Které barevné závěsy se nejlépe hodí k hnědé pohovce

Možná si položíte otázku, „jaké barevné závěsy se nejlépe hodí k hnědé pohovce?“ Bílá, šedá, čistá hnědá a různé odstíny modré jsou jen některé z mnoha barevných záclon, které se k vaší hnědé pohovce hodí. Možná zjistíte, že hledat perfektní pár barevných záclon, které ladí s vaším hnědým nábytkem, je trochu náročné.

Někdy je dokonalá barevná záclona přesně ten kus dekorace, který potřebujete k osvětlení místnosti. A vybrat si, jaké barevné závěsy se hodí k hnědé pohovce, je relativně snadné, pokud to tak říkám sám. Ve skutečnosti jsou možnosti mnohem širší, než byste čekali.

Odpovídající barvy

Pokud chcete esteticky příjemný design obývacího pokoje nebo domácího interiéru, musíte se předem rozhodnout pro své barevné schéma. Koneckonců to není jen o vašich záclonách a pohovkách. Vaše předem vybraná paleta barev by měla spojit místnost dohromady, počínaje několika drobnými detaily až po velké dekorace místnosti.

Jak přesně tedy návrháři kombinují a kombinují tisíce různých odstínů, tónů a odstínů?

Prvním krokem je pohled na barevné kolo. Pravděpodobně jste se v mateřské škole naučili základy, jako jsou primární, sekundární nebo terciární barvy. Kromě různých barevných kategorií by vám ale barevné kolo mělo být schopno říci přízvuk a doplňkové odstíny vybraného odstínu.

Výběr opony

Záclony jsou skvělým způsobem, jak přidat luxus do jakéhokoli domova, zejména do vašeho obývacího pokoje. Jedná se o elegantní a stylovou taktiku interiérového designu, jak blokovat teplo během horkých letních odpolední nebo zůstat v teple chladného zimního rána.

Jak pohodlné jsou záclony v domácích interiérových designech, nemůžete jednoduše hodit náhodnou hromadu závěsů přes okna a doufat v to nejlepší. Alespoň ne, pokud máte v úmyslu dosáhnout relativně stylově vypadajícího interiéru.

Pohodlně si můžete vybrat ze stovek návrhů záclon. Můžete se rozhodnout pro ty, kteří mají buď plné barvy, světlé vzory, odvážné vzory a mnoho dalších. Ale právě teď se podívejme, jaká barevná opona nejlépe vyhovuje vaší hnědé pohovce.

1. Bavlněná bílá

Je zřejmé, že pokud chcete, aby vynikl ten krásný hnědý gauč, zavěšení dvojice ostrých bílých záclon v pozadí může dokonale doplnit jeho svěží barvu. Může pomoci vytvořit teplejší design interiéru díky jemné kontrastní barvě mezi hnědou a bílou.

2. Vesmírná šedá

Pravděpodobně vás zajímá, jak na zemi šedá přistála na tomto seznamu, že? Nemusí to být snadné, ale můžete si být jisti, že šedá barva spárovaná se zemitou barvou vám pomůže vytvořit příjemný relaxační prostor. Určitě vyzkoušejte různé odstíny šedé, abyste věděli, který se hodí k hnědému odstínu vaší pohovky.

3. Velvet Teal

Další neobvyklý názor jsou zelenomodré závěsy doplňující hnědé pohovky. Ale i přes nepravděpodobné párování je modrá ve skutečnosti spíše elegantní doplňkovou barvou hnědé v barevném kruhu. Tmavě sametové zelenomodré závěsy jsou ideální pro místnosti s bílými stěnami a velkými okny, které propouštějí hodně světla.

Ujistěte se, že tyto tmavší barvy spárujete se světlým prostředím obývacího pokoje. Snažte se je nevešat na místa se slabým osvětlením, protože byste mohli skončit v ponuré atmosféře.

4. Sheer Brown

Už jste někdy slyšeli o monochromatickém barevném schématu? Ne? Měli byste vědět, že je to fantastický způsob začlenění různých odstínů vaší oblíbené barvy do jednoho designu. Pokud jste velkým fanouškem hnědé nebo pravděpodobně jen milujete zemitou atmosféru, která dává vašemu obývacímu pokoji, rádi byste věděli, že můžete na záclony nést stejnou atmosféru.

Zahrajte si s různými odstíny hnědé, které kontrastují s vaší pohovkou. Například pokud máte tmavě hnědou koženou pohovku, můžete se rozhodnout pro čirý hnědý závěs. Tenčí závěsy umožní více světla vstoupit do místnosti a změkčit různé odstíny hnědé.

5. Krém

Krém je další alternativou k bílým záclonám. Pokud se cítíte trochu dobrodružně, zkuste zavěsit lehce vzorované krémové závěsy. Dodá vašemu obýváku více charakteru, na rozdíl od použití obyčejných bílých nebo krémových záclon.

6. Vzorované neutrální barvy

Kdo řekl něco o šedé, černé, bílé, béžové a krémové nudě? Přepněte svá neutrální barevná schémata pomocí neutrálních strukturovaných nebo vzorovaných neutrálů na záclony. Ať už jde o hnědou až bílou nebo krémovou texturu s černými závěsy, existuje spousta designů, díky nimž bude váš obývací pokoj vypadat jasně, čistě a uvolněně.

To je perfektní, pokud vám nevadí začlenit do vašeho prostoru příliš mnoho zářivých barev. Krém a smíšené neutrální barvy ve vašich závěsech mohou také poskytnout vašemu obývacímu pokoji jedinečný charakter.

7. Zelená

Pokud jste absolutně poraženi vynikající barevnou kombinací inspirovanou přírodou, pak je pro vás ideální pár zelených záclon. Jen se ujistěte, že je visíte na stěně světlejší barvy, jako je krém nebo bílá. Přidejte několik bílých akcentů, jako byste své rostliny umístili do bílých nádob.

Souhrn

Nemusíte se držet hnědo-bílo-černého barevného schématu, jen abyste místnost spojili. Pohovky jsou ústředním bodem vašeho obývacího pokoje, takže je zásadní zdobit jeho hnědou barvu. Přemýšlejte mimo krabici a pokud se cítíte odvážně, vyberte si zářivé barvy.

Celkově lze říci, že výběr barevných záclon s hnědou pohovkou vás nemusí nutit k neutrální barevné paletě. Pokud se vám však líbí myšlenka na jednobarevná nebo minimalistická barevná schémata, existuje spousta způsobů, jak to přepnout a začlenit tyto relaxační odstíny jasným a nenudným způsobem.