Jak zavěsit kapesní závěsy na háčky s kolíkem

Kdo by si myslel, že tyto prosté, tradiční a levné kusy ohýbaného kovu se používají v profesionálních závěsech? Naučte se, jak zavěsit závěsy na kapesní tyče pomocí špendlíku a přeměnit svůj útulný prostor na fantazijní obývací pokoj.

Tento tradiční způsob zavěšení kapesních záclon je relativně snadný. Vše, co potřebujete, je háček na závěs, pár snap-open sprchových závěsných kroužků, pravítko, značka na látku a váš závěs a kapesní tyč.

Vše, co musíte udělat, je připevnit, připnout, zaháknout, skrýt a zavěsit pomocí materiálů. Pin by se měl spojit přes zadní konec látky a neměl by tlačit úplně dopředu. Jakmile usadíte háčky na závěs, připevněte druhý konec k prstencům závěsu a je hotovo.

Záclony s kapesními tyčemi

Kapesní opona na prut je jednou z nejklasičtějších, nejtradičnějších a relativně běžných metod zavěšení závěsu. Záclony zavěšené pomocí kapesních prutů mají obvykle všité kapsy v samotné látce. Poté jej nasunete na tyč, upravíte podle svých představ a zavěsíte kapesní tyč, abyste vytvořili jednoduchý a neformální vzhled.

Problém s nasunutými závěsy v kapesních prutech spočívá v tom, že otevírání a zavírání vaší drapérie může být trochu obtížné. Vzhledem k tomu, že jej občas otevřete a zavřete, můžete místo toho zvážit použití háčků.

Háčky

Závěsný háček je často populární mezi tradicionalisty, kteří milují retro vzhled místo moderních všitých průchodek. Zatímco dnešní techniky zavěšení na záclony jsou skvělé, dodržování tradičních způsobů může stále dát ten elegantní a sofistikovaný vzhled, po kterém mnoho domácností a návrhářů interiérů touží.

Tyto háčky existují v průmyslu po celá léta. Zákazníci vědí, že vydrží dlouho a slouží svému účelu jako háček na závěsy, aniž by to nakonec poškodilo vaše závěsy. Udržuje záclonu bezpečnou a mobilní, takže můžete závěsy libovolně otevírat a zavírat.

Podrobný postup

Jakmile shromáždíte všechny své materiály: háček na závěs, kroužky na záclony, pravítko a popisovač látky, můžeme nyní zahájit proces.

Krok 1: Obložení opony

Horní část závěsu obložte tak, aby zadní strana látky směřovala k vám. Můžete zkusit použít skládací pásku a umístit ji podél horního okraje. Pomůže vám proměnit panely kapsy na prut. Kapesní pásky jsou malé vertikální kapsy, které sešijete o palec od sebe. Vytvoří prostor pro kolíkový háček a umožní mu hladké zasunutí do kapsy nahoru.

Krok 2: Změřte intervaly.

Jakmile budete mít svůj závěs nebo závěsy seřazené, připravte si značku a pravítko, protože měří čas. Nejlepší by bylo, kdybyste určili konkrétní číselný interval mezi připojením háčků. Jinak by to mohlo skončit chaoticky a nerovnoměrně.

Kromě intervalu šířky se ujistěte, že v celém textu vytváříte konzistentní a rovnoměrné značky. Zvažte výšku umístění tak, aby nebyla příliš daleko nebo vysoko na lemu záclon.

Pokud byste se rozhodli namísto připevnění plisované pásky šit kapesní pásky, tento krok byste nepotřebovali. Nyní můžeme přejít ke kroku tři.

Krok 3: Připevnění háčků

Pokud chcete skládané závěsy, jste na správné cestě. Připojte háčky ve stanovených intervalech. U vertikálních kapes zkuste roztáhnout hroty tak, že na každou druhou kapesní pásku umístíte jeden. Pokud chcete záhyby, které se zdají volné, přeskočte dvě kapsy.

Zajistěte háček závěsu připevněním jeho ostré strany pod dostatečné množství látky. Pokuste se pokrýt celou určenou oblast háčku. Zatlačte rovnou hranu celou zadní částí materiálu, ale ne natolik, aby prorazila přední část. Udržujte jej zajištěný a skrytý pomocí zadní strany závěsu.

Krok 4: Závěsné kroužky

Umístěte všechny háčky na místo a ujistěte se, že nejsou příliš volně připojené. Shromážděte látku a po jednom připevněte háčky na čepy k prstencům závěsu. Pokud jste udělali třetí krok správně, měl by váš háček viset viditelně na zadní podšívce látek.

Nasaďte tyto háčky na kroužky a jemně zasuňte závěsné kroužky na kapesní tyč. Zkuste vzít v úvahu průměr čepových háků. Špendlíky s dlouhým výstřihem vám poskytnou půlpalcovou sadu pod horní částí vaší opony. Krátký krk s háčkem dává asi jeden palec nebo dva, aby skryl příčnou tyč.

Krok 5: Zavěste svůj prut

Máme sadu háčků a připojené kroužky. Nyní je čas zajistit tyč připojením závěru. Zvedněte tyče a opatrně je položte na konzoly závěsu. Můžete upravit jeho polohu, abyste zajistili, že prut bude perfektně sedět uprostřed a nebude se opírat o žádný okraj.

Profesionální tipy

S háčky na kolíky budou dobře fungovat různé druhy plisovacích pásek. Před připojením řasenky se pokuste zjistit, jaký typ vzhledu hodláte použít. Práce s volnými, pevnými a reverzními záhyby jsou jen některé z návrhů, ze kterých si můžete vybrat. Doufejme, že jste se naučili základy toho, jak zavěsit závěsy na kapesní tyče pomocí háčku.

Moudře si označte závěsy a postupujte podle pokynů, abyste získali hladce vypadající závěs, který se nádherně zavěsí přes vaše okno.