Je důležité vědět, jak velká je deka 50 x 60

Možná se divíte, jak velká je deka 50 x 60? Přikrývka o rozměrech 50×60 je zhruba 1,27 metru na 1,54 metru. Ve vztahu k člověku jde o velikost malého člověka, a to jak po délce, tak po šířce.

Lidé někdy mohou tuto přikrývku nazývat přikrývkou, protože je ideální pro přehoz přes gauč nebo postel.

Jaké jsou různé velikosti deky?

Na trhu existují různé velikosti přikrývek.

Obvykle existují standardní velikosti. Můžete očekávat, že tyto standardní velikosti najdete v obchodních domech a dalších velkých zařízeních. U malých podniků a domácích řemesel však může dojít k mírnému rozdílu v měření kvůli ručně vyráběné povaze produktů.

Výběr správné velikosti přikrývky se může jevit jako podřadný úkol. Správná přikrývka však může někdy přinést nejvýznamnější rozdíl v noci klidného spánku.

Níže jsou uvedeny některé další velikosti přikrývek a jejich použití.

  • 28 „x38“

Tato velikost deky je malá a kompaktní. Obvykle se používá pro kojence, protože pomáhá udržovat je v teple a pohodlí v noci. Protože jsou tyto přikrývky malé, lze je vzít s sebou i na výlety. Děti ocení, že mají ochrannou přikrývku, když jsou v kočárku na neznámém místě.

Kromě použití pro kojence mohou tuto velikost přikrývky používat také kočky a malí psi. Může být použit jako přikrývka pro domácí mazlíčky nebo jako přikrývka pro postel pro domácí mazlíčky. A konečně, další použití pro tuto velikost je jako vrhací nebo přízvuková deka na lehátka a postele.

  • 60 „x88“

Lidé s dvojitými postelemi budou z deky této velikosti těžit nejvíce. Dvoulůžkové matrace měří přibližně 38 „x74“.

Tuto přikrývku lze také použít jako vrhací nebo přízvukovou přikrývku na gauči nebo v plné velikosti postele.

  • 90 „x88“

Tato velikost deky je nejvhodnější pro postele velikosti Queen. Jedná se o postele o rozměrech přibližně 60 „x80“. Jsou jen o pár palců menší než největší velikost postele, královská velikost.

Na rozdíl od prvních dvou přikrývek je tento poměrně velký. Pod dekou této velikosti může pohodlně spát více než jedna osoba. Je ideální pro sdílení s blízkými.

  • 108 „x88“

Tato velikost deky funguje nejlépe pro postele velikosti King. Jsou dostatečně široké a dlouhé, aby pokryly dva nebo více lidí spících na posteli o rozměrech 78 „x80“.

Proč je důležité vědět, jak velká je deka 50 x 60?

Jak již bylo zmíněno dříve, deka o rozměrech 50×60 je perfektní velikosti pro přikrývku s hodem nebo přízvukem. Pokud to je to, co hledáte, pak už nehledejte! Toto je perfektní deka pro vás.

Tato deka navíc není jen pro estetiku. Má také praktické funkce. Stejně jako všechny přikrývky vás zahřeje na posteli nebo na gauči, když sedíte a díváte se na film. Pomáhá také vytvářet uvolněnou a útulnou atmosféru v jakékoli části vašeho domova.

Jak se staráte o přikrývku 50×60?

Než se zeptáte, ano, deky je třeba vyprat. Protože je používáte každou noc, hromadí se v nich spousta mrtvých buněk a nečistot. Je nesmírně nutné udržovat jejich čistotu, aby nedocházelo k podráždění nebo nemocem, a podporovat osobní hygienu.

Péče o deku je velmi snadná. Zde je několik tipů, které vám pomohou udržet přikrývku ve špičkové formě.

  • Pravidelně perte

Obecně se doporučuje, aby se deky perly jednou za dva týdny, stejně jako vaše prostěradla. Je to proto, že přikrývky přicházejí do styku s pokožkou a jsou náchylné k hromadění prachu a nečistot.

Většinu přikrývek lze prát v pračce. Chcete-li být v bezpečí, zkontrolujte na štítku konkrétní pokyny pro péči.

  • Chraňte před přímým slunečním zářením

Sluneční světlo je přírodní bělící prostředek. Dlouhodobé vystavení ostrému slunečnímu světlu nakonec způsobí na vaší dece skvrny a změnu barvy. Chraňte jej před přímým slunečním zářením, aby nedošlo k nežádoucímu vyblednutí.

  • Očistěte si přikrývku

Některé přikrývky vyžadují kartáčování, aby byla vlákna čistá a měkká. Díky tomu je vaše deka silnější. To se obvykle vztahuje na přikrývky z vlny.

Chcete-li přikrýt deku, položte ji naplocho na čistý a hladký povrch. Kartáčujte kartáčem s měkkými štětinami, aby nedošlo k rozepnutí vazby. Pomocí dlouhých pohybů zametejte deku podél delší strany.

  • Uchovávejte na chladném a tmavém místě

Pokud dečku nepoužíváte, uložte ji na místo, kde na ni nebude mít přímé sluneční světlo. Zajistěte, aby byl prostor také chladný. Teplo a přímé sluneční světlo způsobí, že vlákna vaší deky v průběhu času vyblednou.

Pokud jsou dlouhodobě skladovány a jsou trochu tuhé, můžete je na dvě minuty dát do sušičky s nastavením studeného vzduchu. To pomůže změkčit látku pro použití.

<

Pokud si stále nejste jisti, jak velká je deka 50 x 60, vraťte se zpět ke klíčovým bodům uvedeným výše. Můžete snadno porovnat každou velikost deky a najít tu nejlepší pro vás. Pokud hledáte něco, co by mohlo fungovat jako další designový prvek a současně poskytnout teplo a pohodu, pak je tou nejlepší volbou získat deku 50×60.