7 způsobů, jak zabránit plísni sazenicemi v malém polytunnel

Zajímá vás, jak zabránit plísni sazenicemi v malém skleníku? Budete konfrontováni s mnoha ohledy, včetně teploty, proudění vzduchu a světla, které vstupuje do skleníku. Musíte také vzít v úvahu rozteč sazenic uvnitř jejich zásobníku a množství vody, které dáváte svým rostlinám.

Plísně, které rostou na vašich sazenicích, rostlině neškodí. Jeho růst spíše naznačuje, že vaše půda je příliš mokrá. Příliš vlhká půda může rychle hnít křehké kořeny sazenic. Pokud jsou kořeny mrtvé, nakonec bude následovat zbytek rostliny.

Tento článek vám představí sedm způsobů, jak zabránit plísni sazenicemi v malém skleníku.

Kroky k prevenci plísní na sazenicích

Nyní je čas, abyste se naučili, jak zabránit plísni sazenicemi v malém skleníku. V této části jsme sestavili nezbytné kroky, aby vám bylo vše jednodušší. Prostě čtěte dál!

Řízení teploty č. 1

Existuje teplotní rozmezí, při kterém mohou vaše rostliny nejlépe fotosyntetizovat. Udržujte teplotu uvnitř svého tunelu mezi 77 a 82 ° F. Cokoli nad tím může vaše rostliny přehřát, zvláště pokud je pod sazenicemi topná rohož.

První věc, kterou musíte udělat, je, jak zabránit plísni se sazenicemi v smallpolytunnelis, abyste zvládli teplotu.

Vodohospodářství č. 2

Nejběžnějším důvodem, proč plísně rostou na sazenicích, je nadměrné zalévání. Vzhledem k tomu, že zalévání je základním úkolem, který má pomoci klíčení sazenic, lidé mají tendenci zapomínat, že přílišné dávání rostlin jim může ublížit.

Chcete-li tento problém vyřešit, použijte prst a určete, zda je půda suchá. Pokud ano, pak je čas, abyste měli sazenice zalévat. Jednoduché a snadné, ale často opomíjené.

Dalším způsobem, jak zabránit přetečení, je aplikace vody ze spodního systému. Tento typ zavlažovacího systému zajišťuje, že horní část půdy zůstane suchá, zatímco kořeny se do vody vsáknou ze dna.

Nenechávejte vodu pod vaničkou příliš dlouho. Ujistěte se, že po 30 minutách vyhodíte zbývající vodu dovnitř. Udržování stojaté vody poškodí vaši rostlinu více než jí prospěje.

Pokud již rozumíte tomu, jak hospodařit s vodou pro vaše rostliny, můžete se vypořádat s tím, jak zabránit plísni sazenicemi v malém skleníku.

# 3 Zajistěte lepší cirkulaci vzduchu

Nejlepší způsob, jak zabránit růstu plísní, je zlepšit cirkulaci vzduchu uvnitř skleníku. Nainstalujte oscilační ventilátor do polytunnelandu a nechte vzduch foukat přímo na sazenice. Pokud máte na zásobnících na sazenice položen kryt, nezapomeňte je otevřít, aby se mohlo zvýšit proudění vzduchu.

Dobrá cirkulace vzduchu má více výhod, než jen udržení půdy v suchu a zabránění růstu plísní a hub. Pomáhá také rostlinám zesílit. Proto tuto radu velmi doporučujeme, protože získáte více výhod než jednu.

Pokud budete postupovat podle tohoto doporučení, věnujte zvláštní pozornost úrovni vlhkosti půdy. Půda rychle vysychá, když je přítomen ventilátor. Ano, potřebujete suchou půdu, ale ne do té míry, aby nezůstala vlhkost.

# 4 Zajistěte lepší osvětlení

Základní potřebou rostliny je voda a sluneční světlo. V takovém případě však nedovolte, aby vaše sazenice byly vystaveny přímému slunečnímu světlu, zvláště pokud máte kryty nad zásobníky. Zakryté zásobníky na sazenice zachycují teplo uvnitř, čímž se prostředí příliš zahřívá, což poškozuje sazenice.

V průměru denně potřebuje většina sazenic několik dobrých hodin silného a nepřímého světla. Zkoumejte více o tom, kolik nepřímého světla vaše sazenice potřebují, abyste si mohli být jisti, jak dlouho ho necháte pod světlem.

# 5 Ředění sazenic

Přeplněnost sazenic může vést k menší cirkulaci vzduchu ve vašich rostlinách. A jak jsme uvedli výše, jedním skvělým způsobem, jak zabránit růstu plísní, je správná cirkulace vzduchu.

Tento problém lze vyřešit ztenčením sazenic. Tato metoda znamená vytažení několika sazenic ze zásobníků. Poskytuje vašim sazenicím větší prostor k růstu a vyhýbá se situaci, kdy dochází k hromadění lidí.

Zde jsou způsoby, jak můžete ředit sazenice:

1. Přesaďte své sazenice

Ředění spočívá spíše v odstraňování sazenic a jejich vyhazování, zatímco při přesazování jde o jejich převedení do jiného hrnce. Jakmile semenáčky správně vyjmete z hlavního zásobníku, můžete je znovu nasadit do opakovaně použitelného plastového květináče a nechat je tam narostlé.

Kromě plastových nádob existuje řada dalších udržitelných možností, ze kterých si můžete vybrat, v závislosti na vašich preferencích. V dnešní době lidé inovují rostlinné květináče pro pohodlí a udržitelné účely. K dispozici je dokonce i hrnec z kravského hnoje.

2. Dezinfekce plochých semen

Kromě toho, že věnujete pozornost sazenicím a jejich půdě, zkontrolujte zásobníky osiva, zda na nich roste plíseň. Existují spóry plísní, které v semenných plochách spí a poté se po chvíli znovu rozrostou.

Abyste předešli takovým komplikacím, vždy po každém použití misky na osivo vydezinfikujte. Nepoužívejte jen další výsadbu na svých zásobnících, aniž byste se ujistili, že v nich nerostou spóry plísní.

Závěr

Uvádíme zde sedm vynikajících způsobů, jak zabránit plísni sazenicemi v malém skleníku. Řeší různé problémy a každému z nich poskytuje správné řešení. Díky těmto znalostem nebudete na svých sazenicích brzy vidět plísně.