Nejlepší průvodce, jak uvázat otočný sud

Vázání sudového obratlíku může být obtížné pro někoho, kdo se nevyzná v tom, jak vázat uzly. Samotný uzel je velmi snadný, ale je nutné dodržet některé jemnosti, aby výsledný uzel správně fungoval. Tento článek ukáže, jak tento uzel správně svázat pomocí podrobných pokynů.

Co je Barrel Swivel?

Otočný hlaveň je druh kruhového kovového konektoru. Nejčastějším využitím je při rybaření spojování dvou šňůr dohromady a vyhýbání se kroucení nebo zamotávání šňůry během načítání.

Běžně se také používají na drakech k připevnění jedné šňůry k druhé. Otočné hlavice mohou být vyrobeny z mnoha různých kovů, jako je slitina hliníku, nerezová ocel nebo mosaz.

Jak vypadá otočný sud?

Otočné válce jsou kruhové kotouče, které mají na obou stranách na vnější straně připevněny dva prstence s jedním otvorem mezi nimi. Vnitřní prstenec je obvykle širší než vnější prstenec a má kolem sebe otevřený šev, takže můžete připojit dvě linie.

Pokyny k uvázání sudového obratlíku:

Krok 1. Ujistěte se, že obě vaše smyčky jsou rovnoměrné a přibližně stejné velikosti. Tyto smyčky můžete vytvořit svázáním uzlu nahoře nebo pomocí jiného typu techniky smyčky, kterou upřednostňujete.

Krok 2. Vezměte jednu čáru, položte ji na dva kroužky a poté ji přitáhněte. Vezměte druhou linii, položte ji na dva prsteny, ale zatím netahejte ani za jeden.

Krok 3. Zatáhněte oběma rukama dolů, abyste utáhli smyčku jedné strany kolem prstenu, zatímco vytahujete oběma rukama, abyste současně utáhli smyčku druhé strany kolem vlastního prstenu. Při utahování nezapomeňte uzly utáhnout.

Krok 4. Nyní byste měli mít malou šňůru, která byla provlečena oběma kroužky a je mezi nimi pevně navlečena.

Krok 5. Utáhněte vše dolů zatažením za každý konec rukama, dokud v žádné linii nedojde k uvolnění, poté svažte jednu z linií, abyste uzel zajistili.

Krok 6. Pokud používáte převislý uzel, pak jej jednoduše zasuňte do smyčky a utáhněte zatažením za každý konec vlasce, dokud v žádném kabelu nezůstane vůle.

Krok 7 V opačném případě navažte druhý uzel na horní straně kolem jedné strany první zauzlené smyčky (nebo jen vytvořte druhou smyčku a navažte na ni horní uzel).

Vázání sudového obratlíku je jen jedním z mnoha uzlů, které se budete muset naučit vázat, ale také je důležité, abyste věděli, jak je používat. Jakmile jsou bezpečně svázány a utaženy, neměla by v žádné linii zůstat žádná vůle.

Výhody otáčení vázacího válce

Otočný sud je uzel, který se často používá k bezpečnému připojení dvou šňůr.

Výhody tohoto typu obratlíku spočívají v tom, že pomůže zachovat celistvost vaší šňůry a v případě potřeby ji lze také upravit bez poškození šňůry.

Jak zabránit opotřebení a natržení na otočném sudu

Existuje několik způsobů, jak zabránit opotřebení uzlu Barrel Swivel.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je použít nové lano pokaždé, když je potřeba linku připojit, ale jak často by se to mělo dít? Všechny tyto uzly vyžadují po celou dobu své životnosti určitou údržbu, takže je nejlepší nechodit příliš dlouho bez výměny vlasce.

Dalším způsobem, jak zabránit opotřebení, je použít nějaký druh lubrikantu, který ochrání váš uzel před hnilobou.

Konečně, pokud nemůžete lano vyměnit nebo mazat při každém použití uzlu, co takhle omotat kousek látky kolem vlasce, než ho uvázáte?

Jaké čáry jsou vhodné pro sudové obratlíky?

Doporučil bych použít nylonové lano při připevňování šňůr na sudové obratlíky, protože není tak abrazivní ani odolné vůči vodě jako některé jiné materiály. Další možnosti, které dobře fungují s Barrel Swivels, jsou polyester, bavlna a fluoro-karbon.

Jak se starat o otočný sud

Před použitím byste měli vždy Barrel Swivel namazat, jak často to budete dělat, bude záviset na tom, jak moc se to bude používat. Pokud nemůžete lano pokaždé vyměnit nebo promazat, co takhle omotat kousek látky kolem vlasce, než ho uvázáte? Tímto způsobem dochází k menšímu opotřebení hlavně Barrel Swivel.

Pro optimální ochranu, co takhle použít produkt s názvem otočný lubrikant? Otočné čepy jsou obzvláště náchylné k poškození ve vodě, protože části, které se otáčejí proti sobě, se mohou časem opotřebovat, pokud o ně nebudete řádně pečovat, proto je důležité je pravidelně mazat a chránit způsob jejich používání.

Pamatujte, že nikdy nepoužívejte jako maziva plyn nebo olej, protože ve skutečnosti způsobí více škody než užitku a otočení sudu bude neúčinné, když je to nejvíce potřeba!