Jak získat hloupý tmel z deky? 2 snadné kroky

Pokud nevíte, jak dostat Silly Putty z deky, můžete použít naši dvoustupňovou metodu! K uvolnění deky z tvrdohlavého lepidla nemusíte kupovat žádný speciální čistič ani vybavení. Pokud si pamatujete naše tipy na jak vytáhnout gumu z deky , postup je poněkud podobný.

Ale než se pustíme do tipů pro odstranění, určíme, jaký materiál je Silly Putty, abychom pochopili, proč bude náš dvoustupňový průvodce efektivní. Silly Putty je roztažitelná směs, která se mírně podobá modelovací hlíně. Může být obtížné jej odstranit, zejména na látkách, takže jej musíte nejprve zmrazit.

& nbsp;

Jak nejrychleji dostat hloupý tmel z deky

Silly Putty můžete rychle dostat z deky zmrazením a odlepením. Kromě toho můžete použít lubrikanty, isopropylalkohol, ocet a mýdlo na nádobí, abyste zajistili, že nezůstanou žádné skvrny.

& nbsp;

1. Zmrazte přikrývku

Podobně jako u gumy musíte nejprve Silly Putty vytvrdit, aby se snáze odstranila, aniž by na dece zůstaly zbytky. Musíte také mít na paměti, že aniž byste jej nastavili, fyzických vlastností , jako je odskakování a plynutí, bude jen frustrující vystoupit z látky. Jeho ochlazení vám však ve druhém kroku umožní prasknout.

Jak zmrazíte Silly Putty na dece? Nejlepší způsob, jak to udělat, je zmrazení deky přes noc. Některé přikrývkové materiály však mohou být nekompatibilní se zmrazením, proto namířte na Silly Putty místo kostek ledu.

& nbsp;

2. Oškrábejte Silly Putty

Po zmrazení si všimnete, že Silly Putty lze prasknout kladivem. Tímto způsobem jej můžete snadno odlepit z deky, aniž byste zanechali příliš mnoho stop. První krok můžete také provést znovu, pokud nejste schopni odlepit většinu tmelu z látky.

Po dokončení můžete přikrývku vyčistit podle ideálních postupů pro její materiály. V případě potřeby můžete místo, kde jste tmel odstranili, před umytím celé deky na místě ošetřit. Nezapomeňte se držet dál od drsných čisticích prostředků a aviváže a před použitím deku důkladně osušte.

& nbsp;

Jak získáte hloupý tmel z fleecové deky?

Fleece je měkký syntetický materiál, který je ideální pro deky. Avšak právě tato vlastnost znamená, že vlákna se obtížněji čistí, pokud se předměty jako Silly Putty uvíznou na látce. Svou fleecovou přikrývku však můžete i nadále uplatnit pomocí lubrikantu.

  1. seškrábněte co nejvíce tmelu tupým materiálem nebo dokonce nožem na máslo
  2. Zacilte na postiženou oblast pomocí WD-40 a nechte ji asi tři minuty namočit
  3. Naneste více lubrikantu a zbytky otřete čistým hadříkem
  4. Znovu otřete oblast hadříkem namočeným v izopropylalkoholu, než začnete pracovat v mycím prostředku ve fleecové dece
  5. Opláchněte čisticí prostředky vlhkým hadříkem a učte se jak prát fleecovou deku podle doporučení značky

Odstraní ocet hloupý tmel?

Ocet vám pomůže odstranit tmel z různých materiálů poté, co odloupnete většinu tmelu. Pamatujte, že ocet je vynikající odstraňovač skvrn, který je shodou okolností bezpečný i pro většinu typů tkanin. Můžete jej použít po lubrikantu a alkoholu k odstranění skvrn zanechaných Silly Putty na látce.

& nbsp;

Odstranění skvrn

Nezapomeňte skvrnu jemně otřít, aby ocet pronikl vlákny a rozpustil zbytky lepidla z tmelu. Jakmile je hotovo, vydrhněte postiženou oblast pastou ze sody, abyste odstranili pach octa. Můžete také pokropit jedlou sodu na povrch a po hodině nebo dvou ji vysát.

Další způsob, jak použít ocet k odstranění Silly Putty, je jeho použití přímo na podložce. V ideálním nastavení cyklu vám bude stačit půl šálku octa. Poté můžete své předměty také umýt, abyste odstranili octovou vůni.

Jak odstraníte zaschlý tmel?

Hloupý tmel, který na látce zaschl, může být těžší odstranit a musíte jej rozpustit. Můžete použít různé produkty, například WD-40 , Goo Gone, brzdová kapalina, třecí alkohol a ocet. Nasycení sušeného tmelu některým z těchto produktů by mělo umožnit rychlejší odstranění tmelu.

Potom budete odpovídajícím způsobem ošetřovat pouze potřísněnou oblast. Nezapomeňte však neodstraňovat zaschlý tmel horkou vodou, protože by se roztavil. Odstranění tmelu budete mít náročnější, protože se bude šířit na materiálu a také hlouběji ve vláknech.

Odstranění zaschlé skvrny od tmelu

Postiženou oblast otřete hadříkem namočeným v třecím alkoholu a třepte tekuté mýdlo na nádobí, abyste zabarvení odstranili. Tkaninu náležitě vyperte a v případě potřeby opakujte.

Závěr

Díky jedinečným fyzickým vlastnostem Silly Putty je odstraňování z látek obtížné. Tento článek vás naštěstí naučil nejlepší způsob, jak dostat Silly Putty z deky. Stručně řečeno, zmrazíte tmel a prasknete kladivem.

Potom skvrnu odstraňte octem, alkoholem nebo mýdlem. Tkaninu náležitě vyperte a měla by být jako nová.

& nbsp;