4 způsoby, jak vytvořit vlhkost v malém polytunnel pro houby

Pokud vás zajímá, jak vytvořit vlhkost v malé tunelce pro houby, je nejlepší mít zvlhčovače. Ano, čtete to správně; možná budete potřebovat zvlhčovače, abyste zajistili ideální vlhkost pro houby pěstované v malém skleníku.

Houby neobsahují chlorofyl, což mu na rozdíl od většiny rostlin umožňuje přežít bez slunečního záření. Ale k přežití samozřejmě potřebuje určité faktory. Ideální světlo, voda a teplo podpoří růst vašich hub. Proto musíte tyto faktory zvážit, abyste měli dobrý výnos.

Vytváření vlhkosti v malém tunelu pro houby

Dovolte mi, abych se vás na něco zeptal, je vaše pokožka suchá? Pokud ano, nanesete hydratační krém, který pokožce dodá hydrataci. Věděli jste ale, že houby jsou něco takového? Houby vyžadují přiměřené množství vlhkosti, aby nedošlo ke ztrátě vody.

Zde jsou způsoby, jak vytvořit vlhkost v malé tunelce pro houby:

Zvlhčovače č. 1 pro vytváření vlhkosti pro houby

Jak jsem již zmínil dříve v tomto článku, zvlhčovače vzduchu vám s tímto pomohou. Jelikož existují různé druhy zvlhčovačů vzduchu, pochopíme, jak každý z nich může pomoci.

Pomocí odváděcích zvlhčovačů

Tento druh zvlhčovače odvádí vlhkost z vody v nádrži po celé velké ploše. Poté pomocí ventilátoru odpařuje vodu a zvyšuje tak vlhkost v oblasti pěstování hub.

Tento typ zvlhčovače vzduchu by však mohl být vhodný pro houby, které potřebují pouze menší procento relativní vlhkosti. Protože odváděcí zvlhčovače nemohou zvýšit relativní vlhkost až o 85%; protože většina druhů hub vyžaduje při plodení relativní vlhkost nejméně 90%.

Výběrem ultrazvukového zvlhčovače

Tento typ zvlhčovače je nejlepší pro pěstování hub. Ultrazvukové houby mají rotující disk odpovědný za odpařování vodních kapiček. Počet disků by určoval množství vlhkosti, které může produkovat.

Ultrazvukový zvlhčovač poté odčerpá odpařené kapičky vody po celé rostoucí oblasti. Je to nejlepší zvlhčovač pro pěstování hub, protože zvyšuje relativní vlhkost na 100%.

Většina pěstitelů hub by umístila zvlhčovače dovnitř plodu, ale můžete je také umístit mimo svoji komoru a načerpat dovnitř. Čerpání vlhkosti by bylo prospěšné, protože také přivádí čerstvý vzduch a snižuje hladinu CO2, což vede k lepšímu plodu.

Kromě toho doporučujeme zvolit ultrazvukový zvlhčovač s časovačem zapnutí / vypnutí, aby se zabránilo odčerpání příliš velkého množství vody z jednotky, která by mohla utopit vaše houby nebo vytvořit mokrá místa. Zvlhčovač je ideální pro pěstování místnosti s pohonem 4×8 a dokonce i pro nastavení čtyř tierpolytunnelů.

Umístěním multidiskového plovoucího ultrazvukového zvlhčovače

Svým názvem má tento zvlhčovač několik disků, které se vznášejí na hladině vody. Stačí umístit plovák do kbelíku s vodou a nasměrovat ventilátor na kbelík.

Multidiskový plovoucí ultrazvukový zvlhčovač vzduchu je neuvěřitelný, protože dokáže umístit oblast na správnou vlhkou úroveň během několika minut nebo hodin.

Jen pro připomenutí – při použití tohoto typu zvlhčovače je vždy nutné vyměnit vodu. Tímto způsobem můžete zabránit růstu plísní a bakterií v substrátu, takže jste si jisti kvalitou svého výnosu.

Kromě toho můžete ventilátor umístit mimo pěstitelskou oblast, abyste zabránili poškození vlivem vlhkosti místa. Disk můžete také vyměnit, když se vypálí kvůli příliš velkému použití.

# 2 Stříkáním vody udržujte vlhkost

Ve skutečnosti jsou všechny tyto typy zvlhčovačů skvělé pro vaše houby. Poskytne vlhkost, kterou potřebujete. Pokud však chcete jednoduchý způsob, jak vytvořit vlhkost, postačí vám pro čtyřstupňový skleník postřikovací láhev.

Nastříkejte vodu na stěny komory a ventilátoru, který vpouští čerstvý vzduch. Musíte být pilní, protože potřebujete mlhu několikrát denně, abyste udrželi vlhkost uvnitř polytunnel, kde vaše houba roste.

Nestříkejte přímo na substrát vaší houby, protože by se mohla poškodit. Zavěšení mokré plachty také pomůže vytvořit vlhké prostředí, kde se houba bude snažit.

Udržování vlhkosti je u malých tunelů velmi důležité, protože houby v období sucha přestaly růst. Dbejte na to, kolik vody dáváte, protože by se mohla utopit a poškodit vaše houby.

# 3 Zvažte správné osvětlení

Nyní, když víte, jak vytvořit vlhkost pro váš mini skleník, měli byste zvážit světlo uvnitř, pokud je vhodné pro houby, které se snažíte pěstovat.

Houby jsou houby, které přebývají téměř na jakémkoli místě, pokud jsou vlhké. Houba opět nepotřebuje žádné sluneční světlo, takže možná budete chtít, aby byl smallpolytunnel co nejtmavší.

To však neznamená, že vůbec nepotřebují žádné světlo. Houby vyskytující se ve volné přírodě často rostou ve stinných oblastech a zalesněných oblastech, kde mohou přijímat světlo. Tlumené světlo, jako je fluorescenční světlo, by na vaši houbu stačilo, ale jen na pár hodin.

Nezapomeňte, že pokud chcete pro svou houbu vytvořit správnou vlhkost, zvažte správné osvětlení.

# 4 Udržujte správnou teplotu

Pokud přejdeme na teplotu, bude pro houby ideální teplota 70 ° C. Komerčně pěstované houby však vyžadují teplotu 55 ° C a nejvýše 60 ° F, aby přinesly hodně ovoce.

Lesní houby se liší od komerčně pěstovaných hub z hlediska prostředí a způsobu jejich pěstování. Houby, které rostou ve volné přírodě, se živí mrtvými stromy a dokonce i chátrajícími zvířaty, takže je konzumace nebezpečná.

Naproti tomu komerčně pěstované houby jsou bezpečné k jídlu, protože pěstitelé se ujistí, že všechny prvky, které se podílejí na jejich růstu, jsou dobře kontrolovány. Pokud tedy chcete pro svůj malý skleník vytvořit vlhkost, pak znáte správnou teplotu, kterou může houba správně růst.

Závěr

Doufáme, že vám tento článek pomohl pochopit, jak vytvořit vlhkost v malé tunelce pro houby; a také další faktory, které jsou vhodné pro růst vaší houby. Děkuji za přečtení a přeji hezký den!