Co bylinky dobře rostou s pažitkou

Pažitka je zelenina, která se vyznačuje jemnou chutí srovnatelnou s cibulí a je známá pro své použití v kuchyni a medicíně. To, jak bylinky dobře rostou s pažitkou, závisí na druhu, ve kterém se nacházejí. Byly pěstovány spolu s dalšími bylinami, které zahrnují petržel, estragon, koriandr a bazalku.

Na magické vlastnosti pažitky nelze zapomenout. Zelenina je bohatá na vitamíny a minerály, včetně antioxidantů a kalorií. Přínosy pro zdraví jsou boj proti rizikům rakoviny, ochrana kardiovaskulárního systému, zlepšení zdraví kostí, zmírnění trávení a posílení imunity.

Tyto pažitky jsou také doporučené plodiny ke zpracování v kuchyni k detoxikaci těla, zlepšení vidění, zlepšení spánku, zdraví pokožky, zdraví vlasů a pomoci během těhotenství.

Výsadba pažitky, například ve sklenících, však nabízí rozdíly a body, které je třeba zvážit. Jaké bylinky dobře rostou v pažitce? Tento článek se snaží odpovědět na otázku. Čtěte dále a dozvíte se více.

Co mohu pěstovat s pažitkou?

Pěstování pažitky na zahradě nebo ve sklenících zahrnuje znalost toho, které bylinky mohou být s pažitkou. To je také způsob, jak ušetřit místo a maximalizovat vše pro realizaci nejzdravějších výhod, které vám pažitka může přinést.

Dokonalými společníky pažitky na zahradě jsou petržel, byliny, koriandr, estragon a bazalka. Mezitím se lze vyhnout pěstování pažitky s tymiánem, rozmarýnem, šalvějí, oreganem a majoránkou. I když jsou všechny tyto plodiny ideální pro pěstování ve skleníku, existují jen bylinky, které si s těmito pažitkami nemusíte pěstovat.

Přesto existuje myšlenkový směr, který říká, že pažitka může prakticky růst s čímkoli. Tyto zahrnují:

 • Brokolice
 • Zelí
 • Mrkev
 • lilek
 • Hrozny
 • kedlubny
 • Hořčice
 • Papriky
 • Brambory
 • Rebarbora
 • Růže
 • Squash
 • Jahody
 • Rajčata

Při pěstování pažitky je však můžete odložit: Chřest, fazole, špenát a hrášek, protože pěstování pažitky může být náročné.

Co NEMŮŽETE sázet poblíž pažitky?

Vedle učení o tom, jak bylinky dobře rostou s pažitkou, jsou také rostliny, které nemůžete pěstovat s pažitkou kvůli jejich různým kvalitám. Ideální je nejprve se poradit s odborníkem na zahradu, abyste zjistili, zda odpovídáte správným bylinám.

Doprovodná výsadba je popularizační trend v zahradnictví a pěstování. Jedná se o to, jak zahradníci vysazují dva páry kompatibilních rostlin a možná více společně jako skupina ve svých sklenících nebo zahradách. Například fazole, kukuřice a tykve se pěstují společně.

Pažitka může být vhodná pro vaše cíle výsadby společníků. Pažitku můžete pěstovat poblíž mrkve a rajčat, ale ne poblíž fazolí a fazolí. Bylo řečeno, že tato plodina má tendenci odpuzovat mšice, stejně jako japonské brouky. Nejlepší způsob, jak to udělat, je mít je poblíž náchylných rostlin.

Plodiny, které s těmito produkty mohou mít potíže, jsou:

 • Chřest
 • Fazole
 • Hrášek
 • Špenát a další

Které bylinky lze pěstovat společně?

Nyní se podíváme na větší obrázek. S výsadbou společníků jste se seznámili v předchozích odstavcích. Abychom lépe porozuměli, pojďme se podívat na to, jaké bylinky se obvykle pěstují společně. Existuje něco takového?

