Samonafukovací polštář Jak fungují

Je přirozené se divit samonafukovacímu polštáři, jak fungují, a tento článek pojednává o tom, jak struktura hraje roli v samonafukovacím mechanismu. Jak můžete, můžete také zjistit, jak si vyrobit vlastní samonafukovací polštář. Celkově pohodlná velikost a funkčnost samonafukovacího polštáře z něj činí univerzální produkt, na který může být každý zvědavý, jak funguje.

Samonafukovací polštáře jsou oblíbené pro kempování nebo cestování, protože nezabírají tolik místa jako tradiční polštáře, aby se dostatečně vyspali. Ale protože je samonafukovací, je z vaší strany stále snadné, pokud jde o jeho použití a následné zabalení. Níže byste měli pochopit tento mechanismus a pomocí těchto znalostí můžete vybrat nejlepší samonafukovací polštář na trhu.

Jak fungují samonafukovací polštáře?

Obecně lze mechanismus samonafukovacích polštářů zjednodušit tak, že do nich vnikne vzduch. K tomu dojde, když uživatel uvolní ventil, což znamená, že jeho otevření vyfoukne polštář naopak. Samonafukovací polštáře však pochopíte více, pokud znáte materiály za nimi.

Samonafukovací polštáře a podložky mají obvykle otevřenou konstrukci buněk. Dělají nafouknutí za vás, protože vzduch bude přicházet z otvorů, a poté zavřením trubice zabráníte úniku vzduchu, když ležíte na polštáři. Tyto produkty jsou také vhodné na cestování, protože se po složení úplně stlačí, ale po rozložení se dobře roztáhnou.

Můžete si vyrobit samonafukovací polštář?

Samonafukovací polštáře jsou na trhu snadno dostupné, ale v případě potřeby si je můžete také sami vyrobit. Materiály se dají relativně snadno najít a je celkem jednoduché. Co tedy budete potřebovat k výrobě samonafukovacího polštáře?

Co potřebujete a jak si ho vyrobit

Připravte si ziplockový sáček, paměťovou pěnu, fólii, látku a žehličku. Polštář budete udržovat zajištěný pomocí popruhu a jeho odstraněním se rozšíří paměťová pěna a nafoukne polštář. Chcete-li vyrobit polštář sám, začněte plnit ziplockový vak pěnou.

Nezapomeňte vystrčit otvory v samotném vaku, protože to umožní vypuštění polštáře. Další je uzavření sáčku a odstranění ziplocku před přidáním pěny na opačnou stranu. Poté plast zalepíte vyžehlením sáčku.

Chraňte žehličku pomocí fóliového rukávu a poté vyřízněte ziplock. Můžete si vyrobit polštář pomocí vzoru jako vodítka a poté do něj umístit tašku, kterou jste vyrobili. Nakonec polštář zavřete vnějším švem.

Pěna s otevřenými buňkami vs uzavřená buňka

Když se dozvíte o samonafukovacích polštářích, uslyšíte o jejich použití otevřené buněčné struktury. Bude užitečné pochopit rozdíl mezi pěnou s otevřenými buňkami a pěnou s uzavřenými buňkami nejen při výběru nebo výrobě samonafukovacího polštáře, ale také při výběru polštáře obecně. Tuto znalost můžete také použít při výběru nejlepší matrace a polštáře pro optimální polohu spánku.

Pěna s otevřenými buňkami

Pěna s otevřenými buňkami je ideální pro výrobky na spaní díky své měkké polštářové struktuře ze vzduchu vyplňujícího její prostory. To je běžné u samonafukovacích polštářů, jak bylo vysvětleno dříve, a většina výrobců polštářů to také používá, protože zůstává chladná po celou noc. Výsledný měkký a chladný polštář s otevřenou buňkou je pohodlný a potřebný materiál nebude ani stát hodně.

Protože však pěna s otevřenými buňkami je méně hustá, musíte zkontrolovat kvalitu získaného produktu. Hustota může ovlivnit trvanlivost pěny, což znamená, že se chcete zaměřit na konkrétní libry na kubickou stopu, v závislosti na produktu. Pamatujte, že by měl dobře absorbovat nárazy.

Pěna s uzavřenými buňkami

Pěna s uzavřenými buňkami není ideální pro paměť a pěny jako její protějšek s otevřenými buňkami. Bylo by to však užitečné pro izolaci, protože jeho hustota je ideální pro regulaci teploty a odolávání poškození. Proto je pěna s uzavřenými buňkami to, co obvykle používáte k izolaci stěn, nikoli na matrace a polštáře.

V opačném případě jeho struktura odolá proudění vzduchu a vytvoří tuhý pocit, což jsou vlastnosti, které nechcete, aby vaše polštáře nebo matrace měly. Celkově je pěna s uzavřenými buňkami to, co potřebujete pro izolaci, ale ne pro výrobky z postele, které vám poskytnou podporu a pohodlí. Odolává degradaci vody a dokonce zabraňuje růstu plísní.

Závěr

Časy, kdy musíme opustit polštáře a obětovat dobrý spánek, když jsme venku, jsou pryč. Díky nafukovacím polštářům můžete vždy dobře spát, ale jak fungují samonafukovací polštář? Tyto polštáře obvykle používají otevřenou konstrukci buněk, což znamená, že uvolněním ventilu se do něj nasává vzduch, aniž bychom museli zasahovat a foukat vzduch dovnitř.

Pochopením tohoto mechanismu lze také vyrobit vlastní samonafukovací polštář z domácích potřeb. Budete potřebovat tašku na ziplock, pěnu, fólii, žehličku a hadřík. Je užitečné mít svůj vlastní nafukovací polštář, protože mohou rozlišovat mezi dobrým spánkem a bolestivým zády, když cestujeme.

Tento článek by vám měl celkově pomoci pochopit, jak samonafukovací polštáře mohou do sebe nasávat vzduch a proč je pěna s otevřenými buňkami ideální pro polštáře a jiné výrobky do postele. Pamatujte, že měkkost a prodyšnost pěny s otevřenými buňkami jsou to, co potřebujete pro pohodlí a podporu, ale strukturu pěny s uzavřenými buňkami použijete pro izolaci stěn.