Jak zjistit, zda má vaše matrace nejlepší formu

Pokud chcete vědět, jak zjistit, zda má vaše matrace plísně, probereme, jak můžete používat své smysly. Mluvíme přesně o vašich zrakových a čichových smyslech. Musíte vědět, zda má vaše matrace růst plísní, abyste předešli podráždění a alergiím, takže nikdy nezanedbávejte takové kontroly.

Vždy jsme hovořili o důležitosti udržování matrace v suchu. Vlhkost a vlhkost jsou bohužel někdy přehlíženy a mohou vést k růstu plísní. V případě podezření můžete udělat následující:

Jak zjistit, zda má vaše matrace plísně a na jaká rizika je třeba dávat pozor

Pohled

I když pouhé oko houby snadno nevidí, plíseň se vyznačuje vizuálními znaky. Nejlepší způsob, jak zkontrolovat růst plísní na posteli, je vidět na ní černé skvrny. Společné prostory, kde jsou přítomny, jsou ty, které se dotýkají základu nebo země.

Postupem času se mohou rozšířit po celé posteli. Tento konkrétní vzhled pochází z plísní a je obecně přítomen na povrchu ve srovnání s plísní. Naopak růst plísní je hlubší, ale na povrchu je vidět fuzzy bílá nebo černá vrstva.

Když se pokusíte tyto výrůstky setřít, skvrny od plísní se snáze odstraní než plísně. Plíseň je však častější než plíseň a majitelé domů zaměňují všechny vícebarevné skvrny nebo výrůstky v matracích jako plísně. Jakmile uvidíte tyto vizuální příznaky, následující test potvrdí vaše podezření na plísně pomocí vašeho čichu.

Vůně

Už jsme vás naučili, jak řešit vaši postel, pokud páchne zatuchle. Bohužel právě tento zápach je výmluvnou známkou růstu plísní. Všimli jste si někdy, že vlhké oblasti mají tendenci cítit zatuchlý zápach?

Pokud má vaše matrace stejný zápach, musíte zkontrolovat vícebarevné skvrny od teček nebo chuchvalců. Plísňové matrace páchnou zatuchle, protože spóry plísní. Vůně je často první věc, kterou si všimnete více než výrůstky, protože je ještě nevidíte a jsou mikroskopické.

V průběhu času může být vůně intenzivnější, když jste okamžitě neriešili růst plísní. Užitečným tipem, který si musíte pamatovat, je, že i když je místnost páchnoucí zatuchlá, měli byste matraci také vyčistit. Tímto způsobem můžete zajistit, že zabráníte šíření spór v místnosti.

Další známky plesnivé matrace

Kromě samotné matrace prosím zkontrolujte celkovou pohodu. Můžete si všimnout, že se v poslední době cítíte více přetížený, nebo se u vás projevují příznaky chřipky, jako je bolest v krku a bolest hlavy. Spory přispívají ke zdravotním problémům, takže není divu, že při používání plesnivé matrace často onemocníte.

Je bezpečné spát na plesnivé matraci?

Nedoporučujeme spát na plesnivé matraci z různých důvodů týkajících se vašeho zdraví a wellness. Abyste se vyhnuli plísním, nemusíte mít stávající zdravotní podmínky, a je nejlepší opravit matraci nebo si pořídit novou místo toho, abyste spali na něčem s houbami. Za prvé může růst plísní dráždit dýchací potíže.

Spory mohou přispívat k alergiím a astmatu. I když si myslíte, že jste zdravý jedinec, všimnete si dýchacích potíží a dýchavičnosti se u vás objeví pokaždé, když si lehnete do postele. A nejen to, ale v poslední době také vidíte vyrážky?

Kontaktní vyrážka je dalším příznakem spánku na plesnivé matraci. Bude to dokonce nejhorší, pokud máte stávající stav kůže, jako je ekzém. Nakonec expozice plísním může oslabit váš imunitní systém a zvýšit náchylnost k nemocem.

Jaký typ matrace odolává plísni?

Doporučujeme udržovat matraci čistou a suchou, abyste zabránili růstu plísní a plísní. Měli byste také pravidelně provzdušňovat venku za slunečného dne, abyste zajistili, že uvnitř není vlhkost. Je ještě lepší, že každý týden vysáváte postel, abyste zabránili hromadění na povrchu.

Ale pokud chcete konkrétní typ matrace, který je odolný vůči plísním, některé materiály, jako je vlna a přírodní latex, jsou vynikající volbou. Pokud jste našli postel, která používá pogumované kokosové vlákno, bude také odolnější vůči růstu plísní než jiné materiály. Stále však pečlivě udržujte postel, protože prevence je snadná, ale účinná při prevenci rizika plísní a plísní.

Je vaše matrace ohrožena plísněmi?

Růst plísní je možný u vašich typických matrací, jako je pružina a paměťová pěna. Pamatujte, že pokud má vaše matrace vlhkost, která se usazuje a nevyschne, budou se houby dařit. Užitečným postupem, jak zabránit vlhkosti a podpořit sucho, je položit postel na něco, co zajišťuje cirkulaci vzduchu pod ní.

Můžete také udržovat vlhkost místnosti a občas otevřít okna, abyste zajistili dobré větrání. Pokud byste ale svou pěnovou matraci namočili, vlhkost mohla proniknout hluboko do vrstev. Proto je zásadní, abyste postel po celou dobu sušili, a dokonce i pomocí fénové sušičky k cílení na některá místa.

Závěr

Plíseň a plíseň v posteli by měly být řešeny co nejdříve. Ale víte, jak zjistit, zda má vaše matrace plísně? Na závěr tohoto článku jsou fuzzy růst a tmavé skvrny vizuálními známkami hub v posteli.

Rovněž si všimnete zatuchlého pachu a celkového pocitu nepohodlí při vdechování a kontaktu se spórami. Matraci proto vždy udržujte suchou a čistou, abyste zabránili tvorbě plísní.