Jakou velikost řezat látku na polštářové formuláře. Přečti si tohle

Pokud vás zajímá, jakou velikost řezat látku pro polštářové formy, bude to také záviset na typu polštáře. Můžete se spojit s tím, že tvary polštářů mají zlepšit celkovou povrchovou úpravu polštáře. Také známé jako vložky do polštářů, přidání polštářové formy způsobí, že jakýkoli polštář bude vypadat plnější a útulnější.

Polštářovou formu si můžete vyrobit doma, ale bude zásadní, abyste věděli, kolik látky budete potřebovat. To vám pomůže předvídat materiály a také předcházet problémům s měřením. Koneckonců, forma polštáře musí být pro polštář perfektně vhodná, aby bylo dosaženo nejlepšího výsledku.

Jakou velikost látky uříznout na polštářové formuláře

Vložky do polštářů nebo polštáře jsou zásadním doplňkem vašich polštářů, protože vypadají baculatěji a útulněji. Dobrou zprávou je, že si je můžete ušít sami, abyste měli úplnou kontrolu nad jejich přizpůsobením. Musíte však být obeznámeni s velikostí látky pro každý typ polštářové formy, která vám pomůže s plánováním.

Jak měřit látku pro polštářové formy

Níže jsou uvedeny velikosti, které můžete očekávat pro každý typ polštářové formy. Pomocí těchto rozměrů přidáte palec materiálu a přídavek na švy podle svých představ. Například pokud forma polštáře měří 30 x 30 palců, budete potřebovat látku o jednu velikost větší, která je 31 x 31 palců, a poté přidat příspěvek na šev, obvykle půl palce.

Standardní velikosti polštářů

Pomocí podváděcího listu níže pro standardní velikosti polštářových forem budete měřit látku podle diskutovaných pokynů. Jakmile budete mít příspěvek na látku, odpovídajícím způsobem nastříháte kousky látky a poté jejich špatné strany sepnete. Šijte všude kolem nich, jednu stranu nechejte otevřenou pro plnění požadovanou výplní a pak ji uzavřete.

A to je vše! Právě jste pro svůj polštář vyrobili nejlépe padnoucí polštář. Je však nutné zdůraznit důsledné sledování měření. Kromě toho je nejlepší zkontrolovat polštář, zda odpovídá standardním velikostem.

Formáty čtvercového polštáře

Čtvercové nebo euro polštářové formy obvykle měří 30 x 30 palců, ale menší odrůdy jsou 26 x 26 palců, 18 x 18 palců a 16 x 16 palců. V závislosti na velikosti polštáře, který máte, přidejte jednu velikost nahoru a přidělte švový příspěvek na šití. Pamatujte, že tyto rozměry se mohou u různých výrobců také lišit, proto byste si měli polštář předem změřit.

Obdélníkové tvary polštářů

Obdélníkové tvary polštářů se liší velikostí od 20 do 36 palců, 20 x 26 palců a 14 x 36 palců. Některé značky mají dokonce polštáře o rozměrech 12 x 24 palců a 12 x 16 palců. Při šití látky pro tyto velikosti nezapomeňte na dříve diskutované rozdělení materiálu.

Kulaté a zesílené polštáře

Pokud jde o válcové a zaoblené tvary polštářů, rozměry se budou mírně lišit. Kulaté polštářové formy obvykle měří 20 palců v průměru s 4palcovým klínem. K dispozici jsou také kulaté polštářové formy o průměru 14 palců s 3,5palcovým klínem.

Na druhou stranu, formy polštářů na polštářky přicházejí v rozměrech 10 x 27 palců, 8 x 30 palců a 6 x 16 palců. Řezání látky pro tyto polštářové formy je také podobné jako u předchozích typů. Nezapomeňte přidat další materiál pro švy a přidat velikost pro šití.

Jak najít správnou velikost polštáře

Nalezení správné velikosti polštářové formy k použití je poměrně snadné, dokonce i když ji vyrobíte, je stejně jednoduché, jakmile zjistíte potřebné množství látky. Na základě dříve diskutovaných tipů již víte, že vložka by měla být o palec větší než potah polštáře. Stále však existují určité variace tohoto pravidla.

Velikost potahu polštáře

Například malé polštáře s rozměry 14 x 14 palců nebo menší mohou používat polštářovou vložku se stejnou velikostí jako potah. Výsledek tak bude pohodlný. Kromě toho bude velikost ovlivňovat také náplň, kterou použijete pro polštářovou formu.

Při řezání látky pro polštářovou formu mějte na paměti tyto pokyny.

Plnicí materiál

Například použití vložky o palec větší než obal je užitečné, pokud je vaše náplň formuláře polyfill. Můžete však upravit velikost vložky o dva nebo tři palce větší než obal, pokud máte nádivku péřovou nebo dolů. Nezapomeňte, že použití polštářové formy má zlepšit půdorys polštáře a tyto materiály budou vyžadovat větší velikosti vložky.

Závěr

Vypadá váš polštář plochý a nudný? Určete, jakou velikost chcete u tvarů polštářů uříznout, a vytvořte si vložku sami. Pomocí diskutovaného podváděcího listu zkontrolujete velikost polštáře a nakrájíte kusy látky s ohledem na další materiály.

Co to znamená, je kontrola velikosti polštáře a přidání jedné velikosti pro látku. Nezapomeňte přidělit příspěvek na švy a řezat kusy látky podle tvaru polštářové formy. Měli byste však také změřit formu polštáře, pokud váš výrobce použil jiný rozměr než standardní.

Jste stále zmateni dimenzováním? Nezapomeňte si pořídit polštář o palec větší než potah na polštář. Můžete také přidat dva až tři palce do velikosti, pokud používáte nádivku jako peří a peří.