4 tipy: Jak pěstovat squash v malém polytunnel

Pokud se chcete naučit, jak pěstovat squash v malém skleníku, jste na správném místě. I když si ti, kteří začínají topolytunnelgardening, mohou myslet, že zahájení může být zastrašující, pěstování vysoce kvalitního squashu v malém uzavřeném prostoru není nemožné. Pomyslete na čerstvé bioprodukty, které můžete očekávat po celý rok.

Chcete-li začít, vězte, že existují dvě hlavní klasifikace odrůd squashu – letní a zimní. Je však důležité si uvědomit, že tyto klasifikace nemusí nutně odkazovat na sezónní typ tohoto ovoce (ano, squash je druh ovoce), ale odkazují na jeho zkázu.

Například můžete uchovat semena zimních squashů s tvrdou kůží jako vydatný ořešák několik měsíců, než se rozhodnete je konzumovat. Naproti tomu tence oloupané, ale sladší letní tykve, jako jsou cukety, lze před konzumací uchovat pouze asi dva týdny.

Tipy pro setí semínek squash

Vzhledem k tomu, že minipolytunnel vám umožní pěstovat své oblíbené rostliny bez ohledu na roční období nebo počasí venku, je pěstování squashových semen v nich extrémně snadné. Podívejte se na tyto kroky, abyste měli náskok:

Tip č. 1. Zasejte jedno semeno do hrnce.

Semínka squashu musíte začít v květináčích. Ujistěte se však, že na jeden hrnec zasejete jedno semeno o délce asi 3 až 4 palce. Mějte na paměti, že zasít semeno dýně trvá jen asi palec hluboko, než je zcela zasypete půdou a zalijete.

Tip č. 2: Vyberte správný druh půdy.

Ačkoli všechny druhy tykví rostou nejlépe v teplé půdě, musíte se ujistit, že druh půdy, který používáte, je kvalitní. Bylo by ideální, kdyby to bylo smícháno s hnojem nebo kompostem. Kromě toho bude vaše dýně nejlépe růst, pokud má půda hladinu pH přibližně 5,5 až 6,8.

Tip č. 3: Vytvořte ideální prostředí pro pěstování semen.

Jednou z nejlepších věcí na pěstování tykve v malém poli je skutečnost, že můžete maximalizovat růstový potenciál vaší rostliny. Pomocí minipolytunnelgardeningu můžete ovládat úrovně teploty uvnitř uzavřeného prostoru. Ujistěte se, že je váš minipolytunnel dobře zahřátý a je umístěn v oblastech, kde mohou vaše rostliny dostat hodně slunečního svitu.

Pokud pěstujete letní tykve, vězte, že vzkvétají při teplotách mezi 15 ° C až 23 ° C. Jakékoli zvýšení teploty způsobí, že květiny spadnou, ale plody stále dozrávají. Nezapomeňte zkontrolovat, zda vaše semena již rostou v květináčích.

Dalším způsobem, jak zajistit, aby vaše sazenice squashu měly dostatek prostoru pro růst, je zasadit je do vyvýšených záhonů. Pokud jde o zalévání, ujistěte se, že to děláte pravidelně. Musíte se však vyhnout zalévání přímo přes rostliny, protože to povede k hnilobě v důsledku nahromadění vody kolem krku.

Tip č. 4: Zkontrolujte, zda jsou semena připravena k přemisťování ve větších květináčích nebo pěstujte pytle

Semena, která jste zasadili, nemohou zůstat na malých místech navždy. Nakonec je budete muset přesunout do větších nádob. Prostor pro růst je jedním z nejdůležitějších faktorů, které musíte vzít v úvahu při přemisťování semínek squashu.

Ujistěte se, že přepravujete semena ve správný čas. Mějte na paměti, že pokud jsou vaše semena tykve řádně ošetřena, mají tendenci rychle růst. Ačkoli načasování bude do značné míry záviset na typu semínek squashu, které jste zasadili, a také na prostředí pro pěstování semen, budete vědět, že jsou připraveni k přesunutí, když začnete vidět jejich kořeny, které se ukazují skrz spodní část menšího hrnce.

Nezapomeňte je přesunout do květináče o délce asi 5 palců nebo více, aby vaše rostliny mohly mít dostatek prostoru pro růst svých kořenů. Nakonec je budete muset přesunout do pěstitelských pytlů. Pokud nevíte, centrální kořen squashové rostliny normálně produkuje asi 4 až 6 stonků s velkými a širokými listy, které mohou snadno napadnout jakýkoli prostor.

Jaké jsou výhody zahradnictví Minipolytunnel?

Pokud stále stojíte o minipolytunnelgardeningu, vězte, že nabízí spoustu výhod, včetně zabezpečení zahrady a dalších úspor při nakupování. Chcete-li se blíže podívat na každou z těchto výhod, podívejte se na toto:

Vaše rostliny budou dobře chráněny

Díky apolytunnelto budete mít své rostliny chráněné a nebudete se muset starat o vánice, silný vítr, krupobití a nadměrné deště. Na rozdíl od tradičních venkovních zahradníků by nebylo nutné, abyste přišli s nouzovými přípravky, které chrání vaše rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Navíc, protože máte větší kontrolu nad tím, co přichází a vychází z vašeho skleníku, můžete udržovat ničivé brouky a zvířata venku.

Ušetříte více na nakupování

Vzhledem k tomu, že váš malýpolytunnel vám umožňuje pěstovat vaše biopotraviny, můžete mít po celý rok stálý přísun lahodných a čerstvých produktů. Nemusíte být ovlivněni, když ceny potravin kolísají kvůli povětrnostním podmínkám nebo nákladům na jejich dopravu do vaší oblasti.

Naučte se, jak dnes pěstovat Squash v malém tunelu!

Nyní je nejlepší čas se naučit, jak pěstovat squash v malém polytunnellu, abyste mohli zažít výhody, které s tím souvisejí.