Jaká velikost je dětská deka? Průvodce nejlepší velikostí

Odpověď na otázku, jak velká je dětská deka, závisí na typu deky. Pamatujte, že existují různé typy dětských přikrývek, od zavinovacích přikrývek až po přikrývky do postýlky. Tento článek vás seznámí s rozměry těchto přikrývek a pomůže vám tak lépe se připravit na nákup nebo výrobu dětské deky.

Termín < span style = "font-weight: 400"> dětská deka může být příliš široká na to, aby určila velikost produktu. Koneckonců, i přijímací a zavinovací přikrývky jsou také považovány za dětské přikrývky. Liší se však použitím a ergo velikostí.

& nbsp;

Jak velká je dětská deka?

Pokud si nejste jisti, jakou velikost má dětská deka, může se pohybovat od 18 do 18 palců až po 40 x 60 palců < span style = "font-weight: 400">. Pamatujte, že termín dětská deka se týká přijímání přikrývek, zavinovaček, přikrývek do postýlky a víceúčelových přikrývek. Protože existují různé dětské přikrývky, jejich velikosti se také budou lišit, aby se doplnilo jejich zamýšlené použití.

& nbsp;

Příjem přikrývek a zavinovaček

Nejmenší dětská deka je přijímací deka kolem 18 x 18 palců do 36 o 36 palců. Na druhou stranu zavinovačka měří obvykle 40 x 40 palců nebo dokonce 48 x 48 palců, aby se pohodlně < a href = "https://www.healthychildren.org/English/ages-stages/baby/diapers-clothing/Pages/Swaddling-Is-it-Safe.aspx"> omotejte své dítě

. A co dětské přikrývky pro starší děti?

& nbsp;

Přikrývky do dětských postýlek a víceúčelové přikrývky

Rodiče mají obvykle pro starší děti přikrývky do postýlky a víceúčelové přikrývky. Tyto přikrývky mají různá použití od ošetřování, přebalování a dokonce i pro rychlé vyčištění vašeho dítěte. Přikrývka do postýlky má rozměry 40 x 60 palců, zatímco víceúčelové přikrývky jsou 30 x 30 palců až 40 x 40 palců, protože nemají standardní velikosti.

& nbsp;

Typy dětských přikrývek

Různé druhy dětských přikrývek přijímají přikrývky, zavinovačky, přikrývky do postýlky a víceúčelové přikrývky. Diskutované rozměry jsou to, co na trhu obvykle můžete očekávat, ale některé značky mohou nabízet varianty velikostí. Abyste lépe porozuměli jejich dimenzování, musíte vědět, jak se používá každý typ dětské deky.

& nbsp;

Přijímací deka

přijímací přikrývka přijímá novorozence, aby se po narození cítila bezpečně a v teple od samotného jména. Na trhu existují různé velikosti od 18 do 18 palců, 36 x 36 palců a dokonce 30 x 40 palců. Někteří dokonce používají zavinovací přikrývku na zavinování, ale obvykle je menší a vhodná pro novorozence.

& nbsp;

Zavinovačka

Plenka je praktický způsob, jak uklidnit své dítě zabalením do deky. Zavinovací deky mohou měřit od 40 do 40 palců do 48 x 48 palců, aby se pohodlně vešly každému dítěti. Chcete mít dostatek materiálu, aby bylo zavinování snadné a pohodlné.

& nbsp;

Přikrývka do postýlky

Je třeba zdůraznit, že betlémy by neměly mít žádné přikrývky, pokud je vaše dítě do jednoho roku . Batoľata však obvykle používají obdélníkovou přikrývku o rozměrech 40 x 60 palců, aby byla teplá. Přikrývka do postýlky je typ dětské přikrývky, ale je vhodná pro batolata.

& nbsp;

Víceúčelová deka

Víceúčelová deka se dodává v různých velikostech, ale nejběžnější měří 30 x 30 palců až 40 x 40 palců. Tato velikost je užitečná při čištění dítěte, ošetřovatelského potahu, jako povrchu pro hraní nebo přebalování, nebo dokonce jako stín pro vaše dítě, když je v kočárku slunečno. Tato deka se může stát také bezpečnostní přikrývkou, jak vaše dítě roste.

& nbsp;

Co je to dobrá velikost za háčkovanou dětskou deku?

Které rozměry by byly nejlepší pro háčkovanou dětskou přikrývku? První deku, kterou vaše dítě použije, je přijímací deka, takže můžete vytvořit háčkovaný projekt o rozměrech 30 x 30 palců. Šířku můžete také upravit na 34 palců, pokud chcete, aby byl povrch obdélníkový.

Pokud chcete háčkovat přijímací přikrývku, připravte si dvě nebo tři 5-uncové kuličky příze. Ale pokud chcete, můžete také háčkovat preemie, protože je menší na 26 x 34 palcích. Připravte stejný počet přaden příze a poté podle toho upravte podle těsnosti vašeho háčkování.

& nbsp;

Jaká je dobrá velikost pro pletenou dětskou deku?

Běžnější je pletení láskyplné nebo bezpečnostní deky. Může to být kolem 10 x 10 palců nebo 12 x 12 palců, protože to nemá pokrýt vaše dítě. Pletená láskyplná deka je také dostatečně malá, aby nepředstavovala riziko udušení.

& nbsp;

Pletení a háčkování deky

Někteří lidé považují háčkování za pohodlnější při výrobě deky. Je to také rychlejší metoda, protože háčkování používá jeden háček, zatímco pletení používá pár jehel. Oba jsou však relaxační praktiky, které můžete vyzkoušet, a umožňují vám vytvořit osobnější dětskou deku.

& nbsp;

Jaká je velikost deky pro batolata?

Můžete očekávat, že deka pro batolata bude větší než ta, kterou dítě potřebuje. Pokud máte v plánu háčkování jednoho z nich, připravte si čtyři kuličky z příze o hmotnosti 5 uncí a vytvořte přikrývku o rozměrech 36 x 44 palců. Protože pro batolata neexistují žádné standardní velikosti, můžete je vždy zvětšit nebo zmenšit tak, aby vyhovovaly vašemu dítěti.

& nbsp;

Závěr

Plánujete háčkování nebo pletení dětské deky? Pokud si nejste jisti, jakou velikost má dětská deka, můžete si vyrobit menší přijímací deku nebo něco rozsáhlejšího, jako je víceúčelová. Nejmenší dětská deka má pouze 18 x 18 palců, ale některé deky mohou měřit až 40 x 60 palců.

Pochopením různých typů dětských přikrývek můžete očekávat, jakou velikost by měli mít k plnění svých účelů.

& nbsp;