2 kroky, jak pěstovat mleté ​​orchideje

Víte, že k tomu, jak se naučit pěstovat mleté ​​orchideje, jsou zapotřebí pouze dva kroky? Spathoglottis a Epidendrum jsou ve srovnání s jinými orchidejemi jednou z nejjednodušších kultivací pozemních orchidejí. Nestačí však, že důvěřujete samotným rostlinám.

Výsadba mletých orchidejí je snadná, zejména v tunelech, kde si můžete udržet jejich ideální podmínky pro růst. Přečtením níže uvedených doporučení a tipů v kombinaci s použitím této struktury si můžete být jisti, že vaše pozemní orchideje budou prospívat. Přesto je také třeba zdůraznit, že musíte provést průzkum toho, jakou pozemní orchidej musíte zkontrolovat pro druhově specifické požadavky na růst.

Jak pěstovat mleté ​​orchideje pro začátečníky

Krok # 1. Rozdělení a výsadba

Při pěstování pozemních orchidejí musíte nejprve pochopit, jak tyto rostliny množíte. Nejběžnějším způsobem, jak zahájit mletí orchidejí, je dělení. Je to tak jednoduché, jak to zní, kde oddělíte shluk a získáte nové rostliny.

Můžete se rozhodnout zasadit do země nebo do květináče, pokud budou mít kořeny dostatek místa. Pro přípravu půdy před výsadbou ji můžete upravit kompostem a hnojivem. Je také důležité uvolnit zem a můžete k tomu použít dřevěné uhlí.

Ideální rozestup mezi divizemi pozemních orchidejí je tři až šest palců v oblasti, která je stinná nebo má slabé světlo. Toho je ve skleníku snazší dosáhnout a jako bonus můžete chránit zranitelné mladé rostliny před potenciálními srážkami. Světlo hraje výrazný dopad na mleté ​​orchideje, protože s příliš velkým množstvím se listy změní na měděnou barvu a kvete bude také problematické.

Krok # 2. Údržba

Poté můžete udržovat své pozemní orchideje zaléváním každých pět dní nebo více. Stejně jako jiné orchideje je nechcete přeplňovat a způsobit hnilobu. Proto nechte kořeny mezi zaléváním úplně vyschnout a listy také otřete, pokud jsou mokré.

Jak již bylo zmíněno dříve, musíte vědět, jakou mletou orchidej pěstujete, protože může mít specifické potřeby. Například orchideje spathogolottis jsou těžká krmítka a musíte je každé čtyři měsíce krmit hnojivem s časovým uvolňováním. Rovněž se jim daří v tropických teplotách, takže pokud je vaše oblast v chladné oblasti, musíte udržovat polytunnelat 75 až 90 ° F.

Na druhou stranu, orchideje epidendra nejsou v podmínkách tak vybíravé a nevyžadují často přesazování ve srovnání s jinými pozemními orchidejemi. Stále upřednostňují nepřímé světlo, ale jsou náročnější v náročných situacích. Orchidejům Epidendrum se bude dařit při teplotách nad 50 ° F a každé dva týdny můžete přihnojovat a jednou týdně zalévat, aby byly zdravé.

Při pěstování pozemních orchidejí byste také měli předpokládat, že budou potřebovat slepé uličky. Tato praxe zajistí zdravé a nepřetržité kvetení a také pomáhá v celkové estetice zahrady. Jakmile mletá orchidej přestane kvést, zastřihněte stonek v uzlu pod květinou.

Péče o mleté ​​orchideje

Řešení hniloby kořenů

Při pěstování mletých orchidejí je nutné klást důraz na použití dobře odvodněné půdy, protože pokud má médium špatný odtok, může to snadno vést k zavodnění. I když je možné zachránit přeplněné orchideje, je nejlepší se situaci úplně vyhnout.

Více než použití dobře odváděného média musíte nejprve zkontrolovat jeho povrch před zaléváním. Upravujte podle vnějších nebo vnitřních podmínek, jako je vlhkost a teplota.

Řešení pro teploty pod bodem mrazu

Jak již bylo zmíněno dříve, pozemním orchidejím se obecně v teplejším podnebí daří. Pokud jsou mleté ​​orchideje v oblasti pod 40 ° F, mohou jít spící, nebo si všimnete opadávání listů. Proto je bezpečnější je pěstovat v polytunneloru, který je během zimy připraven k přesazení.

V závislosti na tom, jak drsné jsou vaše teploty, vám může také uniknout mulčování pro ochranu kořenů. Pomohlo by vám znát vaši rostoucí zónu, plánovat kalendář a předvídat data mrazu.

Řešení pro běžné škůdce a nemoci

Podle American Orchid Society existují různé běžné škůdci a nemoci. Zahrnují škůdce jako mšice, třásněnky, roztoče, červy, jako jsou černá hniloba, listová skvrna a výbuch pupenů. Nenechte se však tímto seznamem odradit, protože jsou zvládnutelné a lze se jim vyhnout s náležitou péčí během celého procesu pěstování mletých orchidejí.

Nejlepším řešením pro ně bude vždy prevence, počínaje čistotou a hygienou. Chcete mít úložný prostor pro nové rostliny, které mohou být nositeli, a pokud si všimnete infikovaných orchidejí, okamžitě je izolujte. Můžete zabránit tomu, aby se tyto problémy zhoršily tím, že budete neustále kontrolovat své orchideje, abyste tyto problémy mohli rychle vyřešit.

Závěr

Pokud chcete mít spathoglottis a epidendrum, musíte být připraveni na jejich rostoucí požadavky. Naučit se, jak pěstovat mleté ​​orchideje, je poměrně jednoduché a vyžaduje pouze pochopení, jak je šířit a vysazovat a jejich potřeby údržby. Nejběžnějším způsobem spouštění mletých orchidejí je shlukové dělení.

Poté vyberte místo s nízkým osvětlením s dobře odvodňující a úrodnou půdou. Umístěte rostliny na 6 palců a zajistěte, že nikdy nebudete nad vodou nebo nenecháte rostlinu a její kořeny mokré. Údržbu ve skleníku můžete také zpříjemnit, zejména u mletých orchidejí se specifickými požadavky.