Vytváření kapesních záclon s podšívkou? 3 snadné kroky

Kapesní závěsy na tyče se běžně používají ve většině domácností. Jsou snadno vyrobitelné. Kapsa na prutu umožňuje velmi snadné řazení záclon. Zdobení vašeho domu krásně lemovanou oponou s krytem prutu může být pro váš prostor atraktivnější nebo praktičtější. Můžete se rozhodnout pověsit na zkrášlovací prut nebo použít váhu. V tomto článku se naučíte vyrábět kapesní závěsy na pruty s podšívkou.

Díky tomu bude pohled zvenčí zaostřen a vaše okno bude vypadat, jako by bylo větší. Pokud zkrátíte délku a poté ji zavěsíte na silnici s otočným ramenem, může se z ní stát začínající použitelný projekt. Jedná se o výzdobu obytného prostoru vhodnou pro rozpočet a vlastní kutilství.

Jednoduché kroky k výrobě záclon Rod Rod Pocket s podšívkou

Chcete-li začít vyrábět kapesní závěsy s podšívkou, postupujte podle následujících kroků.

Krok 1: Měření a řezání

Změříte obvod záclonové tyče podle vašeho výběru pomocí libovolného měřicího nástroje podle vašeho výběru, jako je páska a posuvné měřítko. Umístěte záclonovou tyč na zvolené místo na zdi nebo okně. Poté změřte tyč, abyste mohli zkrátit délku záclony.

Změřte látku na dvojnásobek šířky tyče a poté látku vystřihněte. Délka látky musí být stejná jako délka závěsu o dalších 6 palců. To znamená, aby se lem snížil a poté se přidal další 1 palec k polovině obvodu tyče.

Vystřihněte si podšívku, aby byla stejná jako šířka látky se stejnou délkou minus 3 palce.

Krok 2: Šití

Šijte lem na lícní straně látky až na dvojnásobek 3 palce. Také pro podšívku otočte, abyste šili o dva palce. Vložte pravou stranu podšívky a látky k sobě a současně zarovnejte horní okraj. Šijte to na místě s půlpalcovým příspěvkem. Na obou stranách šev, šit s palcovým příspěvkem.

Otevřete boční šev a látku přišijte rukou na místo pro poloviční šev. Otočte pravou část závěsu a vyrovnejte švy. Z každé strany v horní části závěsu nakreslete čáru, která je stejná jako obvod tyče, včetně půl palce. Šití na šňůře vytvoří pouzdro prutu.

Krok č. 3: Upevnění tyče na zeď

Protáhněte závěsu skrz plášť, který jste vytvořili. Vraťte finále. Odložte prut a máte hotovo!

9 snadných způsobů, jak ušít lemované závěsy!

Krok 1: Ořízněte záclonovou látku přidáním 10 palců k délce záclonového panelu. Vyřízněte podšívku, kterou jste vybrali, přidáním dvou a půl palce k délce panelů. Ořízněte šířku tak, aby byla menší než látka záclony o 6 palců.

Krok 2: Nyní proveďte lemování ve spodní části záclonové tkaniny. Poté proveďte rychlý steh od čtvrt palce v horní části k lemu ve spodní části záclonového panelu.

Krok 3: Od horního okraje proveďte lemování dna podšívky. Připojte se k podšívce záclonové látky. Otočte se na pravou stranu a ujistěte se, že máte na obou stranách podšívky stejné množství látky. Můžete žehlit, abyste získali téměř hranu.

Krok č. 4: Zastrčte záclonovou látku a přišijte ji na místo.

Krok č. 5: Na horní okraj našijte extra horní látku na horním okraji.

Krok č. 6: Vyberte průchodky, zadní poutka nebo kolíky s jednoduchými kroužky pro zasunutí opony a tyče.

Můžete použít háčky na záclony na závěsy kapsy na pruty?

Odpověď je ano; můžeš. Můžete použít sponky na háčky nebo závěsy. Oba budou dobře fungovat pro vaše kapesní závěsy na pruty.

Pokud použijete speciálně vyrobené háčky na záclony s dalšími sponami, můžete ze záclonové tyče snadno pověsit buď lehký závěs nebo těžší závěs.

Jak měříte látky pro kapesní závěsy na pruty?

Nejprve začnete měřit celou šířku záclonové tyče. S délkou přidejte ještě jeden palec a půl k celkové délce, kterou budete používat.

U všech standardních záclonových tyčí mají šířku asi jeden palec. V důsledku toho musíte zajistit, abyste ke své délce záclony přidali další dva a půl palce. To vám poskytne dostatek místa pro upevnění kapes na pruty.

Můžete také začít měřením od spodního okraje záclonové tyče. Poté pokračujte na potřebnou délku záclony, abyste získali délku těla záclony. Přidejte další přídavek 6 palců pro lem na délce.

Zahrňte o 2 palce více pro příspěvek na horní volán. A zdvojnásobte hloubku kapsy prutu dalším palcem ruky. Celková délka bude délka látky, kterou vystřihujete pro svůj závěs. Vaše háčky na závěsy na závěsech kapsy na tyči by měly vypadat takto.

Závěr

Ošetřete okna a stěny obývacího pokoje pěkně vypadajícími závěsy ve snu každého majitele domu. Existuje řada druhů záclonového materiálu, ze kterých si můžete vybrat, například krajky, čiré, lněné a v jejich vzhledu.

Zatímco kapesní závěsy na tyče jsou také označovány jako závěsy na tyči nebo závěsy na míru, jsou také nejběžnějším a nejběžnějším stylem záclon.

Vypadají s všitou kapsou na prut, která je umístěna na horní straně všech záclonových panelů. Můžete je pověsit přímo pomocí ozdobné tyče nebo přidat sponky, abyste získali vylepšený vzhled. Umožňuje také snadný pohyb po vašem okně. Můžete také použít obyčejné užitkové tyče na závěsy, které jsou vyrobeny z kovu a nemusí se na vašem okně ukazovat.

Doufám, že přečtení tohoto článku rozšířilo vaše znalosti o tom, jak vyrobit kapesní závěsy na pruty s podšívkou. Pokud stále máte obavy, jak vyrobit kapesní závěsy s podšívkou? Vložit komentář.