Jaká velikost je deka na kolo? Užitečný průvodce pro nováčky

Pokud vás zajímá, jak velká je deka, typická velikost je mezi 36×48 palce. To však není jediná odpověď.

Pokud vyrábíte přikrývku pro invalidní vozík nebo dům s pečovatelskou službou, pak se měření budou trochu lišit.

Lap přikrývky jsou dobrým společníkem během zimní sezóny, a proto je pro vás a pohodlí vašeho milovaného člověka důležité mít správnou velikost.

Je třeba vzít v úvahu i jiné věci než velikost přikrývky, například tvar, metodu, kterou použijete a jak dlouho bude její dokončení trvat.

Přečtěte si tento článek a dozvíte se více!

Jakou velikost by měla mít deka na kolo?

Lap deky, jak název napovídá, jsou navrženy tak, aby zakryly něčí klín nebo nohy. Jsou to útulné deky, pod kterými se můžete mazlit během chladných nocí.

Vzhledem k tomu, že pokrývá pouze oblast klína, je tato deka obvykle menší než přikrývky, i když styl a velikost se mohou lišit.

Některé přikrývky jsou vyrobeny pro konkrétní účel. To znamená, že mají různá měření a velikosti přizpůsobené potřebám dané osoby.

  • Typická deka na kolo

Typické lap deky jsou obvykle vyrobeny pro pohodlí téměř každého. Tato přikrývka má obvykle velikost 36 x 48 palců.

Jsou obvykle silné, aby nositeli dodaly více tepla.

Tato deka nemá žádné konkrétní požadavky ani specifikace. Jak název napovídá, jedná se o typický nebo normální typ lapové deky.

  • Přikrývka na kolečkové křeslo

Lap přikrývky pro invalidní vozík mají konkrétnější rozměry a úvahy, které musíte mít na paměti.

Přikrývka musí být dostatečně silná, aby poskytovala teplo, ale ne natolik, aby bránila pohybu nositele. Také musí být dostatečně velká, aby zakryla jejich nohy, a přesto ne dostatečně dlouhá, aby se zachytila ​​o kola.

Perfektní velikost deky na kolečkové křeslo je obvykle 34 x 44 palců. Velikost a délku můžete upravit, jak uznáte za vhodné.

  • Přikrývka do pečovatelského domu

Při výrobě lap deky pro osobu v pečovatelském domě je důležité zvážit, kdo ji bude používat a jak. Pro uživatele invalidních vozíků je velikost 34 x 44 palců dobrá velikost.

Pokud je určena pro použití v posteli, je pro začátek vynikajícím přikrývkou o rozměrech 50×60 nebo 60×70.

Mějte také na paměti, že pečovatelské domy umývají vše ve vysokých teplotách. Musíte použít látku, která by to vydržela.

Jaký je dokonalý tvar deky na klíně?

Existuje několik velikostí pro lap deky. Věděli jste, že se také liší tvarem?

Většina přikrývek je čtvercová nebo obdélníková, ale mohou být také kulaté nebo nepravidelné. Existují dokonce i přikrývky ve tvaru trojúhelníku!

Jde o to, že neexistují žádná pravidla, pokud jde o výrobu přikrývek. Ne ve stylu, velikosti, látce a samozřejmě ve tvaru.

Vše závisí na osobních preferencích výrobce a potřebách uživatele.

Měli byste plést nebo háčkovat dečku na klíně?

Při výrobě lap deky je důležité zvážit, zda budete plést nebo háčkovat. Liší se od sebe navzájem.

Nejde o to, co je nadřazenější, ale více se opírá o to, s jakou metodou jste zkušenější nebo spokojenější.

Pletení je snadné se naučit a uchopit, protože vyžaduje pouze dva stehy, pletený a obruba. Děje se to přesunutím stehů z jehly do druhé a pak zpět.

Háčkování však vyžaduje háček a přízi. Chcete-li háčkovat, musíte vytvořit řádky s jedním živým stehem, což znamená, že bude snazší vypořádat se s chybami.

Může být ideální háčkovat při výrobě lap deky, protože máte co do činění s tužší a jemnější látkou.

Háčkování je také lepší volbou pro ty, kteří se bojí dělat chyby, chtějí vyzkoušet svou kreativitu a upřednostňují rychlejší projekty.

Kolik času potrvá na dokončení deky na kolo?

To, jak dlouho to bude trvat, závisí na velikosti, vzoru, metodě, kterou jste přikrývku použili, a na tom, kolik hodin denně jste ochotni se projektu věnovat.

Pletení deky na kolo může trvat až několik dní, dokonce týdnů. Pokud jste zvolili složitý vzor, ​​jeho dokončení by trvalo déle.

Háčkování zabere méně času než pletení. Jednoduchý design může trvat celý den, ale záleží na vaší úrovni dovedností a na tom, kolik hodin hodláte háčkovat.

Je těžké přesně říci, jak dlouho potrvá deka na kolo, ale se správnou trpělivostí a dobrým nasazením ji bezpochyby dokončíte v preferovaném termínu!

<

Pokud jde o otázku, jak velká je deka na kolo, existují různé odpovědi. Záleží na tom, pro co a pro koho je deka určena.

Můžete se řídit standardními a doporučenými velikostmi, ale není na škodu upravit si je podle svých představ. Důvěřujte svým vnitřnostem jako umělec a tvůrce!