4 nejlepší rostliny, které dobře ladí s Heucherou

Rostliny, které se s heucherou dobře hodí, zahrnují různé letničky, trvalky, cibule a keře. Všichni víme, že tunel tunel vytváří vynikající prostředí pro společníka, když pěstuje různé bylinky a zeleninu. Ale krásné heuchery nebo korálové zvony jsou také přátelské k mnoha jiným rostlinám, a můžete si udělat poutavý pohled díky strategickému zahradnictví s tímto krásným olistěním s jemnými květinami.

Heucheras mají různé odrůdy, které můžete najít rostliny odolné jak vůči chladu zóny 4, tak vůči toleranci vůči teplu zóny 9. Některým se dokonce daří v zóně 3 nebo zóně 10, ale stále je lepší naučit se svou rostoucí zónu a použít apolytunnelto aby vaše rostliny zůstaly zdravé. Při plánování nejlepší zahrady heuchera a doprovodných rostlin můžete vytvořit zajímavější severní zahradu jedinečnou pro sebe.

Jaké jsou rostliny, které se s Heucherou dobře hodí

Mnoho kultivarů, barev listů a barev heucheras jistě zaujme zahradní téma každého. Chcete-li dále vylepšit vzhled svého prostředí pro výsadbu, můžete si dokonce vybrat z letniček, trvalek, cibulí a keřů, které budou doprovázet vaše korálové zvony. Všechny z nich jsou hodnými kandidáty a vše se zredukuje na rostlinu, která bude prosperovat ve vašich stávajících podmínkách prostředí a osobních cílech, jako je doba kvetení.

Letničky

Korálové zvony budou rádi růst spolu s různými druhy letniček. Můžete si vybrat z milovaných kvetoucích rostlin, jako jsou petúnie a vervain, stejně jako květiny bez kontaktu, begónie a květy. Pokud jste obeznámeni s těmito kvetoucími letničkami, už máte představu o tom, jak pestře a krásně bude vaše zahrada vypadat, když spolu rostou.

Použití apolytunnel by vám usnadnilo ovládání prostředí podle chuti těchto jednoletých rostlin. Pomohlo by, kdybyste si také pamatovali, že každý ročník by v konkrétním kontejneru vyrostl mnohem lépe, takže podle toho plánujte. Například pokud pěstujete heucheru v nádobě, ideální metodou by byl touch-me-not.

Místo by mělo být také významným faktorem při výběru ročníků pro heucheras. Petúnie a vervainové milují plné slunce. Stejně jako květy v trojúhelníku, budou dokonce kvést celé léto, takže jsou tou nejlepší volbou, pokud chcete aktivní letní zahradu.

Pokud chcete poutavou zahradu, pomohlo by vám také vědět, jaké barvy se navzájem doplňují. Zahradníci si často vybírají begónie s bílými květy nebo zelenými listy, které doprovázejí heucheras.

Trvalky

Kromě letniček jste věděli, že si můžete také vybrat trvalky, které budou růst vedle korálových zvonů? Možná by vás zajímalo pěstovat trvalky místo letniček, protože mají schopnost každé jaro znovu dorůst. Tímto způsobem nejste omezeni na jedno vegetační období, jako byste to měli s jednoletými rostlinami, a vzhled korálových zvonů je dobrým společníkem pro mnoho trvalek.

Samotný korálový zvon je trvalka a bude se dobře kombinovat s malovanými kapradinami, liliemi plantain, dřevem, stříbrným kopcem, falešnými kozími vousy, orlíkem a Šalomounovou pečetí. Při výběru trvalého partnera pro heucheras můžete stejný koncept uplatnit dříve při výběru ročníků. Pro začátečníky, která trvalka má správnou barvu, texturu a velikost, aby esteticky a funkčně doplňovala heucheras?

Rozteč by měla být přiměřená požadavkům vašich rostlin a jejich preferované podmínky růstu by měly být podobné. Nestačí zvážit, která kombinace vám poskytne ohromující výsledek. Samotné rostliny by měly prospívat při stejné teplotě a světle, vlhkém stavu a půdě.

Žárovky

Kvetoucí rostliny, jako je krokus a sněženky, které se šíří cibulkami, budou také dobře růst spolu s heucherami. Na těchto žárovkách je fantastické, že je můžete vysazovat současně s korálovými zvonky, což později pomůže získat odpovídající rozestup pro jejich kořenové systémy. Kromě toho kvetou brzy a výsadba vedle vždyzelených jako korálové zvony vám poskytne nádhernou zahradu, která bude také v první sezóně.

Keře

Pokud milujete keře, korálové zvony si užijí společnost azalek, stromů vřetena, devítky a daphnes. Ve srovnání s letničkami a trvalkami nabízejí keře heucherám další výhodu. Protože pod nimi budete pěstovat korálové zvony, keře zabrání plevelům v překonání heucher.

Budou také chránit rostliny před ostrým sluncem a udržovat kořeny chladné kvůli jejich výšce. Pamatujte, že když vybíráte keře pro korálové zvony, měly by mít stejné požadavky na půdu, napájení a krmení, aby všechny rostliny byly šťastné a zdravé. Dalšími rozhodujícími faktory jsou poté doba květu a zamýšlené barevné kombinace.

Závěr

Doprovodné zahradnictví nejen vylepšuje vzhled vaší zahrady, ale také pomáhá při efektivním rozestupu a strategickém umisťování rostlin k jejich prospěšným sousedům. Pokud máte korálové zvony, máte štěstí, protože rostliny, které se s heucherou dobře hodí, jsou rozsáhlé. Můžete si vybrat z letniček, trvalek, cibulovin a keřů.

S touto obrovskou řadou potenciálních přátelských sousedů heuchera nebudete mít problém s výběrem velikosti, barvy a tvaru, který doplní vaše korálové zvony. Některé rostliny, jako jsou keře, navíc nabízejí heucherám výhody, jako je zastínění a ochrana kořenové vlhkosti. Při rozhodování, kterou rostlinu si pořídit, vám záleží na tom, zda odpovídá požadavkům a podmínkám vašeho místa heucheras.