5 Výhody pěstování chřestu v Itálii a Severním Irsku

Pěstování chřestu v Itálii může být vzrušující. Itálie a Severní Irsko jsou obdařeny nádhernými lesy a ostrovy s keři a květinami, plochami plochých náhorních plošin, lidskými jezery a břehy, které se v této části světa nikde nenacházejí. Tato zeměpisná poloha slibuje zahradníkům a zemědělcům, že mohou v Itálii začít pěstovat chřest.

Pěstování plodin v těchto zemích je relativně snadné. Musíte shromáždit zdroje, podrobného průvodce a tipy, kterými se musíte řídit. Chřest lze označit jako vytrvalou bylinu kvetoucích druhů charakterizovaných mladými výhonky, které se promění na jarní zeleninu. Vyžadují dobře odvodněnou půdu a mírnou hladinu pH.

Pěstování chřestu v Británii nebo Irsku vyžaduje, abyste vzali na vědomí klima a geografii místa. Jako oblast, kde najdete památky jako Dark Hedges v hrabství Antrim, pohoří Morne v hrabství Down a Stonehenge, se mnoho částí zemí rozvíjí v urbanizované regiony, takže pro majitele domů je náročné najít ornou půdu ideální pro chřest. Tady přicházejí na scénu polytunnelly.

Ale cokoli jiného, ​​je důležité vědět, jak můžete efektivně pěstovat chřest v Itálii a Irsku. Přečtěte si dále.

Jak zasadit chřest na Itálii a na Severním ostrově

Před pěstováním chřestu v Itálii je třeba vzít v úvahu následující faktory: životní cyklus rostliny, umístění, načasování atd.

Pochopení životního cyklu chřestu a jeho realizace v zahradě znamená, že si musíte všimnout konkrétních ukazatelů.

  • Patří mezi ně realizace toho, jak jejich kořeny mohou vytvářet singulární stonky nad zemí, nutnost nechat tyto stonky, aby se po období sklizně proměnily v kapradiny, jak mohou kapradiny během zimy růst neaktivně a jak se mohou stonky na jaře rozšiřovat sezóna.
  • Kromě toho musíte také zvolit místo, které denně přijímá alespoň šest hodin slunce.
  • Můžete začít s výsadbou chřestu z jednoletých až dvouletých korun chřestu, semen a transplantací.
  • A kvůli načasování musí mít váš chřest v prvním roce stonky, jakmile jsou kořeny v půdě, ale vyvarujte se řezání stonků. Na nadcházejícím jaře se objeví nová kopí a během léta nechte růst tyto menší stonky, které dodávají energii do kořenů.

Chcete-li tuto plodinu zasadit, můžete začít výběrem přiměřeně velké oblasti otevřené slunečnímu světlu. Poté vykopejte příkop široký asi jednu stopu s hloubkou osm až 10 palců. Pokud se díváte na výsadbu více řádků, poskytněte mezi zákopy asi dvě řepy.

Poté upravte půdu rostliny, kterou jste jednou odstranili z výkopu, čtvrtým až polovičním půdním kompostem a dalšími typy organických látek.

Mohu z chřestu vypěstovat chřest?

Jednou ze vznesených otázek týkajících se pěstování chřestu v Irsku je, zda jej můžete pěstovat ze zbytků. Co to znamená?

Chřest je jednou z těch plodin, které můžete pěstovat ze zbytků. Můžete je nechat vysadit kdykoli na jaře nebo v létě a očekávat menší péči. Chřest, který zasadíte konkrétně během jarní sezóny, může na příštích 50 let přinést příjemné oštěpy.

V tuto chvíli můžete provést volbu, zda je budete vysazovat ze semen nebo kořenů, jinak známých jako korunky.

Dalšími potravinami, které můžete ze zbytků vypěstovat, jsou zelená cibule, česnekové klíčky, římské listy, pórek, bazalka, koriandr, celer, bok choys, mrkev, stéblo citronové trávy a další.

Jak dlouho můžete chřest dále krájet?

Načasování je velmi důležité, když se rozhodnete chřest řezat jako součást kultivace, výsadby a sklizně. Poslední věcí, kterou se chcete stát, je sklízet chřest ve špatnou dobu nebo omylem rozsekat příliš mnoho chřestových oštěpů, jak v následujících letech oslabíte chřestový záhon.

Od poloviny prvního roku do druhého roku by nemělo docházet k řezání při přechodu na přesazování korun a po zasazení musí být zahradník schopen nechat rostliny růst ve skleníku.

Řezání obvykle začíná ve druhém roce, ale věnujte velkou péči, protože musí stále růst – první celý rok řezání hvězd ve třetím roce. O čtyři roky později byste měli být schopni krájet celou osmitýdenní sezónu.

Majitel polytunnelů musí chřestové oštěpy rozřezat, než se jejich špičky začnou otevírat, aby vytvořily chřestové kapradiny. Když se špičky otevírají, vyrábí se lignin, který poskytuje houževnaté stopky, zejména ve spodních částech rostliny.

To se týká způsobu přípravy stonků, takže nesou kapradí. Majitelé polytunnelů mohou chtít tyto oštěpy před dosažením těchto fází rozřezat. Oštěpy vždy kontrolujte a stříhejte, nejlépe denně, s maximální výškou devíti palců.

Kdy mám vyměnit své chřestové rostliny?

Pokud jde o pěstování chřestu v Itálii nebo Irsku, je třeba vědět načasování, kdy musíte rostliny chřestu vyměnit.

Je překvapivé, že k nahrazení rostlin chřestu, pokud nedojde k významným problémům, nedojde okamžitě ani v nejbližší době. Specialisté na výsadbu ukazují, že chřestové záhony mohou vydržet až dvě desetiletí a dříve nebo později nemusí být nutné je vyměňovat.

V mnoha případech na zahradě může být počáteční výsadba blízká, aby se přizpůsobila velikosti těchto rostlin, takže slabší rostliny se mohou vytlačit. Nenahrazujte prosím rostliny dříve, ale nechte ostatní rostliny zabírat potřebné prostory.

Jaký je nejlepší způsob pěstování chřestu?

Díky výzkumu bude pěstování chřestu ve vašich partiích úspěšným podnikem. Když je chřest hotový správně, může být prospěšnou přísadou do kuchyně a umožňuje vám vyrábět recepty, které zahrnují smažený chřest, chřest v troubě, chřest pečený česnekem, chřest s citronem a další.

Chcete-li chřest dobře zasadit, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

  • Krok 1: Pořiďte si chřestové korunky
  • Krok 2: Připravte půdu rostliny
  • Krok 3: Zahajte výsadbu
  • Krok 4: Pokračujte v plnění a zalévání.

Sklízejte chřest pomocí Krostrade

Polytunnels pro váš chřest je nejlepší oblast, kterou máte k dispozici, když se jedná o zajištění dokonalého prostředí pro tyto rostliny. Tyto polytunnely mají střešní a stěnové konstrukce, které regulují klima pro vaše plodiny. Jedním z nejspolehlivějších poskytovatelů těchto skleníků je Krostrade.com.

Pěstujete chřest v Itálii nebo v Severním Irsku? Díky této společnosti se můžete ocitnout na trhu, který je soustředěn kolem Evropy a Severní Ameriky. Požadavky a podrobnosti, které tito zákazníci chtějí povzbudit společnost, aby vždy poskytovala klientům produkty nejvyšší kvality. Další informace najdete na www.krostrade.com.