Která matrace je nejlepší na spaní: 3 nejlepší faktory

Pokud chcete vědět, která matrace je nejlepší na spaní, položte si tři otázky. Nejprve si povíme, jak vaše spací pozice, typ těla a zdravotní stav ovlivňují získání nejlepší matrace pro spánek. Za druhé, budeme také hovořit o typech a tuhosti matrací, abyste jim lépe porozuměli.

Chcete také vědět, jak udělat matraci pohodlnější? Doporučujeme přečíst si našeho samostatného průvodce, kde se dozvíte cenné rady.

Jaký typ matrace je nejlepší na spaní?

Jaká je vaše spací pozice?

Mezi otázky, které byste si měli při nákupu matrace klást, souvisí s vaší spací polohou. Namísto hledání deseti nejlepších postelí nebo nejlepších značek matrací na spaní byste měli nejprve znát ideální typ matrace pro vaše spánkové návyky. Jakmile najdete typ matrace pro vaši spací pozici, můžete se snadno pohybovat po trhu.

Zpětné pražce

Nejlepší matrace na spaní, pokud spíte na zádech, je hybridní matrace. Důvodem je, že tento typ matrace je dostatečně pevný, aby udržel vaši páteř neutrální, ale stále má určité odpružení, které uvolňuje tlak. Vyhněte se používání měkké matrace, pokud spíte vzadu.

Boční pražce

Nejlepší matrace na spaní, pokud spíte na boku, je matrace s polštářem. Můžete si také vybrat matraci z paměťové pěny kvůli její konturovací schopnosti. Když spíte na boku, chcete podporovat ramena a boky, protože se stávají nejtěžšími regiony.

Žaludeční pražce

Nejlepší matrace na spaní, pokud spíte na břiše, je velmi pevná a tenká pěnová matrace. Používání měkké postele, pokud spíte na břiše, odrazuje od dobrého držení těla, protože vaše horní část těla nebude vyrovnána se spodní částí těla. A co víc, zvažte spaní v jiných polohách, protože spánek na břiše namáhá páteř.

Kombinované pražce

Pokud změníte svou spací polohu po celou noc, určete, kterou polohu často používáte, a vyberte si ideální typ matrace. Můžete například zvážit matraci z latexové pěny, protože se dobře přizpůsobuje pohybu a poskytuje nepřetržitou podporu. Na druhou stranu se vyhněte postelím, které na pohyb nereagují tak dobře.

Jaký je váš typ postavy?

Pohodlně se vám bude spát, pouze pokud je struktura a složení matrace ideální pro vaši váhu a výšku.

Lehké vs těžké

Pokud jste lehčí jedinec nebo někdo pod 130 liber, můžete si vybrat matraci, která je na měkčí straně. Jinak budete mít pocit, že postel je tužší, než ve skutečnosti je. Naopak těžší jedinci s hmotností 230 liber a více by měli používat pevné matrace, aby se nepotopili hluboko a neztratili oporu.

Vysoká vs krátká

Matrace se liší velikostí, takže by mělo být snadné najít tu, která vám bude pohodlná. Pokud jste například vysoký člověk, můžete se cítit lépe spát na posteli velikosti královny než na kratší dvojité matraci. Pokud sdílíte postel, měli byste také zvážit šířku matrace.

Máte zdravotní potíže?

Zvažte konzultaci se svým poskytovatelem zdravotní péče, protože může mít konkrétní doporučení, pokud máte zdravotní stav. Existují například matrace pro fibromyalgii, které pomáhají situaci zmírnit. Můžete také zkontrolovat matrace doporučené chiropraktikem, abyste zmírnili bolesti a nepohodlí.

Je lepší spát na tvrdé nebo měkké matraci?

Pokud si vybíráte mezi tvrdou a měkkou matrací, měla by být vaše nejlepší odpověď středně pevná. Použití velmi měkké nebo velmi pevné matrace může odradit neutrální páteř, což vede k nepohodlí a bolesti těla. Na druhou stranu středně pevná postel poskytuje dostatečnou oporu, aby vaše tělo bylo v rovnováze, a také má odpružení, které uvolňuje tlak.

Zde je vše, co byste měli vědět o tom, jak zvolit pevnost matrace, abyste se podle toho mohli rozhodnout.

Která matrace je lepší pěna nebo pružina?

Pěnové matrace

  • Pěnové matrace obvykle vydrží déle než pružinové, protože nemají cívky, které by se mohly poškodit
  • Pěnové postele, jako je paměťová pěna, se přizpůsobují tělu jedinečně, takže podpora je rovnoměrnější než pružinová matrace
  • Pěnové postele snižují přenos pohybu, takže jsou ideální pro ty, kteří sdílejí postel

Pružinové matrace

  • Pružinové matrace jsou levnější než pěnové postele
  • Lidé, kteří dávají přednost poskakujícímu pocitu, ocení pružinové postele ve srovnání s pěnou, která vytváří pocit potopení
  • Pružinové matrace jsou chladnější než pěnové postele

Jaká je dobrá tloušťka matrace?

Dobrá tloušťka matrace je 10 palců, ale musíte také zvážit svou spací polohu a typ těla. Když se naučíte, jak by měla být matrace tlustá, uvidíte, že různé pražce se budou při správné tloušťce matrace cítit pohodlněji. Pokud například spíte na břiše, je optimální 10palcová postel, zatímco boční pražce mohou pomocí 14palcových postelí tlumit ramena a boky.

A pokud spíte na zádech, 12palcová postel je ideální pro udržení páteře neutrální.

Závěr

A to je vše! V tomto článku jsme odpověděli, která matrace je nejlepší na spaní, a odhalili, že musíte zvážit tři věci. Znáte svou spací polohu, typ těla a zdravotní stav.

Na trhu jsou různé typy matrací, takže by mělo být snadné najít pro vás tu nejlepší. Pokud však máte více starostí s matrací, zkuste náš vyhledávací panel.