kořeny. Pokud pokropíte vodou shora, můžete přilákat škůdce a nemoci.

Špenát

Pokud hledáte studenou a odolnou listovou zeleninu, která bude růst po celý rok, zvažte výsadbu špenátu. Tyto rostliny rostou nejlépe v chladném počasí. Vysaďte je do dobře odvodněné půdy a umístěte je na přímé sluneční světlo do světlého stínu. Teplota půdy u špenátu by neměla překročit 70 stupňů F.

Kale

Při výsadbě kapusty je jednodušší používat k setí zásobníky osiva, protože je to jednodušší než je vysazovat přímo do seťového lůžka. Kale je jednou z nejjednodušších rostlin k pěstování, protože je to jedna z nejvíce odolných vůči chorobám. Vše, co musíte udělat, je udržovat plevel pryč a odstranit zažloutlé listy. Kale může růst téměř v každém podnebí, dokonce i v písčité půdě a částečném stínu.

Salátoví zelení

Věděli jste, že je snadné pěstovat hlávkový salát, římský list, řepný list a další saláty kdykoli během roku? Můžete vysadit alespoň dvě semena týdně. Nechte je růst několik týdnů až měsíc, než je přesadíte do zahrady.

Zelená cibule

Zelená cibule rychleji v chladném pobřežním podnebí nebo uvnitř klimaticky řízeného skleníku. Jsou jednou z nejjednodušších plodin k pěstování a jejich údržba je relativně snadná. To je důvod, proč mnoho zahradníků doporučuje cibuli jako perfektní startovací rostlinu.

Zelenou cibuli můžete pěstovat ze semen nebo sad, ale nejjednodušší je pěstovat je ze sad. Cibule zasaďte do dobře okysličené půdy, zejména pokud žijete v teplejších zónách. Jakmile vaše rostliny naběhnou, zalévejte je. Sklizeň, když listy zžloutnou a zemřou zpět. Nakonec je několik dní osušte na slunci.

Investice do minipolytunnelů – stojí to za to?

Investice do minipolytunnelis stojí za cenu kvůli jeho všestrannosti a pohodlí. Budete moci pěstovat různé druhy rostlin, ovládat klima a prodloužit vegetační období.

Zde jsou další důvody, proč je minipolytunnel skvělá investice:

Nejlepší pro zahradníky s omezeným prostorem

Nenechte omezený venkovní prostor zastavit v pěstování ovoce a zeleniny. Mini skleník můžete umístit kamkoli – od balkonů, teras, palub až po stolní desky. I když jsou malé skleníky malé, poskytují stejné výhody jako skleníky běžné velikosti.

Chraňte něžné rostliny

Pokud máte něžné rostliny, můžete je umístit do apolytunu za špatného počasí. Tímto způsobem je můžete chránit před mrazem, bouří, silným deštěm atd. Jakmile se počasí uklidní, můžete je přesadit zpět do své zahrady.

Odpuzujte hmyz a zvířátka

Hmyz a zvířata milují vaše rostliny. Zabraňte tomu, aby vaše plodiny pohltily, umístěním rostlin do mini skleníku.

Prodlužte své vegetační období

S mini skleníkem můžete začít s výsadbou ještě předtím, než začne chladné období. Budete si moci užít rané sklizně a během této doby více vysazovat.

Závěrečné myšlenky: Co můžete pěstovat v mini skleníku?

Co tedy můžete zasadit do mini skleníku? Kromě výše zmíněných můžete také pěstovat mrkev, chřest, lilky, řepu, okru, maliny, papriky, chilli a dokonce i exotické rostliny!