Jaký typ paměťové pěnové matrace je nejlepší

Tento článek odpoví, jaký typ matrace z paměťové pěny je nejlepší porovnáním čtyř typů. Poté porovnáme tloušťku, hustotu a pevnost paměťové pěny. Na konci tohoto čtení byste měli mít tu nejlepší matraci z paměťové pěny.

Doporučujeme také vědět, která matrace je nejlepší na spaní. Pomohlo by vám to přečíst si tento samostatný článek, protože zjistíte, zda je postel z paměťové pěny kompatibilní s vaší spací polohou nebo typem postavy. K výběru nejlepšího typu paměťové pěny můžete použít také uvedené úvahy.

Jaká je nejlepší paměťová pěnová matrace?

Nejlepší typ paměťové pěny se bude u každého člověka lišit. Proto by místo zmínky o konkrétním typu nebo modelu matrace z paměťové pěny bylo nejlepší je od sebe odlišit.

Tradiční paměťová pěna

Tradiční matrace z paměťové pěny je nejběžnějším typem. Jedná se o typ polyuretanové pěny, která je ve srovnání s jinými pěnami pozoruhodně viskoelastická. Tradiční matrace z paměťové pěny je ideální pro lidi, kteří trpí bolestmi těla, protože dobře reaguje na tělo a uvolní tlak.

Pěna s otevřenými buňkami

Tradiční paměťová pěna je vynikající pro uvolnění tlaku, ale její struktura neumožňuje dobré proudění vzduchu. Proto možná budete chtít matraci z paměťové pěny s otevřenými buňkami, protože její vnitřní kapsy umožňují lepší větrání. Některé paměťové pěny s otevřenými buňkami však také ztrácejí svou hustotu, což znamená, že ti, kteří potřebují pevnější postel, se nebudou cítit podporováni tímto typem paměťové pěny.

Gelová paměťová pěna

Pokud si chcete zachovat pevnost paměťové pěny, ale zároveň chcete dobrou regulaci teploty, můžete se rozhodnout pro gelovou matraci z paměťové pěny. Výrobci smíchají pěnu s gelem, přidají gelové perličky nebo dokonce zahrnou gelovou vrstvu na matraci z paměťové pěny, protože tento materiál podporuje lepší odvod tepla. Budete -li teplo odebírat z těla, budete spát pohodlněji.

Hybridní paměťová pěna

Dalším typem matrace z paměťové pěny je hybridní postel. Místo použití paměťové pěny pro celou matraci používá výrobce cívkovou vrstvu pro podpůrnou vrstvu a paměťovou pěnu u komfortní vrstvy. Tento typ postele je ideální pro lidi, kteří chtějí mít pružnost a prodyšnost matrace z vnitřního pružiny, ale měli by prospěch z rysů konturování z paměťové pěny.

Jaká pevnost matrace z paměťové pěny je nejlepší?

Nejlepší pevnost paměťové pěny se bude lišit podle vaší spánkové polohy a typu postavy. Chcete -li vědět více, zde je kompletní průvodce výběrem tuhosti matrace.

Soft

Možná byste se chtěli vyhnout matraci z měkké paměťové pěny, protože nenabízí podporu. V důsledku toho se ponoříte příliš hluboko a zničíte zarovnání páteře, když spíte. Matraci z měkké paměťové pěny však lze kombinovat se spolehlivou podpůrnou vrstvou, která nahradí strukturu matrace.

Středně měkký

Pokud chcete polstrovanou matraci, aniž byste se příliš propadali, nejlepší pevnost paměťové pěny je středně měkká. Tuto paměťovou pěnu najdete také v horní vrstvě postelí, ale lidem, kteří potřebují vyšší úroveň podpory, by možná bylo lepší něco tvrdšího.

Středně pevná

Vždy si můžete pořídit středně pevnou matraci z paměťové pěny, pokud si nejste jisti, jakou úroveň pevnosti získat. Tento materiál je mezi pohodlím a podporou. To je také nejběžnější úroveň pevnosti paměťové pěny.

Firma

Někteří lidé, například těžcí jedinci nebo ti, kteří spí na břiše, musí používat pevnou matraci z paměťové pěny. Tato úroveň pevnosti neposkytuje žádné odpružení, ale je to fantastické pro zmíněné jedince, protože si udrží tuhou spací pozici s tuhou postelí.

Jaká hustota paměťové pěnové matrace je nejlepší?

Nízké

Matrace z paměťové pěny s nízkou hustotou je levná, ale není ideální, protože nebude tak odolná. Nízká hustota znamená, že postel při výrobě také používá méně pěny. Tato levná matrace však může pro hosty znamenat vynikající přistýlku.

Střední

Matrace z paměťové pěny se střední hustotou by byla nejlepší, protože má kratší životnost než ta s nízkou hustotou. Tato pěna také nabízí správnou pevnost, protože není příliš měkká ani tuhá.

Vysoká

Matrace z paměťové pěny s vysokou hustotou by byla vynikající pro lidi, kteří chtějí velmi pevnou matraci. Jeho cena je také rozumná, protože bude trvat dlouho.

Jaká tloušťka paměťové pěnové matrace je nejlepší?

Nejlepší tloušťka matrace z paměťové pěny by byla kdekoli od 10 do 14 palců, aby bylo zaručeno pohodlí, podpora a trvanlivost. Volba konkrétní tloušťky bude samozřejmě záviset na vašich osobních preferencích a potřebách. Pamatujte, že tenká matrace se bude cítit pevnější než silná matrace.

Pokud chcete podrobněji porozumět tloušťce matrace, zde je, jak silná by měla matrace být.

Existují různé kvality paměťové pěny?

Matrace z paměťové pěny mají různé vlastnosti, protože se liší typem, pevností, hustotou a tloušťkou. Musíte také vzít v úvahu spolehlivost značky. Vysoce kvalitní paměťové pěny by měly vydržet dlouho před poklesem, zatímco levnější a nekvalitní paměťové pěny mohou ztratit kompresi již po několika letech.

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali, jaký typ matrace z paměťové pěny je nejlepší, bude to záviset na vašich prioritních funkcích. Například tradiční paměťová pěna nabízí konturování, ale můžete chtít otevřenou buňku pro lepší prodyšnost. Pokud ale nechcete ztratit hustotu, gelová lůžka z paměťové pěny také chladí.

Pokud toužíte po pružnosti vnitřního jara, můžete se také rozhodnout pro hybridní postel z paměťové pěny. A z těchto typů zjistěte pro vás ideální pevnost, hustotu a tloušťku.