Jaké jsou rozměry polštáře standardní velikosti

Pokud vás zajímá, jaké jsou rozměry polštáře standardní velikosti, je to 20 x 26 palců. To se samozřejmě může u jednotlivých značek lišit a pro takzvaný standardní polštář můžete najít další míry. Je užitečné tyto rozměry znát, protože je můžete použít k výrobě dalších polštářů, například polštářů se závažím.

Tento článek vás také provede dalšími měřeními pro polštáře krále, královny a těla. Nezapomeňte, že je důležité vědět, jakou velikost polštáře potřebujete, nejen typ. Tímto způsobem můžete zajistit maximální pohodlí a podporu pro nejlepší spánek.

Jak velký je polštář standardní velikosti

Než cokoli jiného, ​​nezapomeňte, že různí výrobci budou mít také různé velikosti svých standardních polštářů. Můžete však předpokládat, že polštář se standardní velikostí obvykle měří 20 x 26 palců. Ve srovnání s jinými velikostmi, které si přečtete později, je polštář standardní velikosti pro většinu pražců docela ideální.

Ti, kteří se v noci hodně pohybují, možná budou muset najít větší polštář, protože byste mohli nakonec sklouznout ze standardního polštáře. Ti, kteří se ráno probudili ze svého polštáře, by měli zvážit jiné velikosti nebo přidat další polštář na podporu své krční oblasti, aby se zabránilo bolesti těla. Standardní polštář by přesto měl pohodlně pojmout všechny polohy spánku ze zadní, boční a břišní strany na světlé straně.

Další užitečnou vlastností těchto rozměrů je, že nebude vyžadovat velký prostor v posteli. V posteli queen size můžete mít dokonce dva polštáře standardní velikosti a stále máte dostatek místa pro sebe. Uvědomte si však, že některé standardní velikosti polštářů od jiných společností mohou mít menší rozdíly ve velikosti.

Jak velký je polštář velikosti King

Naše polštáře jsou nezbytné pro zajištění pohodlí a podpory při spánku. Na správné velikosti však záleží a každý člověk může vyžadovat kromě standardní velikosti i jiné typy polštářů. Větší, možná největší velikost polštáře, král, je vynikající volbou pro pražce, které hodně házejí a obracejí se v posteli.

Tímto způsobem nebudou riskovat, že během spánku sklouznou z polštáře a odchýlí se od ideální polohy páteře. King size polštáře mohou být velké až 20 x 36 palců, v závislosti na značce. Kvůli těmto rozměrům je můžete použít nejen pro podporu krční páteře, ale také mohou dosáhnout bederní oblasti.

Jak můžete předpokládat, nevýhodou královského polštáře je, že bude vyžadovat místo v posteli. Mohlo by být příliš těsné mít dva z nich v posteli velikosti queen. Neměli byste však mít problém umístit ji do celé postele.

Jak velký je polštář velikosti Queen

Pokud je polštář velikosti King pro vás příliš velký, můžete se rozhodnout pro něco menšího, ale rozsáhlejšího než polštář standardní velikosti. Polštář velikosti Queen obvykle měří 20 x 30 palců, ale někteří výrobci se mohou mírně lišit. Přesto je to dobrá velikost pro lidi, kteří se pohybují v posteli, aniž by obětovali příliš mnoho místa na postel pro samotný polštář.

Polštář velikosti Queen by se měl perfektně hodit na většinu postelí a neměli byste očekávat žádné problémy s jeho montáží i do dvoulůžka. Celkově je polštář královské velikosti spravedlivým zvážením pro ty, kteří by mohli sklouznout z polštáře standardní velikosti. Můžete také zvážit jeho použití jako dalšího podpůrného polštáře vedle hlavních polštářů standardní velikosti, které používáte.

Jak velký je polštář na tělo

Kromě tradičních polštářů je univerzálním polštářem, který doplní vaši noční rutinu, polštář na tělo. Má mnoho použití a může dokonce nabídnout odlehčení tlaku v různých částech těla. Na trhu existuje mnoho tvarů a velikostí polštářů na tělo, ale běžný obdélníkový je přibližně 20 x 54 palců.

Tělové polštáře mohou poskytnout podporu celého těla a pomoci postranním pražcům udržovat ideální neutrální páteř během spánku. Pamatujte, že dokonalá poloha pro spaní je na zádech, ale ostatní lidé budou mít větší užitek, pokud budou na své straně. Je však nutné zdůraznit správnou polohu těla při bočním spánku, aby se předešlo bolesti těla.

Polštář king size můžete použít také jako polštář na tělo kvůli jeho rozměrům. Některé oblasti těla však mohou vyžadovat určitou velikost a tvar, který mohou poskytnout pouze polštáře. Pokud je to váš případ, rozhodněte se místo toho pro vás ten pravý polštář.

Závěr

Nikdy nepřehlédněte polštáře, které používáte každý den, protože hrají významnou roli ve vašem zdraví a pohodlí. Seznamte se s velikostmi, jako je například znalost rozměrů polštáře standardní velikosti. Nejběžnější je polštář standardní velikosti a obvykle měří 20 x 26 palců.

Tato velikost vyhovuje všem polohám na spaní, ale ti, kteří se hodně pohybují v noci, potřebují něco většího, aby je udrželi ve správné pozici. Královský polštář je rozumná úvaha, ale můžete jít s největší velikostí krále. Můžete se také hodit na polštář na tělo, pokud potřebujete podporu celého těla.

Celkově najít správný polštář také znamená zkontrolovat, zda je velikost ideální pro vaše potřeby. Kromě toho však nikdy nezapomeňte vzít v úvahu velikost postele, abyste měli stále dostatek místa.