Kde mohu nejlépe prodat matraci?

Odpověď, kde mohu prodat svou matraci, vám dává dvě možnosti. Pro jednoho jej můžete prodat do své oblasti a pro další online pro širší přístup k zákazníkům. Také vás naučí základní úvahy, abyste zajistili, že úspěšně prodáte matraci bez problémů.

A pokud se chcete ujistit, že si lidé budou chtít koupit vaši použitou postel, mluvili jsme o několika tipech, aby byla lákavější koupit. Tak na co čekáš? Ještě se nezbavujte své postele, protože by vám mohla dát nějaké peníze navíc!

Kde můžete prodat matraci?

Místní oblast

Nejviditelnějším místem, kde můžete použitou matraci prodat, je vaše místní oblast. Nemusíte cestovat daleko, abyste našli potenciální kupce, ale musíte se seznámit s předpisy a zákony vašeho státu. Většina částí USA umožňuje další prodej použitých matrací, musíte však zkontrolovat, zda splňují požadavky na označování a zpracování ve vašem státě.

Vaše obec může mít také některá konkrétní nařízení, například že je postel profesionálně dezinfikována a při prodeji je označena jako používaná. Některé státy také zakazují prodej celé matrace a vy můžete prodávat pouze její součásti.

Jak prodat použitou matraci ve vaší oblasti

Po kontrole zákonů a požadavků na použitou matraci můžete naplánovat vše, abyste kontaktovali potenciální kupce. Připravte se na zodpovězení několika běžných otázek, které by se kupující mohli zeptat, a vězte, co ovlivňuje cenu použitého matrace. Chcete-li začít, chcete naplánovat, zda doručíte postel, protože prodáváte ve vaší oblasti, nebo chcete-li ji vyzvednout.

Poté uveďte značku, typ a materiály matrace, jak dlouho je vaše, jak se používá a případné problémy, jako jsou skvrny nebo slzy. Obecně získáte pouze 20% nebo 30% původní ceny. Nakonec distribuujte svou reklamu mezi přátele, rodinu nebo dokonce do obchodů, které často navštěvujete.

Online

Kromě prodeje matrace v místní oblasti oslovíte širší publikum, pokud ji inzerujete online. Stále musíte kontrolovat a dodržovat předpisy v daném státě a budete také aplikovat výše uvedené cenové a reklamní tipy. Internet je však obrovský a může být zdrcující najít, kde prodat matraci.

Jak prodat použitou matraci online

Můžete jej začít zveřejňovat na svém trhu sociálních médií a na platformách, jako je Craiglist. Téměř každý navštěvuje tyto prodejny a můžete získat potenciální kupce, pokud si vaše marketingová strategie získala pozornost. Můžete také vyzkoušet klasifikované reklamy nebo aplikace, které budou fungovat v USA.

Klíčem je využití tržiště, které lidé ve vašem okolí používají nejvíce. Tímto způsobem nebude přeprava komplikovaná a můžete se dokonce setkat. Buďte připraveni na potenciální dotazy a vytvořte ze svého seznamu co nejpřitažlivější cílové publikum.

Je nelegální prodávat postele?

Jak již bylo zmíněno dříve, prodej použitých matrací není nezákonný, prodejce však musí dodržovat zákony a předpisy stanovené jejich státem. Je také bezpečné předpokládat, že musíte být upřímní ke své reklamě a označit postel jako použitou, včetně jejích materiálů, pokud je prodáváte v rozporu. Před prodejem použité matrace prosím dodržujte doporučený dezinfekční postup.

A co maloobchodníci, kteří získávají materiály ze starých matrací? Při použití použitých materiálů, jako je výplň, k vytvoření nové postele, vyžadovaly některé státy hygienické předpisy a označení. Některé státy například používají barevně označenou značku při prodeji použitých matrací nebo jejich materiálů.

Červená značka obvykle znamená novou matraci s použitým materiálem, zatímco žlutá značka znamená, že je matrace dezinfikována. Tyto značky jsou však vyžadovány pro maloobchodníky, nikoli pro jednotlivce. Celkově se vždy poraďte s místním oddělením, abyste předešli problémům při prodeji matrace.

Berou obchody s matracemi matrace?

Většina obchodů se smíšeným zbožím nepřijímá matrace ze zdravotních a hygienických důvodů. Mohli byste však najít určité obchody, které by vaši použitou postel vzaly, pokud splňuje jejich hygienické požadavky. Bylo by to fér, protože většina obchodů nemá dostatek prostředků na čištění každé použité matrace, kterou dostanou.

Pokud vám nevadí darování, mělo by být snadné najít blízkou organizaci, která dary přijímá. Stačí jim zavolat a předem je požádat o další požadavky, abyste se vyhnuli potížím. Ale co když vaše matrace již není opakovaně použitelná?

Můžete vyhledat recyklační zařízení ve vašem okolí a některá si matraci dokonce vyzvednou doma. Některá města mají také recyklační programy, ale předpokládají, že velmi poškozené a znečištěné postele nemusí být přijaty. Pokud je to váš případ, zkontrolujte před sběrem odpadu na obrubníku pokyny ohledně komunálního sběrače odpadů.

Závěr

Pokud si myslíte, že je vaše struktura matrace stále použitelná a čištění by jí obnovilo její vzhled, nemusíte ji okamžitě vyhodit. Kde mohu prodat svou matraci, ptáte se? Můžete zkusit zveřejnit reklamy v místní oblasti nebo zkontrolovat online tržiště.

Chcete-li se však vyhnout problémům, chcete dodržovat předpisy a zákony stanovené vaší obcí. To může znamenat dodržování sanitačních pokynů, označení vaší matrace za použitou nebo její dekonstrukci, pokud vaše město neumožňuje prodej celé matrace.