Kdy mohou batolata používat polštář? Nejprve si přečtěte!

Odpověď na to, kdy mohou batolata používat polštář, je ve věku kolem 18 měsíců. Pamatujte, že i když existují takzvané dětské polštáře, dítě ještě nemůže spát na polštář. Rodiče a pečovatelé nikdy nesmí nechat děti s polštáři bez dozoru.

Jakmile bude vašemu dítěti asi jeden a půl roku, můžete mu představit polštář. Tento věk je doporučením odborníků k prevenci syndromu SIDS nebo syndromu náhlé smrti kojence. Další informace o použití dětí a polštářů naleznete v tomto článku.

Kdy může batole použít polštář: Vše, co potřebujete vědět

Kdy mohou batolata používat polštář?

Jeden a půl roku starý

Nejbezpečnějším a doporučeným věkem pro batolata, který používá polštář, je věk jeden a půl roku. Používání polštářů nebo dokonce přikrývek, než dítě dosáhne jednoho roku, je kvůli riziku SIDS nebezpečné, proto si vždy pamatujte tento věk, než si takové věci vložíte do postele nebo postýlky. Riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců u kojenců a dokonce i syndromu náhlého nevysvětlitelného úmrtí batolat klesne poté, co se vašemu dítěti stane rok, ale stále je nejlepší se na to obávat a být opatrný.

Doporučení pediatra

Kromě jejich věku chcete zkontrolovat osobní rozvoj vašeho dítěte. Pamatujte, že každé batole se bude vyvíjet jedinečně a některým dětem se nemusí líbit mít v posteli nebo v postýlce polštáře a jiné předměty. Rovněž byste se měli poradit s jeho lékařem ohledně jeho doporučení ohledně používání polštářů.

Spací návyky

Přestože se jedná o věk, kdy batolata přecházejí z postýlky na postel s bezpečnostním zábradlím nebo matrací na podlaze, nemusí vždy zaručovat nutnost okamžitého použití polštáře. Pozorujte svého drobce během spánku a zeptejte se svého pediatra, zda je vaše dítě připraveno. Pamatujte, že vaše batole musí správně používat polštář jako opěrku hlavy a nesmí jej položit přes hlavu jako nebezpečí udušení.

Jak vybrat polštář pro batole?

Načasování není jedinou důležitou součástí při zavádění batolat do polštářů. Měli byste také zvážit velikost, materiál a pevnost polštáře.

Velikost

Nikdy nedávejte batolatu příliš velký nebo příliš malý polštář. Stejně jako při hledání správné velikosti obuvi se rozhodněte pro dostatečně velký polštář, aby si dítě mohlo podepřít hlavu a krk. Polštář pro batolata je výrazně menší a tenčí než váš standardní polštář pro dospělé, aby zajistil, že nepředstavuje riziko udušení.

Materiály

Kromě formy polštáře zkontrolujte také materiály, které používá, protože vaše dítě může být alergické na obal nebo vycpávku. Pokud ne, materiály mohou dráždit a způsobit astma nebo svědění kůže. Některé polštáře, na které byste se měli batolata dívat, jsou polštáře z peří a prachového peří, pohanka, mikrokuličky a dokonce i syntetická pěna a vlákna.

Polštáře plněné peřím a prachovým peřím mohou u některých dětí způsobovat alergie a syntetická pěna a vlákna mohou mít dráždivý zápach. A zatímco pohanka je přírodní materiál, malé kousky se mohou stát nebezpečím udušení, jako jsou mikrokuličky. Nakonec se rozhodněte pro měkký a prodyšný obal, díky kterému bude vaše dítě v chladu a pohodlí.

Zkontrolujte však jeho snadnou údržbu, takže můžete polštář pravidelně prát kvůli hygieně, protože děti mohou být špinavé. Vždy je užitečné použít polštář se snímatelným potahem, aby byl každý týden čistý a zabránil tvorbě skvrn a alergenů. Dále by mělo být odolné, aby udrželo náplň uvnitř, a nemělo by mít žádné ostré části, které by poranily dítě.

Pevnost

A konečně, nejlepší polštář pro batole je plochý a pevný. Zatímco polštáře, které používáme jako dospělí, jsou měkké a nadýchané, vašemu dítěti bude nejlépe prospívat pevný polštář s nízkým loftem. Nemělo by se to rychle utvořit, takže je méně pravděpodobné, že mu vaše dítě přiloží obličej a způsobí udušení.

Kde by měla batolata spát

Děti ve věku od jednoho do dvou let by měly bezpečně spát v dětské postýlce. Mělo by být také přijatelné přidat do postýlky bezpečnostní předměty, jako jsou malé přikrývky a vycpané hračky, zejména pod dohledem. Všechny věci a samotná postýlka by však neměly mít malé kousky, které by se mohly zlomit, nebo dokonce šňůry, na které vaše dítě dosáhne.

Pokud si všimnete, že vaše batole je aktivní horolezec, pamatujte na předměty, které může použít k vyvýšení. Matrace by také měla zůstat nízko, nebo se rozhodnout pro postýlku pro batolata s postranicí. Kromě toho je nejlepší umístit bránu ke dveřím místnosti, aby vaše batole nemuselo bloudit po domě.

Závěr

Polštáře mohou dětem poskytnout podporu a bezpečnost, ale musíte znát správné načasování úvodu. To znamená položit si otázku, kdy mohou batolata používat polštář, nebo hlavně, kdy může moje batole používat polštář? Zeptejte se svého pediatra na připravenost vašeho dítěte a dodržujte spánkové návyky vašeho batole.

Vhodná doba pro provádění těchto postupů je, když váš malý dosáhne roku a půl. Tímto způsobem jsou batolata vystavena nižšímu riziku syndromu náhlé smrti dítěte nebo syndromu náhlé nevysvětlené smrti. Pamatujte, že výrobci vyrábějí polštáře, díky nimž je spaní pohodlné a útulnější a nikdy nezpůsobí vašemu dítěti nebezpečí neklidu a udušení.