K jaké barevné záclony se hodí žluté stěny? 2 jednoduché tipy!

Které barevné závěsy mají žluté stěny? To je otázka, kterou si mnoho lidí pokládá při zdobení svých domovů. Existuje tolik barev, ze kterých si můžete vybrat, a může být těžké přijít na to, co bude společně vypadat nejlépe.

& nbsp;

Tipy pro výběr barev záclon odpovídajících žlutým stěnám

Tip č. 1. Modrá, hite nebo krémová barva

Existuje mnoho barev, které dobře fungují se žlutými stěnami. Jedním z nejoblíbenějších je modrá, ale může být také hezké použít místo toho odstín bílé nebo krémově zbarvené závěsy a poté na gauč přidat nějaké zábavné kousky, například barevné polštáře. Existuje tolik způsobů, jak můžete zdobit svůj domov přidáním různých barev záclon.

Tip č. 2. Hnědá, oranžová a zelená

Některé další barvy, které budou dobře fungovat se žlutými stěnami, jsou hnědá, oranžová a zelená. Když se rozhodujete, jaké barevné závěsy umístit do domácí kanceláře nebo ložnice, může to být těžké rozhodnutí, protože pokud jde o tyto dvě místnosti, existuje tolik rozmanitosti.

& nbsp;

Jaká je nejlepší barva opony?

Žlutá je velmi šťastná barva, díky které se skvěle hodí do ložnice nebo obývacího pokoje. Také se chcete ujistit, že používáte závěsy s dostatečným množstvím látky, aby mohly zakrýt vaše okna a v případě potřeby přidat soukromí. Při rozhodování o tom, jaké barvy záclon budou nejlépe fungovat v kterékoli místnosti vašeho domova, je třeba myslet na to, jak velké je okno.

Pracujete s velkým oknem a potřebujete vejít do více než jednoho záclonového panelu? Pokud ano, pak jsou bílé závěsy pro vás ideální, protože je lze snadno použít jako zvýrazňující barvu.

& nbsp;

Jaké barevné závěsy jsou nejlepší pro žluté zdi?

Doporučuji používat jemné tlumené barvy, jako je béžová nebo světle fialová. Můžete také použít světlejší odstíny modré a zelené, pokud chcete vnést více přírodních prvků, aniž byste zašli příliš daleko s jasným odstínem.

Pokud máte rádi odvážnost žluté, ale chcete ji trochu ztlumit, potřebujete tuto barvu spárovat s jinými tmavšími barvami, které jsou buď neutrální, nebo dostatečně blízké. Díky tomu bude žlutý pop bez toho, aby byl příliš silný.

& nbsp;

Jak se starat o barevné závěsy?

Použití vysavače může pomoci odstranit veškeré nečistoty a částice z záclony . Doporučuje se také jejich mytí studenou vodou, aby zůstaly neporušené barvy, ale dávejte pozor, abyste je neumývali ve vroucí nebo horké vodě, protože to způsobí vyblednutí. Při praní jen oddělte své barevné ručníky a prostěradla od těchto kusů, aby se na ně barva neotírala.

Jaké jsou nejlepší závěsy?

Záclony mohou vytvořit nebo rozbít místnost a je důležité investovat do kvalitních, které vydrží dlouho. Když hledáte záclony, chcete najít ty, které vyhovují vašemu prostoru a zároveň se hodí k vašemu rozpočtu – různé druhy materiálů mohou mít výrazně odlišné ceny.

  • Nejlepší závěsy jsou ty, které vyhovuje vašemu prostoru a odpovídá vašemu rozpočtu.
  • Různé materiály budou stát odlišně, zkuste proto najít ten, který si můžete dovolit, ale který také vyhovuje místnosti a je kvalitní.
  • Zeptejte se přátel nebo rodiny, co doporučují také pro materiál, protože nic nepřekoná upřímný názor!

Různé typy záclon

  • Proužky: Obvykle jsou vyrobeny buď z textilu, nebo z polyesteru a poskytují filtrování světla a zároveň poskytují soukromí. Mohou být zavěšeny ze stropu na tyči a vytvořit tak určitý druh oddělení mezi dvěma místy ve vašem domě, například vchod do obývacího pokoje. Pokud chcete více světla, ale menší viditelnost, můžete je také zavěsit z horní části okna a nechat závěsy spadnout do stran.
  • Roman: Ty jsou tradičně zavěšeny na tyčích, které jsou připevněny po obou stranách vašich oken, nikoli přes ně jako čiré nebo závěsy. Vytvářejí určité soukromí, protože skrz ně nevidíte, ale poskytují více světla, protože jsou často vyrobeny z lehčího materiálu.
  • Závěsy: Často jsou zavěšeny přes okno z jedné strany na druhou. Můžete je použít k ochraně soukromí, protože je nevidíte, nebo najít ty, které mají mezi sebou čiré panely, takže nejsou tak těžké a poskytují více světla než tradiční závěsy.
  • Průchodka: Jedná se o samolepicí závěsy s otvory vyraženými v horní části. Dodají vašim oknám modernější vzhled, protože je rámují a poskytují soukromí, ale ne skrz ně tolik světla jako čiré.
  • Lemované závěsy: Umožní lepší ochranu soukromí i světla než jiné možnosti – najdete ty, které mají lesk a budou více odrážet světlo.
  • Kapesní Záclony : Jsou vyrobeny ze dvou panelů (jeden na zadní straně, druhý vpředu) se štěrbinami nebo kapsami umístěnými mezi nimi, aby je bylo možné po stranách shromáždit, aby bylo zajištěno lepší soukromí, ale přesto je při průchodu oddělte. li>

& nbsp;

Jak najít tu správnou oponu

Krok 1. Začněte se svými stěnami, pokud hledáte barvu, která bude ladit. Můžete si vybrat z barev, které jsou již ve vašem pokoji, nebo zvýraznit tučné barvy a namalovat je žlutě! To nevadí, pokud se navzájem doplňují.

Krok 2. Dále rozhodněte, jakou náladu má mít prostor. Například pokud chcete, aby to bylo živé a veselé pro školku nebo hernu, použijte světle žluté závěsy zdobené puntíky nebo geometrickými tvary.

Krok 3. Nakonec se ujistěte, že látka je něco, na co se budete každý den těšit – nikdo nechce ošklivé závěsy! Pěkná měkká bavlna bude skvěle ladit se žlutými stěnami a bílým lemem.

Pokud si nejste jisti, co dělat, na trhu je k dispozici spousta záclon, které budou ladit s vaší žlutou barvou stěny, jako je tento čokoládově hnědý žinylkový sametový závěs v zelené barvě od Pottery Barn Kids za 44,00 $