Úžasné způsoby, jak pověsit lupové závěsy

Instalace může vypadat snadno a do jisté míry je pravděpodobné, že se naučíte, jak zavěsit záclony. Koneckonců je to jen pár měření sem a tam, několik držáků a instalace záclonové tyče (nebo ne, pokud ji již máte).

Jakmile budete mít svůj prut připravený, můžete jej snadno nasunout na záclonovou tyč, omotat ji kolem, provést několik úprav a vy jste si získali krásnou záclonu. Zní to dost snadno, že? No, ne tak úplně.

Závěsné lupové závěsy jsou velmi jednoduché. Ale pokud se chystáte na konkrétní vzhled a rozhodně chcete, aby tento extra vkus zapálil váš interiér, pak budete muset udělat víc než jen základy zavěšení těchto drapáků.

Swag záclony

Posedlost nádhernými závěsy a závěsy vychází z módy a praktičnosti. Ale připusťme, že se všichni pravděpodobně opíráme o módní stránku. Koneckonců, kdo nemá rád elegantní ložnici nebo obývací pokoj?

Ošetření oken zahrnuje záclonky, lupy a římsy, které překrývají vaše běžné utilitární závěsy. Majitelé domů a návrháři interiérů obvykle zavěsí tyto kousky látky v horní části okna, aby skryli hardware pro ošetření oken.

Zejména záclony Swag jsou volně přehozené kusy látky přes dekorativní tyč. Mohlo by to být navinuto přes tieback nebo přehozeno přes okraje tyče. Existuje mnoho způsobů, jak zavěsit závěsné závěsy, které vašemu oknu dodají místnosti trochu stylu a romantiky.

Proces zavěšení

Jak jsme již dříve stanovili, swag se dá snadno sestavit. Možná budete muset své závorky předinstalovat, pokud závěsy instalujete poprvé. Neboj se. Máme vás kryté. Zde je seznam podrobných postupů, které vám pomohou dosáhnout okouzlujícího vzhledu chaty pro váš domov.

Krok 1: Výběr držáků a prutů

Tento krok jsme zahrnuli pro ty, kteří visí závěsy poprvé. Nejprve si budete muset vybrat tyče a ozdobné konzoly. Obvykle nezáleží na tom, zda se barva závorek neshoduje s barevnou paletou vašich domovů, protože závěs lupy to může zakrýt.

Pokud jste však jako svršek vybrali čistou nebo jinou tenkou látku, mohly by tyto kovové držáky viditelně zobrazené v látce zničit vzhled. Můžete získat barevné držáky, které budou dobře ladit s vybranou dekorativní tyčí.

Je také důležité zvážit, zda budete k zavěšení lupů potřebovat jednoduché nebo dvojité závorky. Získejte dvojité závorky, pokud chcete spolu s lupem pověsit závěsy. Přicházejí se dvěma sloty, takže vám umožní držet dvě záclonové tyče. Jinak jednoduché závorky budou v pořádku.

Vaše záclonová tyč závisí velmi na typu materiálu vašeho lupu. Průhledné lupy používají tenkou látku, takže pokud je budete používat, zkuste použít ozdobnou tyč, která odpovídá jeho barvě a je také příjemná pro oči.

Krok 2: Instalace závorek

Vyjměte měřicí pásku a změřte šířku okna. To vám pomůže zjistit, jak daleko mohou závorky jít. Tím se také dozvíte přesnou délku tyče, kterou může vaše okno potřebovat. Před nákupem prutů a držáků zkuste provést měření.

Udělejte značku ve vzdálenosti přibližně 4–8 nebo 10–20 cm nad oknem na obou stranách. Nesmíte je pověsit příliš vysoko nebo příliš nízko, pokud záměrně nemíříte na vysoký nebo krátce vypadající okenní rám.

Vyvrtejte otvory na značkách a přišroubujte držáky ke stěnám. Ujistěte se, že jsou pevně a bezpečně upevněny. Poslední věc, kterou chcete, je padající záclonové tyče kvůli křehkým držákům.

Krok 3: Visící lupy

Položte prut a zavěste oba konce lupu poblíž finialu. Můžete rozhodnout o délce, která bude plynout na obou stranách. Někteří lidé se rozhodnou pro jednostranný vzhled, a tak nechají přebytečnou látku volně viset směrem k jedné straně, zatímco druhou ovinete kolem prutu.

Chcete-li dosáhnout relativně symetrického vzhledu, zavěste jeden z lupů poblíž finialu. Pokud má vaše záclonová tyč kapsu na tyč, můžete lup snadno zasunout na záclonovou tyč. Pokud ne, obtočte lup kolem závěsu a vytvořte šátek ve stylu šálu.

Upravte střed a konce látky podle svých preferencí. Nechte to vypadat volně zavěšené pro uvolněnější vzhled. Vyrobte si tolik lupů, kolik chcete. Můžete se rozhodnout pro jediný vzhled lupu pomocí silnější látky nebo si můžete udělat šátek ve stylu šálu s hedvábnou nebo čirou látkou.

Proveďte tolik ručních úprav, kolik chcete. Umístěte záclonu blízko středu nebo k okraji, abyste dosáhli požadovaného vzhledu. Pokud chcete, aby byl váš prut a držáky zakryté, můžete zkusit látku posunout o něco více k okraji, aby skryla nic netušící držáky.

Souhrn

Na konci dne je to na vás. Chci říct, je to přece váš domov. Nyní, když znáte základy závěsných záclon, můžete experimentovat s různými styly a vylepšit tak svůj domov. Uhlaďte je rukama, přidejte záhyby, vytvořte zadní smyčku a mnoho dalšího.