Jak získat zatuchlý pach z matrace nejlepším způsobem

Ti, kteří se chtějí naučit, jak z matrace zapáchat, by si měli prohlédnout tohoto tříkrokového průvodce. K obnovení svěžesti postelí nepotřebujete žádné speciální vybavení ani chemikálie. Promluvte si také o tom, co tento nepříjemný zápach způsobuje, abyste matraci zabránili v jejím vývoji.

Nezapomeňte, že je stále důležité zkontrolovat značku matrace před prováděním jakékoli údržby. Vaše postel možná používá konkrétní materiály, které nebudou dobře fungovat s některými běžnými čisticími postupy. Takže bez dalších okolků, pojďme dostat ten funky zápach z postele!

Jak si doma zatuchnout z matrace

Krok # 1. Suché

Prvním krokem k deodorizaci vaší zatuchlé matrace a možná proto, že to tak vůbec voní, je to, že potřebujete více schnout. Vlhké nebo dokonce vlhké lůžko nebude dobře vonět a může dokonce podpořit růst plísní. Chcete jej správně vysušit větráním venku a nechat na něm pracovat vzduch a slunce.

Abyste zajistili odpařování vlhkosti, sejměte veškeré příslušenství a potahy na matraci a umístěte je venku. Můžete dokonce jen otevřít okno, aby se dovnitř dostal vzduch, a zapnout ventilátor, který umožní cirkulaci uvnitř. Ujistěte se, že také otočíte postel a usušíte druhou stranu.

Pravidelné provzdušňování postele je také užitečným způsobem, jak udržet její svěžest a dezinfikovat ji. Ale co když je vlhké nebo vlhké počasí? Můžete si vytápět pokoj nebo použít fén, abyste matraci vysušili na rozumnou vzdálenost.

Krok # 2. Vakuum

Jakmile je vaše matrace důkladně suchá, dalším krokem je vysát povrch. Plíseň často způsobuje zatuchlý zápach a můžete jej na povrchu odstranit vysavačem. Zabrání také návratu hub, ale nezapomeňte vyprázdnit vakuum venku, aby se spóry nedostaly z postele.

Kromě plísní odstraní vysávání matrace také veškeré usazeniny na povrchu, které mohou způsobit zápach. Zkuste pomocí čalounického nástavce dosáhnout všech oblastí matrace, včetně štěrbin, k důkladnému vyčištění postele. Další užitečnou technikou je vakuování po částech v kruhovém pohybu.

Krok # 3. Zachovat

Posledním krokem je ošetření matrace, abyste ji důkladně zbavili zápachu. Pro tuto metodu můžete použít běžné domácí potřeby, jako je ocet a jedlá soda. Jsou také dostatečně bezpečné pro postele, takže se nemusíte obávat poškození materiálů.

Začněte prosím octem a použijte k nastříkání celé matrace. Nemusíte mít postel úplně promočenou, ale jen tak, aby pokryla celý povrch. Nechte matraci uschnout na vzduchu a poté z jedné strany posypte jedlou sodu.

Před vysáváním prášku a stejným postupem na další stranu nechte postel celou noc. Obě tyto složky osvěží vaši matraci a eliminují zatuchlý zápach. Nakonec nechte postel venku a nechte práci dokončit na slunci.

Proč ocet funguje

Ocet je cennou alternativou pro chemické čisticí prostředky k odstranění zápachu a zatuchlého zápachu z matrace. Protože je to kyselina, ocet neutralizuje alkalické pachy a bude dobře fungovat, pokud ho použijete jako jemnou mlhu. Můžete lehce nastříkat na vlhčení postele, ale někteří dokonce smíchají destilovaný bílý ocet s vodou.

Proč funguje jedlá soda

Poté, co ocet uschne, alkalická jedlá soda odstraní kyselý zápach, včetně octové vůně. Mělo by také absorbovat zbývající vlhkost a oleje ve vaší matraci, aby byla suchá. Tím více se ostatní částice v posteli vysají sodou.

Proč moje postel páchne zatuchlinou?

Jak jste si přečetli ve výše uvedeném třístupňovém průvodci, sušením matrace a odstraněním plísní se zbavíte zatuchlého zápachu. Jsou to také přesné důvody, proč vaše postel páchne. Pokud je prostředí velmi vlhké a postel zřídka větráte, musíte dávat pozor na plísně nebo plíseň.

Jak tyto houby rostou, mají tendenci emitovat mikrobiální těkavé organické sloučeniny, které vedou k zatuchlému zápachu. Nejlepší by bylo, kdybyste matraci nikdy nenechali navlhčit a pravidelně provzdušňovali svůj pokoj, abyste zabránili růstu plísní a plísní. Jejich spóry mohou také způsobit alergie a respirační reakce, takže dávejte pozor na zatuchlý zápach ve vaší posteli a rychle je odstraňte.

Plíseň vs. plíseň

Nejrychlejší způsob, jak odlišit plíseň od plísní, je ten, že plíseň má tendenci růst hlouběji, zatímco plíseň roste plošěji. Proto je snazší odstranit plísně, protože se zabýváte pouze tím, co je na povrchu. Oba způsobují zatuchlý zápach a jejich růst můžete odstranit octem nebo třením alkoholu.

Závěr

Svěží postel znamená kvalitní spánek. Ale co když nevíte, jak z matrace dostat zatuchlý zápach? Než obětujete dobrou noc, měli byste postel provzdušnit a nechat ji úplně vyschnout.

Poté nastříkejte na povrch trochu octa a nechte jej zaschnout. Dokončením je nechat trochu jedlé sody sedět na povrchu postele a poté ji vysát. Tyto praktické předměty pro domácnost by měly eliminovat zatuchlý zápach, takže byste měli zůstat svěží a hygienicky nezávadní.