Jak znovu polstrovat polštář na gauči: Snadný 5stupňový průvodce

Po nějaké době vaše polštáře na pohovce zestárnou a opotřebovávají se, takže je musíte změnit, je třeba vědět, jak polstrovat polštář na gauči.

Opětovné polštářování na gauči

Podstatou polstrování polštářů na gauči je odstranění starého potahu a jeho výměna za nový, takže nemusíte v Itálii kupovat úplně nový polštář, pokud dojde k poškození. Rovněž prodlužuje životnost domácího dekorace a dodává mu svěží vzhled.

Krok 1: Oddělte polštář a obal

Pokud je odnímatelný potah polštáře, jeho sejmutí by nebylo tak náročné, jako když tomu tak není. Budete muset rozepnout nebo otevřít a opatrně odstranit polštář. Starou látku můžete buď znovu použít, nebo se jí zbavit.

Pokud však neexistuje způsob, jak oddělit pouzdro od vložek, budete muset vytvořit otvor na látce silou. Budete potřebovat rozrývač švů, abyste odstranili stehy na krytu a odhalili nádivku uvnitř.

Krok 2: Zkontrolujte poškození vložek

Pokud je polštářová forma vyrobena z pěnové výplně nebo má určitý tvar, zkontrolujte povrchy, hrany a rohy, zda neobsahují deformace a trhliny. Pokud existují, proveďte měření k sešití nebo vyplnění oblastí, které je třeba opravit.

Na druhou stranu, pokud je vaše polštářová výplň volná a tvarovatelná, rozhodněte se sami, zda potřebujete zvýšit objem nebo ne. To záleží na tom, zda na povrchu polštáře pociťujete podivné prohlubně a zda se chmýří.

Krok 3: Získejte rozměry a tvar polstrování

Chcete-li zjistit, kolik látky byste potřebovali, musíte získat rozměry vašeho předmětu pro opětovné čalounění. Pokud má standardní tvar, změřte délku a šířku, ale pokud je nepravidelný, nejprve jej vyhledejte na papíře.

Krok 4: Začněte sešít přední a zadní stranu dohromady

Odstřihněte látku na přední a zadní stranu nového krytu podle rozměrů nebo vzoru v předchozím kroku, nezapomeňte však ponechat pár centimetrů navíc pro přídavek na šev.

Zarovnejte obě strany, přitiskněte je k sobě a začněte šit. Určete náplně, které budete používat. Pokud máte pěnové polstrování, našijte pouze tři okraje, abyste ponechali otvor pro vložku. Pokud však používáte tvarovatelnou nádivku, nechte otevřenou jen několik centimetrů.

Krok 5: Zavřete kryty

Po vložení náplně zbývá jen zakrýt otvor. Tentokrát budete muset pouzdro pouze ručně sešít, abyste uzavřeli zbývající stranu nebo otevřeli okraj. Poté jste úspěšně polstrovali polštář gauče.

Tipy, jak polstrovat gaučový polštář

Chcete-li dosáhnout lepších výsledků, je zde několik kroků, které od vás nejsou požadovány, ale je velmi doporučeno je dodržovat. Jsou obecné a lze je použít na mnoho projektů, nejen na reupholstering.

Před zahájením praní a žehlení látek

Bude to vyžadovat další práci, pokud zpozorujete na svém polštáři špinavé skvrny, takže by bylo lepší jej předem umýt. Pokud byste navíc látku nežehlili, zvrásněné povrchy by vypadaly neupraveně a způsobovaly chyby v měření.

Zúžte rohy polštáře

V rozích polštářů, zejména pro ostré hrany, by dodatečná tkanina pro přídavek švu způsobovala nežádoucí výčnělky. To je pravděpodobnější, pokud používáte čalounickou látku. Řešením tohoto problému je zužování rohů.

Průvodce výběrem polštáře Perfect Couch

Pokud jsou vaše polštáře příliš opotřebované na opětovné polstrování, je čas si pořídit nový. Při výběru dokonalého polštáře na gauč byste měli mít na paměti několik zásad:

Tip 1: Při položení polštářů na gauč přejděte na symetrické uspořádání

Když pracujete s různými látkami, může to vypadat přeplněně a neuspořádaně. Symetrické uspořádání může pomoci vaší pohovce vypadat čistě a naleštěně.

Tip 2: Vyberte jednu paletu barev

Vaše uspořádání polštářů bude vypadat nejkrásněji, pokud zvolíte soudržnou paletu barev. Vyberte si polštáře stejných odstínů nebo několik doplňkových odstínů.

Tip 3: Použijte přímý tisk, jeden obyčejný tisk a jeden vytížený tisk

Při tisku pomocí polštářů je základním principem použití tisku. Pokud hledáte polštáře na gauči s různými velikostmi, rozsáhlejší nebo aktivní výtisky vypadají nejlépe na obřích polštářích nebo polštářích vpředu a uprostřed. Tyto polštáře obvykle nastavují tón místnosti. Menší jsou pro obyčejný nebo přímý tisk.

Tip 4: Nepřehánějte

Gaučové polštáře nejsou jen estetikou; Výrobci také chtějí doplnit své čalouněné polštáře. Počet polštářů na gauči by měl záviset na velikosti pohovky. Zajistěte správnou rovnováhu a nepřekračujte hranice.

Závěrečné myšlenky na to, jak polstrovat gaučový polštář

Vědět, jak polstrovat polštář na gauči, vám může ušetřit britské výdaje a dokonce i námahu. Pokud si najmete profesionální službu, budete muset utratit peníze, když jste to mohli udělat sami, a ušetřit další peníze.