Překvapivě však ne každý zahradník zná tento trik takovým způsobem, že existují bylinky, které lze pěstovat společně, protože si navzájem prospívají, na rozdíl od bylin, které kvůli svým vlastnostem nevycházejí dobře.

Vezměte na vědomí, že některé druhy bylin rostou nejlépe se suchou půdou, zatímco jiné jsou zvyklé na vlhkou půdu, a proto se zahradníkům doporučuje udržovat podobné druhy blízko sebe, aby se jim lépe dařilo.

Sluneční světlo je radost z estragonu, koriandru a bazalky. Tyto byliny a plodiny vyžadují v tomto horku vlhkost a rostou dokonale společně, pokud jsou zalévány podobným tempem jako mezi sebou navzájem.

Na druhé straně bylinky, které upřednostňují sušší půdu a písčitou půdu, zahrnují rozmarýn, majoránku, oregano, šalvěj, tymián a levandule. Je známo, že jsou to středomořské byliny, které dokáží žít s těmito povětrnostními podmínkami.

Při společném pěstování může tymián dobře růst, když je ve skleníku spárován s pestrou šalvějí a rozmarýnem.

Lze pažitku a bazalku pěstovat společně?

Basil je rostlina, která má všechny magické vlastnosti, za kterými se chcete honit. A pokud se zeptáte: „jaké bylinky dobře rostou s pažitkou?“ bazalka je na seznamu. Tato asijská plodina nabízí zdravotní výhody, které napomáhají trávení, bojují proti volným radikálům, a tedy dobrý antioxidant poskytuje výhody pro péči o pleť, bojuje proti depresím, podporuje funkci jater a léčí podrážděný žaludek.

Ano, pažitku a bazalku lze sázet a sklízet společně v jednom skleníku. Za prvé, tito dva mají několik společných rysů, které samy o sobě z nich činí ideální pár. Je známo, že jak bazalka, tak pažitka produkují chemikálie, které pomáhají odpuzovat mšice nebo zahradní škůdce.

Bazalka je jednoletá plodina a pažitka jsou trvalky. S ohledem na tyto skutečnosti se mohou navzájem doplňovat v načasování, aniž by spolu příliš konkurovali. Kromě toho, že pomáhají odpuzovat hmyz, také si navzájem pomáhají růst.

Nyní, když mluvíme o bazalce a pažitce na zahradě, lze zabalit také obě. Co to znamená? Pažitka a bazalka jsou společně skvělými společníky pro rostliny s podobnými vlastnostmi a vlastnostmi. Věděli jste, že pažitka také produkuje krásné květiny levandule? Jsou také skvělou letní zeleninou, vedle papriky a rajčat.

Co bylinkám dobře roste s pažitkou: Pažitka vs. Cibule

A co cibule? Rostou dobře s vaší pažitkou? Mezi pažitkou a cibulí existuje několik rozdílů, i když obě jsou vhodné přísady do každé kuchyně. Měli byste se pokusit je mít.

První je na vzhledu. Cibule, v tomto ohledu zelená cibule, má dlouhé, štíhlé stonky, které na samém konci produkují bílé cibule. Na druhé straně je pažitka součástí cibulovitých cibulovin s tak malými cibulkami, které si pouhým okem nemusí všimnout.

Jejich příchutě a botanické vlastnosti jsou rovněž odlišné. Cibule a pažitka se zdají být součástí stejného druhu, a přestože je taková řada taxonomií, pažitka je nejmenším druhem skupiny cibule. Jak víte, jsou to trvalky, zatímco zelená cibule je roční a je třeba je sklízet, jakmile stonky zhnědnou.

Pěstujte pažitku na optimu se stránkou Krostrade.com

Jaký lepší způsob, jak pěstovat pažitku a její párování jako bazalka, než s Krostrade? Toto je internetový obchod a zdroj, který nabízí skleníky pro nejrůznější použití. Pokud víte, jaké bylinky dobře rostou s pažitkou, mělo by vás to také povzbudit, abyste si vybrali z různých produktů na webu. Další informace o produktech naleznete na www.krostrade.com.