Jaká velikost je polštář na tělo? Nejlepší kompletní průvodce

Pokud vás zajímá, jakou velikost má polštář na tělo, bude to záviset na typu polštáře. Pamatujte, že existují různé způsoby použití polštářů na těle, což znamená, že se budou lišit také jejich vzory a tvary. Tělové polštáře se mohou pohybovat od typického dlouhého až po jedinečné tvary písmen.

Bude užitečné seznámit se s různými velikostmi polštářů na těle, abyste si mohli vybrat tu nejlepší pro vás. Možná už sledujete konkrétní typ polštáře, ale musíte také zvážit, zda jeho velikost doplňuje váš typ těla. Další informace o rozměrech polštáře na těle se dozvíte zde.

Jaké jsou velikosti tělových polštářů?

Vzhledem k různým způsobům použití tělových polštářů u tohoto polštáře nemůžete očekávat žádnou definitivní formu. Různé tvary polštářů na tělo mohou mít také různé velikosti, v závislosti na výrobci a materiálu. Můžete však očekávat standardní rozměry pro každý obrázek.

Klasické obdélníkové polštáře na tělo

Například typický polštář na tělo je dlouhý a rozsáhlý, obvykle měří 20 palců a 76 palců. Některé značky mají dokonce královský polštář s podobným rozměrem, ale také vysoký 8 palců. A co ostatní typy polštářů na tělo?

Polštáře na tělo ve tvaru C, U, L a J

Dalším známým polštářem na tělo je varianta ve tvaru písmene C, která měří 28 palců na šířku, 57 palců na délku a 7 palců na výšku. Na druhou stranu můžete očekávat, že polštáře na tělo ve tvaru U budou mít rozměr 27 palců široký, 55 palců dlouhý a 6 palců vysoký. A konečně, polštář ve tvaru písmene L je 14 palců široký, 54 palců dlouhý a 5 palců vysoký, zatímco protějšek ve tvaru J je široký 28 palců, 63 palců dlouhý a 7 palců vysoký.

Typy polštářů na tělo

Obdélníkové

Nejběžnějším typem polštáře na tělo je obdélníková a rovná varianta. Tyto polštáře poskytují podporu celého těla, protože mají velkou velikost, aby dosáhly na vaši hlavu, krk, záda, koleno a nohy. To však může být také nevýhoda, pokud máte na posteli omezený prostor.

Pokud jde o materiály, klasické polštáře na těle používají polyvlákna a paměťovou pěnu. Můžete však také najít jiné materiály, které odpovídají každému typu pražce. Například ti, kteří chtějí něco pevného, ​​mohou použít pohankové trupy, zatímco pražci, kteří dávají přednost mazlení s měkkým polštářem, si mohou vybrat výrobky z prachového peří.

Ve tvaru písmene U

Dalším oblíbeným mezi pražci je polštář na tělo ve tvaru písmene U. Jedinečný tvar znamená, že získáte dva rovné polštáře s křivkou. Polštář na tělo ve tvaru písmene U bude také potřebovat místo v posteli, ale uvolnění tlaku a pohodlí, které poskytuje, může stát za kompromis.

Z tohoto tvaru mají největší užitek zejména těhotné ženy. Tento polštář mohou používat, když spí na boku, a křivka jim také podepře hlavu a krk. Většina tělních polštářů na trhu je dokonce tvarovatelná a můžete je libovolně otočit, aby vyhovovaly vašim potřebám.

Ve tvaru C

Kromě polštářů na tělo ve tvaru U je dalším zakřiveným typem, který by se vám mohl líbit, varianty ve tvaru C. Jsou dobrou alternativou pro ty, kteří mají v posteli omezený prostor, a tyto polštáře můžete také složit podle požadované podpory. Při sezení se můžete dokonce opřít o polštáře ve tvaru písmene C.

Pokud jde o spánek, můžete stále dosáhnout podpory hlavy a ramen pomocí polštáře ve tvaru písmene C. S tímto polštářem můžete v závislosti na velikosti a způsobu jeho umístění také zmírnit tlak v oblasti kyčle a kolen. Pokud ne, můžete jej použít ke zvýšení určité oblasti těla.

Ve tvaru písmene L

Tělový polštář, který lze snadno umístit mezi kolena a nohy, je typu L. Tím udržujete boky na vynikající úrovni, abyste zabránili odchylkám v poloze spánku. Rovněž zabrání bolesti dolní části zad, protože boky se příliš neroztahují.

Kromě podpory kolen můžete stále používat polštář ve tvaru písmene L jako polštář pro udržení neutrální páteře. Použijte jej k podpoře hlavy a krku, abyste předešli také bolesti krku. Některé varianty na trhu mají dokonce velikost, kde je jedna strana delší.

Tvar J

Pokud chcete něco křivějšího než polštář ve tvaru písmene L, zvažte polštář na tělo ve tvaru písmene J. Můžete jej použít k zajištění pohodlí celého těla nebo k cílení na konkrétní část těla, jako je krk nebo hlava. I když existují polštáře ve tvaru písmene L s nestejnou délkou, tento rozměr je častější u polštářů ve tvaru písmene J.

Můžete také použít polštář ve tvaru písmene J k uvolnění tlaku na boky a kolena kvůli křivce. Někteří výrobci dokonce mají tento typ polštáře jako polštář pro kojící podporu, který můžete také použít k podpoře hrbolku a zad dítěte. A protože je menší než polštář ve tvaru písmene U, nepůsobí rušivě na vašeho partnera.

Závěr

Kromě polštářů, na které položíme hlavu, musíte také zvážit získání polštáře na tělo, který bude doprovázet vaše noci. Jakou velikost má ale polštář na tělo? Existují různé varianty tohoto šikovného polštáře a velikost bude záviset na tvaru.

Typický obdélníkový typ měří 20 palců široký a 76 palců dlouhý, zatímco další oblíbený polštář ve tvaru písmene U měří 27 palců široký a 55 palců dlouhý. Můžete očekávat, že rozměry se u jiných polštářů na těle budou lišit, například u variant C, L a J. Samotný výrobce může mít úplně jinou velikost.