Kolik příze na dětskou deku? 2 nejlepší tipy, které byste měli vědět

Chcete-li vědět, kolik příze pro dětskou přikrývku závisí na velikosti přikrývky, kterou chcete vyrobit. Pamatujte, že i pro dětské přikrývky existují různé rozměry. S dětskými přikrývkami se vypořádáme s tím, co můžete očekávat.

Pokud jste si přečetli našeho průvodce znalostmi yardů příze k vytvoření deky , tento článek bude také stejně komplexní. Tak na co čekáš? Pojďme připravit projekt dětské deky!

& nbsp;

Jak zjistit, kolik příze na dětskou přikrývku?

Můžete odhadnout množství příze, které budete potřebovat pro dětskou přikrývku, na základě vzoru projektu, který vytváříte. Zeptejte se sami sebe, jak velká je dětská deka a poznejte přízi a stehy, které vzor vyžaduje. Pamatujte na tento primární bod a můžete snadno předpokládat, kolik přízí budete potřebovat k dokončení dětské deky.

& nbsp;

Jakou přízi použijete pro vzor dětské deky?

Některé vzory dětských přikrývek budou vyžadovat silnější přízi. Pokud je to váš případ, budete potřebovat menší přízi, protože vyrábíte deku s většími stehy. Možná také používáte pro vzor jinou přízi s různou hmotností, takže upravte množství připravené příze.

Odhady yardů jsou založeny na standardním rozměru této hmotnosti příze. Pokud nepoužíváte lícovým žerzejem budete potřebovat více příze nebo naopak menší přízi, pokud použijete větší jehly.

& nbsp;

Kolik pletacích kusů bude potřeba k dokončení velikosti deky?

Pokud si nejste jisti, jak změřit metráží, které bude vaše deka potřebovat, můžete snadno spočítat jednotlivé části pletení podle velkého vzorníku podle vzoru. Ujistěte se, že používáte stejnou přízi a jehly a perte vzorek před měřením jeho rozměrů a rozchodu.

Chcete-li vypočítat, vynásobte metráží počet polí, která potřebujete, abyste zjistili svůj rozchod. Například pokud jste vyrobili vzorník 6 x 6 palců a dětská deka, kterou chcete udělat, je 36 x 36 palců, znamená to, že k výrobě deky potřebujete 6 řad po 6 čtvercích. Pokud vzorek použil 50 yardů příze, budete k dokončení projektu potřebovat 1 800 yardů.

& nbsp;

Kolik přadének potřebujete pro dětskou přikrývku?

Přadeny příze, které budete potřebovat, budou diktovány velikostí dětské deky, kterou vyrobíte. Například malá dětská deka může používat pouze jedno přadeno, zatímco větší velikosti budou vyžadovat až čtyři přadena. Pamatujte, že vzor může také používat konkrétní hmotnost příze, což může ovlivnit také množství příze, které budete potřebovat.

Řekněme, že přadeno o hmotnosti 3,5 unce má 220 yardů a dětská deka může trvat až 1 500 yardů příze. Budete si muset připravit až 7 přaden příze. Vždy je lepší mít něco navíc, takže se nebojte připravit více přízí.

& nbsp;

Jaké jsou velikosti dětské deky?

Nejlepší by bylo sledovat vzor dětské deky podle velikosti dětské deky. Je nemožné zmínit konkrétní rozměry a označit je jako standardní velikost dětské deky, protože musíte zvážit, zda deku háčkujete, pletete nebo šijete. Abychom vám poskytli pokyny pro odhad metráží příze, zde jsou některé běžné velikosti dětské deky:

Nejmenší dětská deka je roztomilá deka o rozměrech 10 x 10 až 12 x 12 palců. K dispozici jsou také přikrývky s rozměry 13 x 28 palců a bezpečnostní deky o rozměrech 14 x 17 palců. Níže jsou uvedeny hmotnosti příze, které vám pomohou s odhadem.

& nbsp;

Kolik yardů potřebuji pro dětskou deku?

Požadavky na metráže při výrobě přikrývky o rozměrech 36 x 36 palců se budou lišit pro každý hmotnost příze . Nezapomeňte upravit pomocí dvou tipů, které jsme diskutovali, a na základě velikosti dětské deky. Budete potřebovat 900 yardů objemné příze, zatímco česaná váha používá 1000 yardů.

Budete potřebovat přibližně 1100 yardů lehké příze, zatímco sportovní váha bude potřebovat o 100 yardů více. A konečně, váha příze pro základní přikrývku o rozměrech 36 x 36 palců může činit 1300 yardů. Pamatujte, že dětské přikrývky jsou menší, takže byste si mohli vystačit i s 625 až 875 yardy příze.

& nbsp;

Jaká je nejlepší příze pro dětskou deku?

Nejlepší hmotnost příze pro dětskou přikrývku je buď lehká (3), střední (4), nebo dokonce super objemná (6). Pokud jde o typ samotné příze, rozhodněte se pro něco měkkého a omyvatelného. Pamatujte, že příze bude pro dětskou přikrývku, takže by neměla dráždit pokožku vašeho dítěte, ale stále je možné ji prát na nepořádek.

Ideální příze pro dětské přikrývky by byly akrylové, bavlněné nebo jejich směsi. Někteří také preferují polyesterovou nebo dokonce alpakovou přízi.

& nbsp;

Závěr

Plánujete výrobu dětské deky? Pokud ano, doufáme, že tento článek o tom, jak moc příze pro dětskou přikrývku vás naučil triky pro odhad metráží nebo přadén. Obecně musíte znát velikost a vzor dětské deky, abyste mohli určit typ příze a stehů, které budete dělat.

Můžete také uplést vzorník a najít rozměry a měřítko projektu. Jakmile tyto dva tipy pochopíte, použijte odhady, které jsme zmínili pro každou hmotnost příze.