Proč moje kočka olizuje moji deku? 3 potenciální důvody

Pokud vás vždy zajímá, proč moje kočka olizuje mou přikrývku, budeme hovořit o možných příčinách, dobrých i zlých. Nepanikařte, protože i potenciální zdravotní problémy spojené s tímto chováním jsou stále zvládnutelné, zejména s pomocí vašeho veterináře. Kromě závěsy < / span> , naše deky jsou také náchylné k získání tolik pozornosti našich roztomilých koček.

Vaše kočka může projevovat pouze náklonnost nebo cítit něco lákavého na dece. Olizování deky však může také znamenat, že vaše kočka vykazuje známky Pica. V některých případech může být kočka úzkostlivá.

& nbsp;

Proč kočky olizují přikrývky?

Existují různé důvody, proč se zdá, že vaše kočka neustále olizuje vaši deku. Jako majitel byste si měli rychle všimnout chování, které se zdá být příliš daleko od obvyklých zvyků vaší kočky. Nejlepší je požádat veterináře, aby vám zmírnil starosti, ale zde jsou tři potenciální důvody, proč se kočky do tohoto chování zapojují.

& nbsp;

Není se čeho bát!

Než budeme okamžitě předpokládat, že vaše kočka má nějaké potíže, může být olizování deky jen jeho způsobem vyjádření štěstí. Některá plemena koček jako Tonkinese a Siamese jsou ještě náchylnější k sání a hnětení deka. Váš chlupatý přítel si častěji nárokuje pouze přikrývku nebo se cítí šťastný a uvolněný, zvláště když vrní.

& nbsp;

Špinavá deka

Pojďme se nyní bavit o třech možných důvodech, proč vaše kočka olizuje přikrývku, pokud se chování zdálo z čista jasna. Nejprve si položte otázku, zda je deka čistá. Možná jste na něj něco rozlili a změnili jeho vůni a chuť.

Některá jídla a nápoje lákají kočky, které je rozlijí na přikrývku, a často tak mohou vaši kočku přikrájet. Řešení je stejně jednoduché jako čištění deky, která odstraní vůni, která k němu přitahuje vašeho mazlíčka. Co když je ale vaše deka čistá, ale přesto si ji vaše kočka olizuje?

& nbsp;

<

Poruchou, která se vyskytuje také u domácích zvířat, je pica. Tento stav se projevuje jako nutkání jíst nejedlé předměty, včetně přikrývek. Váš mazlíček by mohl žvýkat tento nepoživatelný předmět kvůli nedostatku jeho stravy, takže se ujistěte, že ho necháte včas zkontrolovat a ošetřit.

Kočku vždy zkontrolujte, zda se její lízací návyky staly samy pokrmem. Pamatujte, že tato položka je nestravitelná a může způsobit střevní blokádu. Váš veterinář by vám měl pomoci najít řešení pro léčbu pica.

& nbsp;

Úzkostné a nutkavé návyky

Třetím důvodem, proč kočka olizuje přikrývku, je úzkostné a nutkavé chování. Například se vaše kočka může cítit ve stresu, jak se přizpůsobuje novému prostředí, nebo zažila změnu oproti rutině. Chcete-li zmírnit nepohodlí, může se vaše kočka pokusit olizovat nebo připravit se a další předměty, jako jsou přikrývky.

Chcete-li, aby se vaše kočka cítila uvolněněji, věnujte jí pozornost a dodržujte harmonogram. Váš veterinární lékař může také předepsat lék ke snížení úzkosti a nutkavého lízání. Kromě toho vyzkoušejte a prozkoumejte cvičení na snížení stresu, která pomohou vašemu chlupatému kamarádovi se přizpůsobit.

& nbsp;

Proč moje kočka olizuje látku?

Lízání je pro kočky obecně normální chování, protože je má rádo ženich sám . Může se však cítit divně, pokud si všimnete posedlosti kočky látkou. Může to být přikrývka nebo kus oblečení, které neustále olizuje.

& nbsp;

Chutná látka, znuděná nebo vystresovaná kočka, pica

Abyste pochopili příčinu tohoto zvyku, můžete si vzpomenout na tři diskutované důvody. Tkanina může mít jedinečnou chuť nebo vůni, kterou vaše kočka zřejmě miluje, nebo se možná jen nudí nebo dokonce stresuje. I když to není tak běžné, olizování látky může také znamenat pica z nutriční nerovnováhy.

& nbsp;

Jak mohu zabránit tomu, aby moje kočka olizovala přikrývky?

Kromě návštěvy kliniky můžete omezit přístup svého chlupatého kamaráda ke všem látkovým předmětům v domácnosti. Můžete také poskytnout hračky, které dokáží omezit olizovací návyky a nudu kočky. Pokud vše ostatní selže, existují prostředky, které jsou vhodné pro domácí mazlíčky a které odradí od olizování látky.

& nbsp;

Trénujte svou kočku pomocí pozitivního vyztužení

Věděli jste, že pozitivní vyztužení může také pomoci zabránit tomu, aby vaše kočka olizovala přikrývku? Nejen, že to bude řešit chování, ale také to vycvičí vaši kočku, aby se chovala zábavnějším způsobem. Hlavní podstata spočívá v odměně vaší kočky, když dělá něco, co chcete (tj. Nelíže si přikrývku).

Odměňte svou kočku laskavostí nebo náklonností okamžitě, když udělá požadovanou akci, abyste mu pomohli pochopit, že je to kvůli této akci. Možná je to poté, co skočil do postele a lehl si bez olizování deky. Pamatujte však, že není nutné vaši kočku fyzicky trestat nebo křičet, protože ji to kromě strachu a nejistoty nenaučí nic.

& nbsp;

Závěr

Abychom to shrnuli, nikdo nezná vaši kočku lépe než vy. Odpověď na to, proč moje kočka olizuje moji přikrývku, může být něco běžného nebo neobvyklého. Možná je vaše kočka jen šťastná nebo uvolněná, ale lízání může také znamenat úzkost, pica nebo dokonce něco na vaší deku, které chutná a voní dobře.

Pravidelně kočku pravidelně přivádějte k veterinárnímu lékaři, aby vám usnadnil starosti a vyřešil možné problémy co nejdříve.