Jak změkčit matraci z paměťové pěny 4 způsoby

Pokud chcete vědět, jak změkčit matraci z paměťové pěny, naučíme vás čtyři užitečné techniky, jak uspět! Není příjemné se přizpůsobovat nové posteli, zvláště pokud je její paměťová pěna. Nové výrobky bývají pevné a nepohodlné, ale jakmile se buňky otevřou, budete vystaveni jedinečnému zážitku ze spánku.

Stejně jako jiné pevné matrace je možné změkčit postel z paměťové pěny. A skvělá zpráva je, že bude mít dokonalou rovnováhu mezi měkkým a tvrdým, takže vám neunikne správná podpora. Před praktikováním těchto technik je však stále nutné důkladně si přečíst indikace štítku.

Jak udělat měkčí matraci z paměťové pěny

Po otevření

To, co chcete po získání své nové postele z paměťové pěny udělat, je používat ji nepřetržitě po dobu nejméně jednoho měsíce. Využití a teplo vašeho těla by mělo povzbudit buňky paměťové pěny k otevření, aby se matrace uvolnila a zjemnila. To je také příležitost, abyste si zvykli na svou novou postel.

Pamatujte, že je normální, že se nová paměťová pěna cítí tuhá a nevyhovující. Při každodenním používání jej vystavíte teplu a tlaku a také pomáháte posteli jedinečně se přizpůsobit vašemu tělu. Po 30 dnech nebo v závislosti na doporučení výrobce byste si měli všimnout, že matrace je příjemnější a pěna se stabilizuje, aniž by se cítila příliš měkká.

Stále dosáhnete správné pevnosti pro podporu, ale postel bude měkká kolem ramen a boků kvůli tvarovatelnosti materiálů. Toto období můžete také použít ke kontrole, zda matrace nedosahuje dobrých výsledků nebo není vadná. Postupem času byste neměli pociťovat žádnou bolest nebo nepohodlí.

Vniknutí

Když už mluvíme o nových matracích z paměťové pěny, pravděpodobně jste obeznámeni s pojmem „vloupání“. Toto je zásadní praxe nebo období, které má vaše nová pěnová postel podstoupit, aby splnila své sliby. K tomu přispívá měsíční používání matrace, ale můžete na matraci také přímo tlačit.

Zvykněte si každý den rolovat, lhát nebo vyvíjet tlak na matraci po dobu 10 minut až půl hodiny. Opět to uvolní materiál a vaše tělesné teplo způsobí, že pevná matrace bude měkčí. Nepotřebujete však soustředit tlak stáním nebo skákáním na paměťové pěně, protože by to mohlo vést ke ztrátě záruky nebo deformaci postele.

Jaké další akce můžete udělat, abyste vyvinuli jemný tlak a rozbili paměťovou pěnu? Pomocí rukou zatlačte nebo masírujte povrch matrace, aby se vlákna uvolnila. Můžete si také pokleknout na postel, pokud existují oblasti, které měknou příliš dlouho.

Použití nadace

Nyní, když vaše postel prochází obdobím vloupání, další techniky, které můžete udělat, aby vám pomohly změkčit, zahrnují základ a samotnou místnost. U jednoho zkontrolujte, jaký typ základny nebo rámu používáte pro postel. Paměťová pěna je nejlepší s lamelovým roštem, aby se cítila měkčí ve srovnání s použitím pevného kovového základu.

Dřevěný základ s lamelami asi tři palce od sebe je ideální pro dosažení měkkého pocitu bez obětování podpory nebo příliš hlubokého potopení. Bonusy navíc zajišťují dostatečné proudění vzduchu k matraci, aby vám v noci nebylo horko. Ale když už mluvíme o horkém, je to další faktor, který stojí za to využít, pokud se vaše paměťová pěna cítí ztuhlá.

Zahřívání místnosti

Paměťová pěna je materiál, který velmi dobře reaguje na teplotu, což mu umožňuje přizpůsobit se každému uživateli jedinečněji. Věděli jste ale, že umístění matrace z paměťové pěny někde na teplotu 72 ° F ji také zjemní? Kromě využití tělesného tepla zvyšte teplotu v místnosti, aby se plně rozšířila.

Nemusíte jej přímo vystavovat teplu, protože by se pěna mohla poškodit, ale její umístění v teplé místnosti urychlí proces změkčení. Provedení těchto čtyř postupů by mělo vaši postel během chvilky pohodlnější, ale vždy zkontrolujte doporučení výrobce a štítek produktu. Klíčem je dát vaší posteli nějaký čas na roztažení a uvolnění.

Má být paměťová pěna tvrdá?

Stejně jako většina materiálů matrací není paměťová pěna omezena pevností. V závislosti na produktu, který máte, najdete pevné, středně pevné a dokonce měkké odrůdy. Existuje však důvod, proč je vhodné vloupat nové lůžko z paměťové pěny a nechat ho expandovat.

Stlačením v krabici změníte strukturu postele a musíte ji nechat alespoň po dobu 24 hodin větrat. Tím se rozptýlí chemické pachy nebo dokončí odplyňování a umožní se otevření buněk paměťové pěny. Matraci můžete použít během těchto 24 hodin, ale stojí za to počkat, až se postel uvolní a změkne, aby se dosáhlo ideálního pohodlí a podpory.

Závěr

Je vaše nová postel příliš tuhá? Pak jste pravděpodobně zvědaví, jak změkčit matraci z paměťové pěny. Máte na výběr ze čtyř technik, jako je nepřetržité používání, rozbití, vložení do roštu a zahřátí místnosti. Všechny tyto postupy indukují tlak a teplo, aby povzbudily materiál k bezpečnému uvolnění a změkčení.