Proč používat polštář na tělo. 3 nejlepší důvody, proč to mít

Pokud chcete odpověď na otázku, proč používat tělový polštář, odpověď je jednoduchá a je to řada zdravotních výhod, které nabízí. Možná si myslíte, že polštář na tělo poskytuje v ložnici pouze pohodlí nebo další estetiku, ale je výhodný i pro více jednotlivců.

Více než pohodlnější spaní můžete použít polštář na tělo, pokud trpíte fyzickým stavem nebo se zotavujete z něčeho bolestivého a způsobujete nepohodlí. Lze dospět k závěru, že polštář na tělo bude užitečným doplňkem každého domova, bez ohledu na to, kdo jej vlastní. Níže uvádíme několik důvodů, které vás přesvědčí a pomohou vám tělový polštář vytěžit na maximum.

3 důvody, proč byste měli dostat polštář na tělo

Uklidňující úleva a pohodlný spánek

Všichni víme, že objímání je prospěšné pro naše zdraví. Proto mít polštář k objetí, když spíte, může pomoci zmírnit stres, protože tato akce snižuje hladinu kortizolu v krvi. Pamatujte, že kortizol je stresový hormon, který je zodpovědný za zvýšení srdeční frekvence a krevního tlaku, což ztěžuje spánek.

Více řečeno, pokud je vaše mysl ve stresu nebo máte pocit úzkosti, je těžké se cítit uvolněně a povzbudit ospalost. Objetí tělového polštáře vám může pomoci snížit stresový hormon pro uvolněnější noc. A konečně, použití polštáře na tělo usnadňuje zůstat na boku při spánku a vyhnout se bolesti těla, která je běžná u jiných pozic.

Uvolněte tlak a bolest

Když už mluvíme o bolesti, věděli jste, že tělový polštář vás může zbavit takového nepohodlí? Více než mysl bez stresu a pohodlná poloha při spánku musíte také snížit tlakové body těla, abyste se během spánku vyhnuli bolestivým oblastem. Tělový polštář je užitečné řešení ke zmírnění tlaku na vaše tělo.

Můžete si jej umístit mezi kolena nebo si omotat polštář kolem paží, abyste udrželi vyrovnanou a neutrální páteř. Objímání polštáře na těle by mělo pomoci uvolnit tlakové body v ramenou a bocích, pokud spíte na boku. A kromě podpory vašich paží a nohou pomáhá polštář ve tvaru C nebo U také ke snížení bolesti zad a krku jako polštář na krk.

Minimalizujte chrápání

Jak již bylo zmíněno dříve, spánek na boku je jednou z nejlepších pozic pro spaní. Ale spánek na boku může prospět těm, kteří chrápají a mají spánkovou apnoe, protože pomáhá tyto podmínky snížit. Je nutné zdůraznit, že spánek na levé straně je ideální, ale poloha může stále způsobovat ztuhlost, zejména na ramenou a čelisti.

Tento problém můžete vyřešit použitím polštáře na tělo a opřením krku a zad. Pokud musíte spát na boku, abyste zmírnili pálení žáhy, polštář na tělo si také zvykne na boční spaní. Můžete dokonce uvažovat o tom, že budete mít polštář mezi dolními končetinami, abyste zabránili bolesti dolní části zad zarovnáním boků.

Kdo by měl používat polštář na tělo?

Obecně může každý tělový polštář používat a těžit z něj. Může podporovat lepší držení těla při spánku, narovnat páteř a zmírnit tlak. Pokud však spíte na boku, máte bolesti zad nebo jste těhotná, udělejte si místo, abyste bez váhání dostali polštář na tělo.

Ramena a boky, zatímco spí na boku, obvykle berou váhu těla. Bolest a napětí můžete zmírnit ovinutím paží kolem polštáře na těle. Můžete si jej také zastrčit mezi kolena, abyste zabránili vychýlení páteře.

Když už mluvíme o udržení neutrální páteře, použití polštáře na tělo by mělo zmírnit bolesti zad. Těhotné ženy, které potřebují spát na boku pro pohodlí a lepší cirkulaci plodu, mohou také těžit z polštáře na tělo. Přidání do postele jim může pomoci podpořit je a zmírnit tlakové body.

Jak zlepšit kvalitu spánku

Kromě použití polštáře na tělo existují ještě další způsoby, jak zlepšit kvalitu spánku. Například matrace také hraje významnou roli ve zdravém spánku. Ovlivňuje vyrovnání páteře a tlaky kloubů, podobně jako polštář na tělo.

Tkanina, kterou používáte na povlečení a polštář, může ovlivnit vaše pohodlí. Proto existují produkty, jako je polštář Chillow, který přidáte, aby byl váš polštář chladný po celou noc. Navíc nezapomeňte, že prodyšnost materiálu pro vaše kryty může také zlepšit spánek.

A konečně, mějte na paměti ideální noční teploty mezi 60 až 67 ° F nebo přibližně 65 ° F. Nepřehlédněte prosím důležitost spánku v chladné místnosti, protože studie prokázaly jeho vliv na kvalitu spánku.

Závěr

Svůj zážitek ze spánku můžete vždy vylepšit přidáním polštáře na tělo. Ale proč používat polštář na tělo? Objímání polštáře na těle může snížit stresový hormon kortizol a mít klidnější noc.

Jedinečné tvary, které tělové polštáře nabízejí, mohou cílit tlakové body a zabránit namáhaným a bolestivým oblastem těla. Chrápání můžete dokonce minimalizovat spaním na boku s polštářem na těle, který vás podepře a udržuje páteř neutrální. Celkově má ​​polštář na tělo nejen přidané pohodlí, ale také vás z dlouhodobého hlediska udrží zdravé a bez bolesti.