18 nejlepších druhů zeleniny k pěstování v Itálii

Nejlepší zelenina pro pěstování na Itally se skládá z chladných a teplých sezónních plodin. Mezi tyto druhy zeleniny patří brokolice, květák, zelí, kel, hlávkový salát, cibule, hrášek, brambory, ředkev, špenát, bazalka, fazole, okurka, kukuřice, lilek, okra, pepř a rajče. Těchto 18 druhů zeleniny vyžaduje, aby zahradník rozuměl teplotám, které jsou vhodné pro jejich růst.

Vzhledem k tomu, že budete mít určitá omezení, kdy a kde pěstovat zeleninu, můžete zvážit vnitřní zahrádku. Své skleníky můžete chránit před mrazem a extrémním teplem, takže je možné dosáhnout celoroční produktivity. Další informace o sklenících najdete na Krostrade.com.

Seznam nejlepších druhů zeleniny k pěstování v Itálii

Podle National Trust UK můžete v Itally pěstovat zeleninu chladné a teplé sezóny. Jaký význam pro vás mají tyto dvě klasifikace? Pokud dokážete seskupit své plodiny, můžete naplánovat jejich data výsadby a zajistit správné podmínky.

Chladná zelenina

Chladnou sezónní zeleninou pro Velkou Británii je brukvovité brokolice a květák, cibule, hrášek, brambory, ředkvičky a zelenina, jako je zelí, kale, hlávkový salát a špenát. Jsou skupinou pro výsadbu v chladném období, protože se jim bude dařit a budou se dobře produkovat, i když je teplota chladná. Díky tomu je zelenina pro chladné období ideální na podzim, protože je dostatečně mrazuvzdorná.

Přestože brokolice, květák, zelí a kapusta mohou vydržet mráz, nezapomeňte, aby teplota neklesla poblíž 20 ° F. Můžete regulovat teploty v polytunnel, abyste minimalizovali problémy s podzimní výsadbou. Jinak můžete některé plodiny začít pěstovat uvnitř.

Teplá sezónní zelenina

Po jaru může být léto v Itally stále vhodné pro výsadbu v teplém období. Všimnete si, že jak se teplota otepluje, vaše plodiny chladného období, jako je salát a špenát, se mohou sbírat. Místo toho jsou pro toto počasí vhodná bazalka, fazole, okurka, kukuřice, lilek, okra, pepř a rajče.

Léto v červenci je pro tuto teplou zeleninu vynikající. U některých plodin je toto období roku dokonce jejich třetí výsadbou. Semena jsou však stále křehká, dokud nejsou založena. K ochraně klíčících semen můžete také použít polytunnel.

Kdy můžete začít pěstovat Itally?

S výsadbou chladné zeleniny můžete začít 15. března, ale uvědomte si, že od 15. dubna se musíte ujistit, že mráz pominul. Je ideální pro zeleninu, aby byla v oblasti s nočními teplotami nad 50 ° F a teplotami půdy nad 60 ° F

U zeleniny teplé sezóny můžete začít od prvního dne nebo v polovině května. Celkově se Spojené království nachází v zónách výsadby 4 a 5, takže některé oblasti, zejména horní dvě třetiny země, musí počkat, až mráz projde. Na druhou stranu můžete vysadit brzy, pokud jste ve spodní třetině.

Jak pěstovat zeleninu v Itálii

Kromě výběru vhodné odrůdy pro vaši oblast a pečlivé péče o plodiny budete mít v Itally úspěšnější zeleninovou zahradu, pokud klasifikujete své rostliny. Pokud jste si vědomi toho, že budete čelit teplotám, které jsou pro vaši zeleninu buď příliš teplé nebo příliš chladné, zvažte ochranu pomocí skleníku. Chladné sezónní plodiny jsou nejlepší na jaře nebo na podzim, zatímco teplá zelenina je ideální na léto.

Za zmínku stojí také to, že fazole, okurky, kukuřice, hlávkový salát, ředkvičky, hrášek, bazalka, dýně a špenát budou úspěšnější, pokud je zasejete přímo. Naopak, začněte s křupavou zeleninou, zelím, rajčaty, pepřem a lilkem uvnitř. Tyto plodiny lépe přežijí, když jim dají náskok ve skleníku.

Kdy byste měli pěstovat rajčata v Itálii?

National Trust UK doporučuje pěstovat rajčata 10. května, pokud se nacházíte ve východní části země. Pokud jste na severu, můžete vysadit o týden později a ti na jihovýchodě mohou vysadit o týden dříve. Zahradníci musí do Itálie zasadit rajčata do 20. června.

Jaká zelenina je nejlepší nyní pěstovat?

Právě teď je česnek ideální pro podzimní výsadbu. Zahradnictví v této době je docela náročné, protože chcete sklízet před začátkem mrazu v říjnu. Můžete spočítat, kolik dní bude trvat, než bude zelenina připravena na sklizeň.

Můžete také zasít hrášek na zahradě kolem posledního červencového týdne a některé plodiny cole, jako je zelí a brokolice. Poslední rostliny však začněte v interiérech, než je přesadíte.

Jaká zelenina roste nejlépe v pěstebních sáčcích?

Pěstování zeleniny v pěstovacích pytlích vám umožní rozšířit váš zahradní prostor a ušetřit náklady a úsilí. Tato metoda je ideální pro rostliny, jako jsou rajčata, paprika, okurky, cuketa, brambory, lilek, bazalka, hlávkový salát a rukola. Jak si všimnete, všechny kořeny těchto plodin nejdou příliš hluboko.

Závěr

Velká Británie je ideální zemí pro zahradničení. Můžete zařadit nejlepší zeleninu pro pěstování v Itally na plodiny chladné a teplé sezóny. Proto musíte znát perfektní období výsadby pro každou skupinu, abyste mohli ve své oblasti provést nezbytné úpravy, aby splňovaly jejich požadavky.

Některé rostliny přežijí lépe, pokud je založíte uvnitř ve skleníku. Tuto strukturu můžete také použít k ochraně proti mrazu a teplu v Itally. A pokud máte omezený prostor a chcete ušetřit čas, můžete zvážit použití sáčků na pěstování zeleniny.