Který materiál matrace je dobrý pro zdraví: 3 typy

Pokud vás zajímá, jaký materiál matrace je dobrý pro zdraví, probereme tři běžné podmínky, se kterými vám může vaše matrace pomoci. Pokud pociťujete bolest, alergie nebo spíte horko, dozvíte se z tohoto článku mnoho. Budeme také hovořit o bezpečnosti matrací obecně.

Doporučujeme přečíst si tuto příručku o nejlepší matraci na spaní. Kromě typu materiálu v posteli byste také měli zvážit jeho další vlastnosti, abyste se ujistili, že se vám bude dobře spát. Kvalitní spánek je koneckonců pro dobré zdraví zásadní.

Jaký typ matrace je dobrý pro zdraví?

Pro lidi, kteří trpí bolestí těla

Pěnové materiály, jako je paměťová pěna a latex, by byly dobré pro zdraví lidí, kteří trpí bolestí těla. Nepohodlí, které bolest způsobuje, ovlivní kvalitu vašeho spánku a nedostatek spánku může vést k potenciálním zdravotním problémům, jako je vysoká krevní tlak, deprese a dokonce riziko infarktu. Abyste se vyhnuli spánkové deprivaci od bolesti a udrželi si zdraví pod kontrolou, používejte matrace z paměťové pěny nebo latexu.

Paměťová pěna se přirozeně dotýká vašeho těla, a to pomáhá uvolnit tlak, když si lehnete. Latex také patří mezi matrace vhodné pro záda, pokud vás bolí záda, protože má správnou pevnost, aby vás udržel. Latex a paměťová pěna jsou dokonce materiály matrací, které uvidíte u matrací schválených chiropraktikem, takže víte, že jsou prospěšné pro lidi, kteří pociťují bolesti.

Pro alergiky

Zdravotní materiál matrace by měl být dostatečně šetrný pro alergiky. Pokud tedy chcete hypoalergenní postel, chcete organické matrace. Jedním z nejlepších organických materiálů, které jsou dobré pro vaše zdraví, je latex.

Latex pochází z kaučukovníků a dokonce můžete najít výrobce s certifikacemi, které prokazují udržitelnost jejich produktů. Můžete se také vyhnout alergiím a reakcím, protože latex je přírodní a neobsahuje chemikálie. Je dokonce odolný vůči alergenům, jako jsou roztoči a roztoči, a některé přírodní matrace mají součásti, které je činí antimikrobiálními.

Pokud jste v přírodních materiálech nováčci, zde je průvodce nákupem organické matrace.

Pro lidi, kteří spí horko

Naše tělesná teplota se v noci během spánku mění a někteří lidé se mohou cítit výrazně tepleji než ostatní. Výběrem matracového materiálu, který neudrží teplo, se můžete vyhnout rušení a ztrátě spánku. Zvažte hybridní matraci, protože nabízí lepší proudění vzduchu než postel ze 100% pěny.

Můžete si také vybrat lůžka z paměťové pěny, která jsou napuštěna chladivým gelem . Výrobci dnes vyvinuli technologie, díky nimž budou jejich matrace z paměťové pěny chladnější než tradiční se špatnou regulací teploty. Ale pokud na to máte rozpočet, latexová pěna se bude cítit mnohem pohodlněji než paměťová pěna, pokud budete kvůli její prodyšnosti spát horko .

Je pěnová postel dobrá pro zdraví?

Pěnová postel prospívá vašemu zdraví, záleží na vašich osobních potřebách a preferencích. Pěnové matrace se dodávají v různých typech, tuhosti a celkové konstrukci, takže musíte vědět, jak vybrat přesný model, který vám pomůže udržet dobrou kvalitu spánku. Pokud ale chcete zajistit, abyste získali bezpečnou pěnovou matraci pro své zdraví, zkontrolujte certifikace, jako je << CertiPUR-US

, < b> eco-INSTITUT a GREENGUARD k prokázání, že pěna splňuje požadavky týkající se chemických emisí, znečišťujících látek a látek poškozujících ozonovou vrstvu.

Paměťová pěna

Postel z paměťové pěny je prospěšná pro vaše zdraví, protože odpovídající vlastnosti vám mohou zajistit dobrý noční spánek. Dodržováním přirozených kontur těla bez ohledu na polohu ve spánku předejdete tlakovým bodům a zachováte neutrální páteř. Zkontrolujte však certifikace paměťové pěny, abyste se ujistili o jejím chemickém složení.

Latexová pěna

Pokud máte obavy z chemických emisí syntetické paměťové pěny, vynikající alternativou je latexová pěna. Pokud mluvíme o zdravých materiálech, je to nejlepší materiál matrace, protože pochází z přírodních zdrojů. Ti, kteří mají citlivost na zdraví, se budou cítit mnohem jistěji, když budou spát na posteli z latexové pěny, a její struktura je stejně uvolňující a podpůrná jako paměťová pěna.

Můžete se podívat na tento podrobný článek o matracích z latexové pěny, abyste věděli více o tomto přírodním materiálu.

Mají matrace chemikálie?

VOC a látky znečišťující ovzduší

Vždy zkontrolujte materiály ve své matraci, zda neobsahují potenciální látky znečišťující ovzduší a těkavé organické látky. Nejběžnější jsou v polyuretanové pěně, takže dávejte pozor na kyanovodík, TDI nebo methylenchlorid. Také by bylo nejlepší objasnit, jaké chemikálie značka používala na repelenty odpuzující skvrny a antimikrobiální úpravy na matraci, protože by to mohly být těkavé organické látky.

Zpomalovače hoření

Vyhněte se matracím s chemickými retardéry hoření, jako je kyselina boritá, antimon nebo halogeny, jako je chlor a brom. Existují přírodní matrace, které místo těchto chemikálií používají vlákna z přírodní vlny. Zde si můžete koupit referenční postele z přírodního latexu.

Závěr

A to je vše! Tento článek odpověděl, který materiál matrace je dobrý pro zdraví, a fakta poukazují na latexovou pěnu. Paměťová pěna může být také prospěšná pro zdraví, protože pomáhá s uvolňováním tlaku a podporou udržovat dobrou kvalitu spánku, ale obavy z chemikálií dělají z latexu jasného vítěze.

Nakonec se vždy poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, protože můžete mít konkrétní zdravotní stav, který bude s určitými materiály matrací lépe zmírněn.