Z čeho je vyrobena tempurpedická matrace? Co je třeba vědět

Odpověď na to, z čeho je vyrobena tempurpedická matrace, je na samotném názvu značky. Tempurpedic se odlišuje od ostatních lůžek z paměťové pěny díky svému jedinečnému materiálu Tempur. Díky tomu jsou výrobky Tempurpedic pohodlné, ale také bude trvat dlouho, než bude nutné je vyměnit.

Pokud vás zajímá, jak se materiál Tempur srovnává s jinými typy pěny, probereme je dále v tomto článku. Tak na co čekáš? Zjistěte, zda je tempurpedická matrace hodná vaší další postele!

Z čeho je vyrobena tempurpedická matrace a proč se liší?

Rychlá odpověď na to, co tvoří matraci Tempurpedic, je materiál Tempur. V zásadě je tento materiál typem viskoelastické pěny nebo paměťové pěny. Ale pokud chcete porovnat Tempur s tradiční paměťovou pěnou, budeme se tím podrobněji zabývat při čtení tohoto článku.

Vyvinuto NASA

Tempurpedické matrace jsou na trhu jedinečné díky materiálu Tempur. NASA původně vytvořila tuto paměťovou pěnu a žádný jiný materiál nemůže napodobovat pohodlí a podporu, kterou může poskytnout. Když používáte matraci Tempurpedic, zjistíte, že má lepší hustotu a viskozitu s tím, jak se formuje na vaše tělo.

Podporující, uvolňující tlak a dlouhotrvající

Pamatujte, že matrace, která dokáže jedinečně reagovat na vaše tělo, vám poskytne vynikající oporu bez ohledu na vaši polohu při spánku. Tempurpedické postele se také pyšní tím, že zmírňují tlak a zajišťují jeho rovnoměrné rozložení. Pokud o tom přemýšlíte, díky této vlastnosti je tento typ matrace dlouhodobý ve srovnání s těmi, které používají jiné materiály.

Typy tempurpedických matrací

V dnešní době si můžete vybrat ze široké škály matracových modelů Tempurpedic. Patří mezi ně Tempur-Cloud, TEMPUR-Adapt, TEMPUR-ProAdapt, TEMPUR-LuxeAdapt a TEMPUR-breeze. První dva používají originální materiál Tempur, zatímco TEMPUR-ProAdapt používá takzvaný TEMPUR-APR, kterým se značka chlubí jako svůj nejvíce tlak uvolňující materiál.

Pokud jde o TEMPUR-LuxeAdapt, je velmi podobný TEMPUR-ProAdapt s více vyhovující charakteristikou. Nakonec má TEMPUR-breeze varianty PRO a LUXE, které používají značkový prodyšný materiál s názvem TEMPUR-CM +. LUXE se liší pouze tím, že má vestavěné kanály pro ventilaci.

Je tempurpedická paměťová pěna nebo latex?

Dříve jsme zkazili, že materiál Tempur je druh paměťové pěny. Více by to mělo potvrdit, že každá postel, která používá Tempur, je automaticky z Tempurpedic. Mezitím různé společnosti používají pro své výrobky latexovou pěnu.

Další rozdíl mezi materiálem Tempur a latexovou pěnou spočívá v tom, že tato látka se dodává v přírodních, syntetických a směsných variantách. Mnoho pražců ocení pevnost a podporu, kterou latexová pěna nabízí, i když není v souladu s tělem, jako je Tempur nebo paměťová pěna. Takže pokud se vám nelíbí potápění a komprese z paměťové pěny, latexové matrace jsou hodné úvah.

Jaký je rozdíl mezi paměťovou pěnou a tempurpedickou?

Žádné potopení

Zatímco materiálem Tempur je paměťová pěna, samotný materiál má oproti tradiční paměťové pěně výhody. Například si nemusíte dělat starosti s pocitem potopení typickým pro paměťovou pěnu, když používáte matraci Tempurpedic. A protože by neztratil oporu, můžete také zaručit trvalé uvolnění tlaku, i když se převrátíte.

Žádná teplotní citlivost

Další nevýhodou paměťové pěny, kterou materiál Tempur ztratil, je teplotní citlivost. Pokud jste vlastnili postel z paměťové pěny, pravděpodobně jste obeznámeni s tím, že se cítí pevnější, když je zima. Tempurpedická pěna na druhé straně využívá vaše tělesné teplo k tomu, aby se odpovídajícím způsobem přetvořila.

Žádné horké noci

A co ten horký pocit při spánku na paměťové pěně? Můžete se podívat na kolekci TEMPUR-breeze, která nabízí proudění vzduchu a odvod tepla. Tempurpedic používá materiály certifikované CertiPUR-US, takže se nemusíte obávat škodlivých chemikálií pro vás a životní prostředí.

Proč je Tempurpedic špatný

Věříme, že je nespravedlivé označit konkrétní matraci za špatnou. Pamatujte, že i když dostanete něco označeného jako nejlepší matrace na světě, nezískáte ideální podporu a pohodlí, pokud jeho vlastnosti neodpovídají vaší poloze spánku a tělu. Kvůli transparentnosti pro naše čtenáře hovořte o některých potenciálních nevýhodách, které někteří uživatelé zmiňují o maticích Tempurpedic.

Žhavé a drahé?

Snad nejběžnějším je horký pocit, pokud nepoužíváte něco ze sbírky větru. Myslíme si však, že to můžete napravit pomocí gelové podložky, která vás ochladí. Dalším potenciálním konem z tohoto typu matrace je cenovka.

Možná platíte za kvalitu a pověst, která je ospravedlnitelná, zejména výměnou za dobrý spánek. Doporučujeme vám, abyste prozkoumali konkrétní model matrace a získali správnou velikost nebo pevnost, která vyhovuje vašim potřebám a požadavkům. Celkově je paměťová pěna velmi oblíbeným materiálem z mnoha důvodů.

Závěr

Díváte se na postel z kolekce Tempurpedics? Ale z čeho je tempurpedická matrace vlastně vyrobena? Značka používá svůj jedinečný materiál Tempur, který NASA původně vyvinula.

Abychom zabalili náš článek výše, můžete o něm uvažovat jako o vylepšené verzi paměťové pěny. Tento materiál již nemá běžné problémy s paměťovou pěnou, jako je příliš rychlé potopení nebo zpevnění za studených podmínek. Doporučujeme prohlédněte si všechny kolekce od společnosti Tempurpedic a najít tu správnou matraci pro vás.