Jaká velikost matrace se hodí na denní postel? Průvodce nejlepší velikostí

Odpověď na to, jak velká matrace se hodí k denní posteli, je dvojče. Nezapomeňte, že tyto rozměry postelí jsou ideální pro samostatné pražce, malé pokoje a dokonce i na cestování. Není proto divu, že tato velikost je dokonalým lehátkem.

Futon můžete také přeměnit na denní postel, ale mějte na paměti, že se jedná o různé typy matrací. Koneckonců, futony mají samostatné čelo, zatímco futony dont. Pokračujte ve čtení níže a dozvíte se více o lehátkách.

Jakou velikost matrace byste měli používat pro Daybed?

Lze říci, že lehátka jsou dvoulůžkové matrace, protože je můžete použít jako gauč a postel. Tato velikost však znamená, že nemůžete použít žádnou matraci. Místo toho je ideální matrací, která se stane pohovkou, velikost twin, která je 75 palců dlouhá a 38 palců široká.

Tyto rozměry umožňují dokonce vyzdobit obývací pokoj s více lehátky. Ale co futony? Jak již bylo zmíněno dříve, futony nejsou synonymem pro lehátka, ale používáte je stejným způsobem.

Futon vs daybed

Skládáním se futon promění v gauč, zatímco lehátko používá čelo zvlášť. V žádném případě vám žádné pravidlo nebrání v tom, abyste jako lehátko používali matrace jiných velikostí, pokud chcete něco většího než dvojče. K dispozici je dokonce kolečková matrace o velikosti lůžka o velikosti dvojčete, ale její podepření z ní dělá královskou postel.

Obě matrace jsou univerzální pro použití ve dne i v noci, ale futony jsou tenčí a lehátka jsou o něco vyšší. Rovněž nebudou vyžadovat speciální ložní prádlo, ale některé značky mohou mít specifický typ matrace s odlišnými vlastnostmi. Některé přehozy na lehátka mají dokonce rohy v rozích, aby se nepropustil pokrývka.

Jaký je nejlepší druh matrace pro lehátko?

Velikost a pevnost

Pro pohovku máte mnoho možností matrace a ta nejlepší bude záviset na uživateli a dostupném prostoru. Nejběžnější velikost je dvojče, ale jako pohovku můžete použít dvojité XL, plné nebo dokonce královské a královské postele. Ale pokud jde o pevnost, vyberte středně tvrdý model, protože má správnou rovnováhu pro podporu během lenošení a pohodlí během spánku.

Podpora a styl

Také byste měli zvážit typ podpory vaší matrace. Vyberte si mezi lamelovým systémem a systémem pružinových článků, podle toho, co vám při používání zajistí ideální stabilitu. A konečně, celkový styl postele je něco, co byste nikdy neměli přehlédnout.

Nezapomeňte, že jej budete dávat do obývacího pokoje, takže by měl odpovídat tématu, aniž byste obětovali funkčnost. Některé typické designy pro denní postele zahrnují mise, sáně a viktoriánské. Poté vyberte ložní prádlo, které odpovídá velikosti a stylu matrace.

Můžete si položit běžnou matraci na lehátko?

V jistém smyslu můžete použít jakoukoli matraci s pohovkou, pokud je její velikost vhodná k přeměně na gauč. Můžete dokonce upravit záhon s panely, pokud je batolata používají, nebo si zábal z ratanu, pokud ho umístíte venku. Ale zatímco lehátka vypadají jako pohovky, jsou hlubší a k jejich vyplnění budete potřebovat nějaké polštáře.

Můžete použít matraci z paměťové pěny na lehátku? Pokud jsou lamely od sebe menší než tři palce, můžete tento materiál použít na své denní posteli. Nepoužívejte však paměťovou pěnu, pokud je vaše denní postel spojovací pružinou, protože nebude poskytovat ideální podporu, aby se zabránilo ochabnutí.

Jak vaše denní postel vypadá jako gauč?

Svou denní postel můžete rychle udělat méně matrací a pohovkou s příslušenstvím. Zahrnují sukně, polštáře, polštáře a přikrývky, které zakrývají vzhled postele. Přehoďte ložní sukni přes matraci a přidejte různé polštáře a přikrývky, aby byla méně hluboká a rozsáhlá.

Také jej chcete umístit na místo, které bude vypadat přirozeně. Může to být před televizí nebo za konferenčním stolkem. Klíčem je umístit jej tak, jak byste seděli na gauči nebo na pohovce.

Jaká je šířka lehátka?

Vzhledem k rozmanitosti velikostí se lehátka pohybují od 38 palců do 54 palců široká. Mají také různé výšky od 9 do 14 palců s rámy 22 až 28 palců. Přesto můžete rychle odlišit pohovku od ostatních matrací, protože má tři strany napodobující gauč.

Jak hluboká je postel? Znovu to záleží na samotné velikosti, ale lehátka jsou hlubší než standardní pohovky. Lehátka jsou obvykle 18 až 22 palců hluboká, zatímco dvojitá postel je již 38 palců hluboká. Chcete-li tomu čelit, přidejte polštáře na zadní straně rámu.

Potřebujete krabicovou pružinu pro svou postel? Lehátka obvykle používají základovou pružinu, takže přidání pružiny může způsobit, že bude kombinace příliš těžká. Díky tomu sedací souprava sedíte výše na rám, než je nutné.

Závěr

Chcete, aby váš obývací pokoj okořenil víceúčelové lehátko? Pak byste měli vědět, jaké velikosti matrace se hodí na denní postel! Můžete použít libovolnou velikost, kterou chcete, ale nejběžnější je dvojče.

Poté nezapomeňte přidat nějaké doplňky, aby matrace vypadala spíše jako gauč. Nakonec zvažte jeho umístění v místnosti a vyztužte rám dalšími polštáři, abyste zabránili hloubce. Mělo by být snadné vyzdobit váš pokoj pohovkou a mít při spánku něco univerzálního.