Kolik látky na polštář. Příručka pro snadné začátečníky

Vědět, kolik látky na polštář budete potřebovat, znamená určit různé velikosti polštářů. Bez ohledu na to, zda si polštář vyrábíte sami nebo hledáte na trhu, je důležité seznámit se s různými rozměry polštáře. Tento článek by vás měl vést nejen standardními polštáři, ale také jinými velikostmi.

Stále je však nutné klást důraz na to, jak přizpůsobit potřeby látky. Pamatujte, že existují různé polštáře, a budete muset přidělit nějakou látku, aby vyhovovala tomu, jaký polštář máte. Nejlepší by bylo, kdybyste zvážili i samotný typ látky.

Kolik látky budete potřebovat na polštář

Pamatujte, že existují různé velikosti polštářů, což znamená, že látka, kterou budete potřebovat pro každý polštář, se bude lišit. Nemluvě o tom, že možná budete muset provést určité úpravy rozměrů polštáře, v závislosti na značce nebo materiálech. Množství látky níže je to, co můžete očekávat pro každou typickou velikost polštáře na trhu, ale podle potřeby můžete vždy přidat nebo odečíst.

Standardní polštář do postele obvykle měří 20 x 26 palců a budete na něj potřebovat ⅝ yard látky. Naopak, polštáře královské a královské velikosti budou potřebovat alespoň dvůr látky. Polštář velikosti Queen o rozměrech 20 x 30 palců může mít jeden a dva metry látky, zatímco větší polštář velikosti King o rozměrech 20 x 36 palců může mít kromě celého dvora další ¼ yard látky.

A co menší polštáře? Typický čtvercový polštář, obvykle 12 x 12 palců, bude potřebovat ⅓ yard látky. Poté se můžete přizpůsobit, jak se polštář zvětší, kde 14 x 14 palců a 16 x 16 palců vyžaduje každý půl yardu a celý polštář by měl stačit na polštář 30 x 30 palců.

Některé další běžné čtvercové polštáře jsou 18 x 18 palců a 20 x 20 palců, které budou potřebovat need yard a ¾ yard látky.

Jak si vyrobit základní polštář

Krok # 1. Vystřihněte vzor

Můžete si také vyrobit vlastní základní polštář podle požadované velikosti a rozměrů. Začněte řezáním dvou kusů látky, ať už jsou to čtverce nebo obdélníky. Nezapomeňte přidělit půl palce velikosti pro příspěvek na švy po stranách.

Krok # 2. Šijte vložku na polštář

Položte kousky látky spolu s jejich pravou stranou dovnitř a zajistěte okraje pomocí špendlíků, kromě jednoho, abyste později polštář otočili pravou stranou ven. Potom můžete připnuté okraje sešít rovnými stehy ručně nebo pomocí šicího stroje. Otočte polštář naruby, dokud nejsou rohy vytlačeny.

Krok # 3. Vyplňte a zavřete

V tomto okamžiku budete muset ohnout zbývající okraj o půl palce, abyste vytvořili záhyb. Naplňte polštář vybranou výplní, abyste dosáhli požadované pevnosti a loftu, a jste hotovi. Nakonec otvor zašijte nebo přidejte otvor na zip, pokud budete později chtít upravit náplň.

Jak si vyrobit základní polštář

Krok # 1. Konstrukce

Stejně snadné je i šití polštáře na právě vyrobený polštář. Začněte změřením polštářové vložky a nakrájejte kus látky podle jejích rozměrů. Toto odložte na přední stranu polštáře.

Na zadní stranu polštáře vyřízněte dva kusy látky se stejnou šířkou jako polštář, ale s poloviční výškou. Musíte také přidělit dalších 5 palců látky pro švy a lemy. Poté můžete lemovat okraje každého zadního dílu, než otočíte jeden z nich tak, aby k vám směřovala špatná strana.

Krok # 2. Šití

Přehněte dvakrát horní okraj každého zadního dílu a sešijte jej těsně k vnitřní straně přeloženého okraje. Přichyťte zadní díly k přední části tak, aby se jejich lemované okraje překrývaly. Před vytočením polštáře pravou stranou ven z mezery překrývajících se zadních kusů sešijte všechny okraje.

Kdy vyměnit polštář

Při výměně polštáře je užitečné naučit se rozměry a potřeby látky každé velikosti polštáře. Můžete si koupit nebo si vyrobit vlastní, ale kdy byste si měli polštář opravdu vyměnit? Konkrétní časová osa se bude lišit pro každý typ polštáře a jeho každodenní opotřebení.

Proto zkontrolujte, zda je struktura polštáře stále pohodlná a podpůrná. Pokud výplň ztratila svůj tvar nebo si všimnete shlukování, je vhodný čas polštář vyměnit. Můžete také polštář složit a zjistit, zda si poté udrží svůj tvar.

Závěr

Ať už kupujete nebo vyrábíte polštář, musíte znát jeho rozměry. Každá velikost polštáře navíc vyžaduje, abyste se naučili, kolik látky na polštář budete potřebovat. Tímto způsobem skončíte s pohodlným polštářem a můžete rychle vyrobit nebo koupit náhradní díly pro pouzdro nebo podšívku.

Rychlá rekapitulace výše uvedeného průvodce používá ⅝-yard tkaninu pro polštáře standardní velikosti, jeden a ⅛ yard látky pro polštáře velikosti queen a jeden a ¼ yard látky pro polštáře velikosti king. Vezměte na vědomí výše uvedená měření polštářů, protože některé značky mohou mít určité odchylky od rozměrů. Vaše materiály na polštáře budou také vyžadovat určité úpravy látky, které budete potřebovat, abyste zajistili dokonalý povrch.