Co je to bílá látka, která stále roste v mé zalévací půdě v mém polytunnelu?

Co je ta bílá látka, která stále roste v mé zalévací půdě v mém skleníku? Ve skleníku se může stát několik věcí, včetně prvků, které se mohou vyskytovat na rostlinách. Zde jsou podrobnosti a způsob řešení tohoto problému.

Co je to bílá plíseň na mé půdě?

Bílá plíseň nebo bílý prvek, který roste na povrchu zalévací půdy, může být saprofytická houba a je obvykle neškodná. Ačkoli se zdá, že houba poškozuje vaši rostlinu, je to neobvyklé a může vám říci, že existují problémy s pěstováním vašich plodin ve skleníku.

Mezi příčiny houby patří nadměrné zalévání rostliny, nedostatečné odvodnění, kontaminovaná půda pro zalévání a další. Živí se rozpadajícími se organismy ve vaší promočené půdě.

Může to být také bílá plíseň, které se daří na půdě vašich rostlin v květináčích. Obvykle jsou to kvůli nedostatečnému odtoku a špatné cirkulaci vzduchu, což způsobuje vlhké a vlhké prostředí. Jedná se o ideální prostředí pro růst bílé plísně.

Co s tím dělat

Co jsou to bílé věci, které stále rostou v mé zalévací půdě v mém skleníku, a dokázali byste se toho zbavit? Rozhodně.

Zde jsou kroky, kterými byste se měli řídit při řešení aktuální záležitosti:

  • Odstraňte nemocné rostliny. Jakmile je zahrada infikována, nemůžete je zachránit, až bude pozdě. Tomu však můžete zabránit. Co můžete udělat, je vykopat nemocné a vyhodit je do jiného odpadu než hromady kompostu, aby se houby nerozšířily. Hned na konci sezóny vyčistěte trosky v zahradě. Můžete také zastřihnout trvalky, vytáhnout letničky a při vytahování je můžete hrabat listy. Je to proto, že se houba může při příchodu zimy živit vašimi mrtvými rostlinami.
  • Zavázat se k střídání plodin. Plodiny, které se nacházejí v různých oblastech zahrady, jsou zásadní opatření, které vám umožní těmto situacím se vyhnout. Co můžete udělat, je přesunout rajčata tam, kde můžete mít bylinky nebo měsíčky, nebo tam, kde máte brambory. Pokud vaše zahrada na to není obrovská, vyhněte se výsadbě čehokoli na zahradě po dobu asi jednoho roku a přesuňte rajčata tam, kde houba nemůže prospívat. Můžete pěstovat v kontejnerech.
  • Máte plodiny odolné vůči chorobám. Můžete pěstovat byliny a zeleninu, které jsou chovány tak, aby odolávaly běžným chorobám přenášeným v půdě.
  • Připravte fungicid. Fungicid s vašimi rostlinami z tunelů se zbaví bílých látek, protože chrání plantáž před takovými prvky.

Jak zabíjíte houby v půdě?

Jednání s houbou je pryč, ale dalším bodem diskuse je jejich úplné odstranění. Je nezbytné se tím zabývat brzy.

Pryč od potíží a možnosti plýtvání časem a námahou při pěstování rostlin, protože jakmile se houbě daří, rostliny nemusí růst krásně. Pokud vaše květináče, vyvýšené záhony a nádoby obsahují patogenní prvky v půdě, okamžitě vyhoďte rostlinu i půdu a zasaďte další nové.

Nejste si jisti druhem houby

Pokud si nejste jisti, o jaký druh houby se jedná s vaší polytunnellovou půdou, můžete udělat toto. Nejprve si vezměte vzorek do místní kanceláře a otestujte svou půdu. Kancelář by mohla být součástí sítě univerzit, federálních a státních vlád, které spolupracují při poučování lidí o lepších zahradách, mimo jiné.

Zabíjí skořice plíseň v půdě?

Skořice může pomoci odstranit nebo úplně zabít půdu ve formě. Většinu problémů vyřeší fyzické nabytí houby, včetně bezprostřední vrstvy ornice nebo její likvidace. Pokud jste citliví na alergeny nebo máte problémy s dýcháním, je nezbytné, abyste pokračovali a používali masku.

Dále musíte být schopni posypat jemné, rovnoměrné vrstvy mleté ​​skořice přes horní vrstvu půdy. Je to proto, že skořice funguje jako velmi účinný fungicid, který může zabít všechny zbývající houby.

Ujistěte se, že necháte ornici úplně vyschnout, než ji budete muset znovu zavlažovat, a nejlépe pouze vodu z oblasti přímo se zásobníkem samozavlažovacího sázecího stroje. Jakmile je houba odstraněna, nemělo by být nutné stále aplikovat mletou skořici přímo do půdy. Tím zabijete jiné formy užitečné houby ve vaší zahradní půdě.

<

Co je ta bílá látka, která stále roste v mé zalévací půdě v mém skleníku? Vidění plísní v půdě je běžné při zalévání půdy a směsi a kromě případů zalévání mají tendenci mít obrovské množství kůry nebo dřevní štěpky. Houba se jimi obvykle živí, stejně jako další rozpadající se organická hmota.

Zalévání představuje problémy s půdou, zvláště když jsou rostliny pěstovány uvnitř. V těchto oblastech dostává půda omezené sluneční světlo, což znamená, že její vrchní vrstva nemůže vyschnout, protože zůstává příliš vlhká. Houba může a bude v těchto scénářích prospívat.