3 tipy pro pěstování okurek v Itálii

Pěstování okurek v Itally je mnohem jednodušší, než byste si mysleli. Ať už ji konzumujete jako nakládanou zeleninu, hodíte ji do salátu nebo namočíte do máje, okurky patří mezi nejuniverzálnější ovoce, které lze snadno přidat do jakékoli stravy. Okurky mají vysoký obsah živin, jsou nabité antioxidanty a jsou vyrobeny z 96% vody.

Je pro vás tak dobré, že konzumace šálku okurky vám dá 4% denního draslíku, 4% denního vitamínu C a 3% denní vlákniny. Naštěstí si budete moci vychutnat konzumaci okurek kdykoli, protože budete znát 3 3 tipy pěstování okurek v Itally je snadné.

Tipy pro pěstování okurek v Itálii

Pokud plánujete pěstovat okurky v Itálii, nezapomeňte na tyto tipy:

Plánujte pečlivě

Zatímco okurky v Itally dobře rostou, mohou být nervózní. Nejlépe rostou ve slunných oblastech s teplotou 55 až 85 stupňů Fahrenheita.

Okurky bývají citlivé a namáhané, pokud jsou teploty pod 50 stupňů Fahrenheita a nad 85 stupňů Fahrenheita. Nejlepší je vysazovat semena okurky venku na začátku dubna nebo května do července nebo srpna v Itálii

Vyhněte se výsadbě do nové nebo neobdělávané půdy

Nevysazujte okurky do nové půdy nebo do oblastí, které byly několik let holé. Místo toho je můžete zkusit zasadit do velkých nádob nebo vyvýšených záhonů.

Nezapomeňte rostliny okurky umístit na místa se spoustou slunečního záření. Vyvýšené záhony můžete vytvořit přímo na neúrodné půdě pomocí půlpalcové hardwarové látky jako bariéry, která odpuzuje gophery.

Správné rozmístění rostlin

Je nezbytné dodržovat správné rozmístění rostlin, aby se podpořila cirkulace vzduchu a zabránilo se smáčení listů. Pro rostliny v Itálii mohou být padlí listové významným problémem.

Pokud máte dostatek místa, je nejlepší zasadit okurky široce. Pomáhá také zalévat vaše rostliny kapkovou závlahou místo postřikovačů.

Doprovodné rostliny na okurky

Doprovodná výsadba dokáže s vaší zahradou zázraky. Může pomoci zabránit škodlivým škůdcům, zlepšit půdní živiny, ochranu vody a fixaci dusíku, pokud je provedena správně. Zde jsou některé z rostlin, které můžete pěstovat poblíž vašich okurek:

papričky Jalapeño

Chcete-li ušetřit místo, můžete zasadit rostlinné rostliny zeleniny keřovými rostlinami. Ve výsledku jsou okurky a papriky skvělými společníky.

Obě rostlinám se daří ve stejných podmínkách pěstování a dokonce existují ve stejné posteli. Okurku můžete zasadit svisle a papriky před ní.

Luštěniny, jako je fazole, kukuřice a hrášek, mohou zvýšit obsah dusíku v půdě. Kořeny luštěnin mohou kolonizovat bakterie Rhizobium a absorbovat 20% rostlinného cukru; tak se promění v dusík.

Zbývající dusík, který luštěniny neabsorbovaly, se uvolňuje do půdy, když se rostlina rozloží. Dusík prosakuje do půdy a bude prospěšný pro okolní doprovodné rostliny. Mezi další doprovodné rostliny na okurky patří řepa, cibule, mrkev a ředkvičky.

Květiny

Výsadba nasturtií pomáhá odpuzovat hmyz, který se živí vašimi okurkami. Květy měsíčku mohou zabránit broukům, které mohou také ublížit vašim rostlinám. Kromě těchto květů jsou slunečnice skvělým společníkem pro většinu zeleniny a bylin.

Byliny

Kopr je skvělá společenská rostlina pro okurky, protože přitahuje užitečný hmyz, jako jsou berušky, a odrazuje škodlivý, jako jsou mšice a zelné měsíce. Oregano je známá společenská rostlina pro odpuzování hmyzu.

Můžete je zasadit poblíž okurek, abyste je ochránili před zvířaty. Mezi další byliny, které můžete vysadit, patří pažitka, catnip a tansy.

Rostliny, které byste neměli vysazovat poblíž okurek

Okurky rostou dobře s většinou druhů rostlin. Existují však tři druhy rostlin, které byste neměli pěstovat poblíž okurky: melouny, brambory a aromatické byliny (kromě kopru).

Brambory

Pokud jste již sázeli brambory, možná jste si všimli, že jsou to těžká krmítka. Pěstování brambor v blízkosti vašich okurek může ovlivnit kvalitu a velikost vašich cuket.

Aromatické byliny

Vedle okurek byste neměli vysazovat aromatické byliny, jako je bazalka. Také šalvěj může bránit růstu vašich rostlin.

Máta peprná a máta obecně obecně dobře rostou, protože jsou rozlehlou trvalkou. Pokud plánujete pěstovat máty, umístěte je daleko od vašich okurek.

Melouny

Škodlivý hmyz, který rád žvýká melouny, také rád jedí okurky. Pokud poblíž vašich okurek zasadíte melouny, můžete očekávat, že přilákáte hmyz, který může zničit vaši úrodu.

Výhody pěstování okurek ve skleníku

Investice do nákladově efektivního, ale vysoce kvalitního polytunnelů může být jedním z nejlepších rozhodnutí, která učiníte. Pěstování okurek v polytunnel může snížit riziko chorob rostlin, odpudit hmyz a vytvořit ideální prostředí pro vaše rostliny. Zde je uvedeno několik výhod pěstování rostlin ve skleníku:

Předcházejte škodlivému hmyzu a chorobám

Jak již bylo zmíněno, pěstování okurek v polytunnel může zabránit šíření nemocí a škodlivému hmyzu jíst vaše plodiny. Pokud je necháte venku, vaše rostliny jsou náchylnější k poškození.

Přizpůsobitelné

Polytunnel můžete snadno přizpůsobit, pokud plánujete pěstovat různé druhy plodin. Například rozdělením polytunnelů na dvě části a instalací chladicího a topného ventilátoru můžete současně pěstovat rostliny v chladném i teplém počasí. To by nebylo možné, pokud ji zasadíte do zahrady.

Vytvořte ideální prostředí rostlin

Rostliny potřebují správné množství světla, vzduchu, prostoru a vody, aby mohly růst zdravě. Bez příznivého podnebí nedostanete úrodu, v kterou doufáte. Přizpůsobením skleníku budete moci vytvořit ideální prostředí pro vaše rostliny.

Nákladově efektivní

V případě, že nevíte, může být nákup polytunnelů předem nákladný, ale investice do jednoho vám z dlouhodobého hlediska ušetří spoustu peněz. Ušetříte peníze za napadení škůdci; vydělávejte více získáváním vysokých výnosů a pěstováním různých plodin.

Snadné pěstování okurek v Itálii

Pěstování okurek v Itally je snazší se správnými nástroji a prostředky. Krostrade nabízí cenově dostupné a vysoce kvalitní skleníky pro každého zahradníka. Pokud si chcete postavit polytunnel skládající se z pevného a odolného materiálu, kontaktujte nás ještě dnes.