8 tipů, jak používat Sphagnum Moss

Zajímá vás, jak používat sphagnový mech? Pokud se zahradnictví věnujete už nějakou dobu, pravděpodobně jste slyšeli o rašeliníku nebo rašeliníku. Mnoho zahradníků miluje používání rašeliníku, protože je bez chorob, hmyzu a plevele. Je také účinný při zadržování vodního a vzdušného prostoru, což z něj činí jedno z nejlepších médií pro růst rostlin.

Jak můžete použít Sphagnum Moss

Sphagnum mech přirozeně roste na různých místech a většina zahradníků je používá pro zahradničení kontejnerů, jako jsou závěsné koše, pokojové rostliny a orchideje. Existují však i jiné způsoby, jak můžete použít sphagnový mech:

Tip č. 1: Použijte jej k zavěšení košů

Můžete použít sphagnový mech pro zavěšení květináčů na květiny a jiné rostliny. Mech výborně udržuje půdu v ​​teple a udržuje vlhkost. Někteří zahradníci smíchali sphagnový mech s půdou ze zavěšených košů pro větší ventilaci a kyselost. Většina květinářů používá mech ke konzervování květin a zdobení aranžmá.

Tip č. 2: Použijte je pro pěstování orchidejí

Sphagnum mech je jedním z nejběžnějších pěstovacích médií pro orchideje. Většina orchidejí je epifytická, což znamená, že rostou na jiné rostlině kvůli podpoře, místo aby rostly na půdě. Tyto rostliny orchidejí rostou dobře uvnitř, pokud je umístíte do mechu sphagnum. Mech poskytuje dostatek vlhkosti a větrání, což napodobuje přirozené podmínky růstu orchidejí.

Tip č. 3: Použijte jej jako přísadu do vaší zalévací směsi

Sphagnum mech také přichází v práškové formě, běžně používaný jako přísada do různých zalévacích směsí. Rašelina je vynikajícím doplňkem půdy v květináči kvůli své schopnosti zadržovat vodu. Některé rostliny těží z mechu sphagnum v prášku, včetně sukulentů, kaktusů, kvetoucích rostlin, indoor, plodin a kuchyňských bylin.

Tip č. 4: Použijte jej jako mechové tyčinky

Mechové tyčinky jsou sušený rašelinový mech omotaný kolem PVC trubky. Zahradníci umisťují mechové tyčinky uprostřed velkého hrnce na podporu horolezců a epifytických rostlin. Horolezci mohou časem růst a zakrýt mechovou hůl.

Tip č. 5: Použijte jej pro terária

Terária jsou uzavřené kontejnery, které obsahují rostliny a půdu a vytvářejí miniaturní ekosystém. K udržení ekosystému by rostlinám měl být poskytnut dostatek živin, aby přežily. Sphagnový mech je nedílnou součástí terárií, protože slouží jako bariéra mezi půdou a oblázky. Pomáhá kořenům rostlin růst v malých prostorech v mechu. Na vrchol také kladou barevný mech z estetických důvodů.

Tip č. 6: Použijte jej k udržení vlhké půdy pokojových rostlin

Umístěním mechu sphagnum na horní část půdy můžete udržet své rostliny teplé a půdu vlhkou. Tímto způsobem nemusíte své rostliny zalévat tolik, kolik jste zvyklí.

Tip č. 7: Použijte jej jako organický mulč pro vaše rostliny v květináčích

Sphagnum mech je jedním z nejlepších organických mulčování pro rostliny v květináčích. Pokud jsou vaše rostliny bez dozoru po mnoho dní, můžete na svou půdu přidat silnou vrstvu rašelinového mulče ponořeného ve vodě a zakrýt ji plastovým obalem. Vaše rostliny zůstanou hydratované několik dní nebo dokonce týden.

Tip č. 8: Použijte jej, když začínáte s osivem

Semena můžete začít vysazovat pomocí rozpadlého mechu sphagnum. Navlhčete rašelinový mech, vložte jej do malé nádoby a pak semena umístěte doprostřed. Mech může udržovat semena vlhká a teplá, aby jim pomohla rychleji vyklíčit.

Proč se vyplatí pěstovat rostliny pomocí mini skleníku

Pokud používáte mini skleník, můžete použít mech sphagnum, abyste udrželi půdu teplou a vlhkou. Pěstování rostlin uvnitř hobbypolytunnelis je efektivnější způsob pěstování plodin a jiných rostlin. Pokud jste stále na plotě, zde je několik důvodů, proč se vyplatí pěstovat rostliny a plodiny v mini skleníku:

Chraňte své rostliny před škůdci a zvířaty, která mohou vaše rostliny žrát

Mši, zelí červi, brouci, hlemýždi, hlodavci, veverky a další divoká zvířata možná budou chtít jíst vaše produkty. Chraňte své rostliny před hmyzem živícím se rostlinami tím, že je budete držet ve skleníku. Kromě škůdců můžete své rostliny chránit také před infekčními chorobami, které je mohou zabít.

Skvělé pro lidi bez velkého prostoru

Zahradníci, kteří nemají dostatek místa na výsadbu, mohou použít smallpolytunnelkit. Standardní velikost pro kompaktnější skleníky je asi šest stop, ale existují i ​​menší. Můžete je umístit na balkony, terasy, dvorky a uvnitř. I když jsou tyto skleníky miniaturnější, poskytují stejné výhody jako velké skleníky.

Chraňte své rostliny před špatným počasím

Špatné počasí může vaše rostliny rychle zničit. Silný déšť, bouře, krupobití, sníh a mráz mohou poškodit měsíce tvrdé práce. Umístěním do skleníku je můžete chránit před nepředvídatelným podnebím. Můžete vytvořit mikroklima, které vám umožní pěstovat rostliny bez ohledu na počasí venku. Jakmile se počasí oteplí, máte možnost své rostliny přenést do své zahrady.

Ideální pro zahradníky, kteří se chtějí dozvědět více o sklenících

Skleníkové zahradnictví vyžaduje značné investice. Pokud chcete vyzkoušet vodu před investicí do většího skleníku, je nákup minipolytunnel skvělou volbou. Funguje to stejně jako běžný skleník, takže budete moci vědět, jak věci fungují, a naučit se ideální podmínky růstu různých rostlin.

Závěrečné úvahy o tom, jak používat Sphagnum Moss

Existuje několik způsobů, jak můžete použít sphagnový mech. Ať už pěstujete rostliny na zahradě nebo ve skleníku, budete moci použít rašeliník ve svůj prospěch.